Traži se Investitor za Crypto Mining Joint Venture

Evo izracun, pa sad vi izracunajte koliko taj rudnik ima graficki.

A ja sam sebe banam s foruma na 30 dana, mislim da sam zasluzio zbog uopce pomisljanja pisanja u oglasnik. Nakon toga u temu oglasnik vise nikada u zivotu necu napisat ni rijec.

Ako me tko sta treba moze na PM ili email.

To vjerojatno misliš na forum.pcekspert.com
Podržavam te, neka te traže ovdje ako što imaju. koji issue… :blush: :o:

Ne kvarim ti oglas, nego govorim i tebi i bilo kome drugome, posto ocito svi pricate napamet, a ja sam zapravo to i postavio. Setup mininga nema nikakve pameti, i rado podijelim iskustva oko toga kome treba.

I nije to “skripta malog od susjeda” kao neki derogativ - to je normalni miner program kakvog koriste svi na chainu.

Iz nekog razloga sebe uspoređujes sa gigantskim mining farmama. Solo farmer se ukljucuje u postojeci mining pool; nije mu nuzno setupiranje nikakvog blockchain klijenta, i mineanje u poolu jedino ima smisla. I to je non issue, i nula posla.

Zelim rec, ako netko ima afiniteta prema mineanju, ali se boji jer misli da je to neki komplicirani, izrazito tehnicki problem - nije. Go for it. Kompliciranije je instalirat piratski fotosop nego mineat.

1 Like

Nisam još probao, ali stekao sam taj dojam isčitavajući forum o majnanju. Samo nisam htio i po toj točci kontrirati dadaasu, ali definitivno sam primjetio da preuveličava problematiku.

Hebiga dadaas, sada ispada urota protiv tebe xd…iskreno mi je bila namjera dati savjet kako se ovo može profesionalnije odraditi, jer mislim da ideja fakat ima potencijala. Bez obzira koliko je majnanje (ne)komplicirano, uvijek ima onih koji se ne žele susresti osobno s time. S druge strane, iako svatko može iznajmiti prostor, mnogi se ne žele baviti ni time…ni nadgledanjem …niti ičim. Zato se slažem da odrađivati sav taj posao za nekoga je moguće perspektivna ideja.

Podjela 50/50 je cisto ok. Samo je pitanje sto cete zaraditi sa tako sitnom opremom. Jedan je ulozio u komponente, a drugi trosi struju. Bas mi kaze frend koji odrzava servere po firmama da tamo nailazi na rigove hehe to se vec isplati.

Ipak je mozda u danasnje vrijeme samo trgovati bitcoinom pogotovo za one koji primaju lovu na paypal i ne zele isplatiti pare na bankovni racun.

1 Like

50:50 podjela nije fair jer je majnanje dosta rizično za ulagača. Ne zna se kada će određeni altcoin postati neisplativ za majnanje i hoće li se moći nešto drugo majnati kako bi se isplatila investicija u opremu ili zaradila lova.

No, i ja mogu ponuditi uslugu a ista će biti povoljnija:

*Podrumski (hladni) prostor namijenjen isključivo za mining RIG-ove

  • do 5KW struje (1 RIG troši između 650 W i 1000 W ovisno o setupu) sa zasebnim brojilom
  • remote reboot opreme i remote monitoring potrošnje struje
  • remote monitoring temperature u prostoriji
  • automatsko uključivanje isključivanje ventilacije i klima uređaja zavisno od temperature u prostoriji
  • video nadzor opreme
  • pristup internetu
  • cijena za 1 kom = 750 kn/mj, 2 kom = 1400 KN/mj, 3 kom = 2000 KN/mj + potrošena struja (2 tarifno - bijeli HEP model)

Savjetovanje oko nabavke opreme - besplatno
Instalacija OS-a i konfanje Overclock settinga - besplatno

kako mozes sloziti ovo, remote monitoring potrosnje struje i remote reboot? ako moze info na pm, ty

Imaš danas hrpu smart switchewa koji prate struju pa to spojiš sa nekim Nagiosom i prob riješen.

https://www.google.hr/search?q=lan+power+switch&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=NGRWWYibBrH08Af37oCwDg

S obzirom da vidim ovdje da ima stručnjaka za rudarenje imam jedno pitanje pa ako neko želi napisati okvirnu kalkulacuju za 1 mjesec.

Zanima me mjesečna kalkulacija za jedan uređaj AntMiner S3

Dakle koja su sve ulaganja i koji sve troškovi postoje prilikom nabavke opreme i rudarenja (po stavkama)
-ulaganje?
-trošak struje na mjesečnoj bazi?
-okvirna dobit rudarenja? (pročitao sam negdje na netu da zarada rudarenja sa ovim uređajem za 1 mjesec može biti do 14€)?

Ima li tko volje pojasniti?

Imam prostor za mining, 5kwh jos slobodno, moja struja, klima, ventilatori, fizicko odrzavanje, vase je preko team viewera. Cena za 1kwh je pola kune tj 8dinara

Ovaj topic je komedija.

Da, vracam se iako sam ga napustio. A vracam se samo da kazem nest:. “U ovom topicu samo jedna osoba ima rig. odnosno 2 riga.”

Vi ostali ga nemate, niti cete ga ikad imati, nedaj boze da nadjete investitora koji vam da pare. Ako ipak skupite hrabrosti i muda pa ga nabavite, onda vas molim samo jedno, vratite se u ovaj topic i napisite svoja iskustva… samo toliko…

A investitorima jedan VELIKI savjet
Pazite kome dajete novce, ja sam lijepo pisao dok sam samo teoretski znao sto to znaci imati rig i sve vezano za njega. Znao sam da to nije posao kojeg neka tamo magicna skripta radi, znao sam hardwerske probleme, softwerske probleme i sve ostale probleme vezane za rig. Kupovina riga je problem, znao sam i to, tesko ga je kupiti, ali to nije ni 5% problema sto te ceka nakon toga.

50 - 50 kako sam ja nudio u ovom topicu je daleko nefer prema osobi koja odrzava rig. Sklopio sam jedan deal s ljudima koje znam offline i nije mi zao jer znam da su ljudi dobri i posteni i nije mi problem.

Zato dragi investitori ako sklapate posao s nekim, moj savjet je sve stavite na papir do zadnjeg moguceg detalja, odite zajedno kod javnog biljeznika i tamo to ovjerite.

Stavke koje su bitne:
hashrate - ako dorzavatelj ne osposobi za odredjeni hashrate
Stabilnost - koliko sati offline po mjesecu

A sad vi koji nemate rig, navalite opet, hehe
pozdrav, odo ja.

Jeftinije je kartice ostaviti na stock settingsima pa izkubiti 20ak mh/s nego dati 50% zarade nekome.

Znaci ti imas rig?

Da, više njih.

Daj nam slike da vidimo, vjerujem da imas, jer sam procitao tvoju ponudu. Hahaha, mogu samo reci da si bolji trgovac od mene. Dok bi se ja uvalio za 50%. odnosno cca zarada jednog riga bez uracunate struje je oko 4000 kuna. Dok se oduzme struja to je 3500 kuna. znaci ja placam struju malo vise od 500 kuna, a dobijem 1500. odnosno radio bi za 1000 kuna.

A tebi velemajstoru trgovcu 50 - 50 nije fer, samo nisam skuzio da ti pricas upravo o tome da ti zelis vise od 50%.

jer ti dobijes 750 mjesecno bez obzira sto se desilo. Sto je 25% zarade i jos plus 500 kuna za struju sto ispadne 1250.

Znao sam da sam los trgovac…

P.S. a cijela poanta ovog je sto u tvojoj ponudi ti ne snosis ama bas nikakav rizik tecajne fluktacije toga sto se kopa. Dobro neces snositi niti reward, ali svejedno ponuda ti je jako dobra. Samo je problem sto neces ovdje naci nikog…

A gle, mislim da svatko može za sebe odabrati što je najbolje.

Kalkulacija koju si naveo je djelomično OK.

Vidim da se i na pcekspertu boriš sa hardwareom i vjerujem da ćeš uspjeti trenutno riješiti probleme koje imaš no nabava hardwarea ti nije bila svjetla točka. ETH nećeš baš dugo kopati radi DAG-a koji ti 4 GB kartice neće gutati.

No back on topic, 500 kn struje po jednom rigu znači da rig nije dobro skonfan i da nije dovoljno efficient, to je količina struje koju će potrošiti gotovo 2 riga na mjesec.

Moji rigovi sa 6 kartica troše oko 700 W/ rigu mjesečno što je cca 350 kn struje uz prosječnu cijenu od 70 lipa/kwh (skuplja i jeftijija tarifa prosječno)

Ne, jedan rig, pogotovo kakve ti imaš, uz trenutnu cijenu ETHa ne zaradi 4000 kn/mj.

Cijena ETH je trenutno cca $200, sa tvojim mh/s će biti dobro ako za 15 dana iskopaš jedan ETH ( i to samo ako ti rigovi budu stabilni uz OC).

I još jedan savjet tebi direktno, kloni se windowsa, sa linuxom ćeš napraviti više.

Lp

Dugo? Pa predvidjaju da ce cak 3Gb moci kopati sve do kada ETH predje na POS. No to su sve spekulacije…

Slazem se ovo za struju. S ova 2 riga, odnosno 10 graficki kada sve postelam kak trebam po moji procjeni bi trebao 2 i pol i slazem se da nije vrijeme za kupovinu riga, no kupio sam ga po dnekle normalnim cijenama. 2 Riga za cca 25 000 kuna, a davat ce 250 MHS (barem se nadam). No ja sma usao u ovo kao pravi miner, ne da zaradim na brzinu dok traje i gotovo.

A sto se tice sugestije za linux, dobio sma je vec i na pcekspertu i definitivno cu ga prebacit na taj smOS, jer vjerujem da je bolji od ovog windowsa.

Imas i nvOC koji je ubuntu based.

Edit: za AMD je rxOC

6 Likeova

Moze malo vise detalja? Koje kartice i koliko gb, ako je amd koja vrsta memorija, koliko po svakoj imas mhs?