Trazenje linkova u skriptama

Jeli ima neki program gdje uplodam zip/rar ili da skenira cijeli folder ukljucujuci fajlove i sub foldere unutra. Cilj je naci linkove.

Pa bilo koji text editor to moze… Otvoris folder koji zelis pretraziti kao projekat i pretrazis npr. http ili www ili nesto toga tipa…

To jos nisam nasao da moze, uvijek pita za fajl, a ne folder, ako i pita folder nista ne skenira u ostalim folderima koji su unutar toga foldera.

To bi bila neka vb script datoteka. Pitaj nekog sistemca vjerujem da će znati složiti skriptu

Znaci da skenira sve fileove i pronadje sve linkove u tim fileovima. Ja to mogu napraviti ali to ce kostati nekoliko novaca, neznam sad tocno koliko, pa ako vec netko zande za takvo sto neka ti dade link, ako nitko nezna nek se javi meni ja to mogu posloziti za neke pare, koliko para ovisi o tome koliko mi vremena bude trebalo.

Lokalno to možeš napraviti sa Notepad++.
Vrlo jednostavno, plus imaš i šire opcije editiranja.
A možeš i samo tražiti nešto. :slight_smile:

Skini sublime i plugin project manager ako se ne varam i imat ces:

Koliko sam ja skuzio on zeli software u kojem oznaci folder i stisne run i za par minuta mu se kreira file sa svim linkovima.

Ako je tako onda smo na istoj valnoj duzini.

Ako se to moze sa NOTEpad++ ili sublime molio bih tutorial jer slicne stvari radim svakodnevno i uvijek si moram kreirati neki tool, a imam notepad++, pa akos e moze tako preko notepad++ dajte neki tutorial ili hint kako da trazim taj tutorial.

He he, pa kakav to Notepad++ imaš? :slight_smile:
Ne treba ti tutorijal, vidi što moj Notepad radi:

U direktoriju My Webs (2) tražim gdje god se pojavljuje “Dadaas” i mijenjam to sa “c3po” (1), He he :slight_smile:
Mogao sam tako tražiti i link upisavši Web adresu. :smile:

1 Like

Lijepo nisam to bas istrazio kak treba. A jel se moze nekako izvaditi to?

Jedno je replace, ali dali moze izvaditi rijeci i snimiti ih u novi file ili neki workaround?

Koje će riječi izvaditi?
Pa ja sam mu zadao da traži Dadaas. Vidiš.
Takav popis mogu i sam napraviti…
I ti, uvjeren sam. :slight_smile:

Da ali recimo on treba linkove, to se dade rijesiti s regexom i on ce naci sve linkove, ali kako da te linkove izvadi i snimi u zaseban file i da imam samo te linkove, jel to moze ili ne?

To bi 100% sublime mogao da napises neki plugin za to…

Linux: grep -R ‘http:\’ *

Kao i uvijek linux is cool :slight_smile:
Jeli može power shell?

Moze al ne kod mene :slight_smile:

Ovo ce posluzit, hvala svima :slight_smile:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Profit Monkey