Trazi Se Programeri i Dizajneri

Jedan moj prijatelj trazi programere i dizajnere koji bi bili voljni napraviti portal. Projekt je dosta velik stos e tice programiranja, ali ideja je unikatna i ima veliki potencijal. Potencijal je u tome sto ideja ima vec donekle brend i samo se ceka portal koji bi mogao tu ideju prenjeti i unovciti u roku odmah.

PROBLEM:
Nazalost u lijepoj nasoj nema se kapitala. Te bi ovi programeri morali uloziti i riskirati svoje radno vrijeme u ovaj projekt. Znam da je tesko napraviti suradnju i da su mnogi skepticni, i mnogi su se opekli, znam da ja jesam se vec opekao sa suradnjom ali s osobom van Hrvatske. No ipak ovdje se radi o domacem covjeku koji je voljan se susresti s vama u 4 oka i sve dogovoriti.

P.S. naravno ove firme koje su zatrpane poslom i nemaju viska vremena, nemoraju ni ovo citat jer ovo je vise namjenjeno programerima koji su spremni na rizik, pa ako projekat uspije (a moje skromno misljenje je 99% sigurno de ce uspjeti) da zarade duplo ili troduplo ili mnogostruko duplo, s mogucnostcu stalnog zaposljenja.

Zasto mislim da ce projekat uspijet:
Jer u tom projektu cu biti i ja. Mozda ne sa svim svojim znanjem, jer vjerovali ili ne ovaj projekt ne treba SEO, ne treba marketing jer ideolog ovog projekta je daleko i debelo dobar u marketingu, a kada je marketing tako dobro napravljen SEO nije ni potreban. Jer netreba vam backlinkanje ni SEO ako vas news portali veci i manji sami od sebe spominju.

Dakle projekat ej ozbiljan i ima ogorman potencijal, a najveca prepreka je kapital kojega se nema. Svi zainteresirani ajvite se meni na PM. A u topicu mozete razglabat o ovome, a i molim vas da napisete ideje kako prikupiti novac za pokretanje projekta, a da ne prodas dusu, jer se niti meni a ni ideologu ovog projekta dusa ne prodaje.

Za prikupljanje kapitala bi se trebano nači investitora.
Napraviti kvalitetnu prezentaciju odrediti koliko kapitala treba i za što. I dogovoriti sastanak s investitorima.
To je najmanji rizik za ljude koji su pokrenuli firmu, jer ako investicija propadne ne duguje se nikome.
A ako stvarno projekt jako puno vrijedi investitori budu investirali. I potražite investitora s znanjem, jer bi vas on mogao savjetovati kako napraviti bolji projekt itd.

Da, to je jedna od opcija, javili su se neki, ali vecina njih zeli vecinski postotak… Trenutno to nije opcija, ali ako se ne pokaze nista drugo mozda se nakraju i ta opcija prihvati ako smanje postotak.

Ako treba sys admin, podrska isl drmaj me na email [email protected]

Edit: mogu i vps placat te odrzavat isti

Pa sta ne napises o cemu se radi? Ocito virujes da imate kompetitivnu prednost, i znanje da stvar izgurate do kraja, cemu strah od javnosti?

1 Like

Normalno da će netko tko snosi dio rizika tražiti i veći postotak…

Ideja je tajna ili?

Ideja nije tajna. Ali ja nisam kompetentna osoba da je iznosim u detalje. Mogu samo reci da se radi o studentima. odnosno sve vezano za studente, sve sto student treba i vise od toga.

Nadam se da nije novi fb. I fb je tako krenuo :smiley:

Facebook je gdje ljudi vise po cjele dane i trose vrijeme i lajkuju bedastoce. ne nije to, definitivno to nije.

Ako je ovo tvoje viđenje jednog od i poslovno i drustveno najuspjesnijih projekata u povijesti covjecanstva, onda bas i neman pouzdanja u tvoju procjenu uspjesnosti projekta. Jel google isto “gdje ljudi vise po cijele dane i trose vrijeme i searchaju bedastoce”? :smile:
Sori na derailu, ali ne znam jel samo stravicno podcijenjujes, ili ne prepoznajes potencijal platforme ka sta je facebook, u evo vec i smiraj 2015. godine.

2 Likeova

Trolas i derailas bezveze a dobro znas sto sam htio reci. Ajd odi u birtiju i tamo trolaj. ovdje ne raspravljamo o Facebooku i moj opis facebooka je tocan isto toliko kao sto je tocan i tvoj opis facebooka, a oba opisa nemaju jedno s drugim veze.

Razumi me kako hoćeš ali ovaj dogovor je čista glupost…

  1. Ljudi treba da odrade sav posao i ulože novac i vrijeme…
  2. Ako bude para - bude, ako ne, Bože moj, nisi ti previše nešto ni radio…
  3. Ako uspije, onaj čija je “IDEJA” može otpustiti ili reći ćao bilo kome, i sve prisvojiti…

Ja ovo ne bih razmotrio bez da P/D drže najmanje 51% svega. Mene tvoje skromno mišljenje previše ne interesuje ako mene tu nigdje nema.

To je jednostavno. Za startup za koji moram uložiti više od svog znanja (neplaćeno) hoću debele procente, pogotovo ako mi niko ne garantuje ništa.

Realno, ako ćemo da riskiramo, svi ćemo da riskiramo onda…

Posao je posao…

Što se tiče investitora, isto tako i njima moraš prezentovati ono što si i programerima (Ima ljudi koji su voljni finansirati projekte) , ako ih ubijediš dobit’ ćeš novac. Ima dosta i ovih stranica za prikupljanje novca, donacija i sl…

Da, ima ljudi takvih kao ti koji nezele riskirati i ima ovakvih kao ja koji zele riskirati. Ovaj projekt je za one koji zele riskirati.

Sve ovo sto si napisao stoji i sve je moguce kao i kod svakog projekta. Najlakse je uci u neciji projekt bez ikakvog rizika…

Pazi, riskirat’ ću ja ali hoću procente. Ne radi se ovdje o tome ako to ne uspije, već o tome ako uspije, u što ste čvrsto ubijeđeni da će uspjeti. Prema tome vi ne rizikujete ništa, odnosno jedino vi dobijate.

Ako to bude super uspješno, zaradi milione, ti si voljan eto tek tako meni par miliona prebaciti na račun jer sam ja pisao kod? To je jedina stvar. Meni u tom slučaju 10.000 eura ništa ne znači.

Ja ću rizikovati, ali neću da budem u startupu u koji sam puno uložio da budem “fizički” radnik do kraja života. Realnost, i bilo ko s malo mozga misli isto…

Za godinu dana to uspije :

  • Ti direktor, vozaš ferarija, luksuzno sve.
  • Ja sjedim na stolici, za računarom primam minimalac i treba da budem zadovoljan?

Da, razumijem te sto zelis reci. I potpuno se slazem s tobom. Ja nisam starteer ove dieje i neznam koji je dogovor. Ali vjerojatno se radi o postocima.

Eh pa fino se dogovori s tim ko jeste, napravite plan, koliko % dajete kome, i ljudi će se javiti. Ovako niko “ko zna” da radi ti se neće javiti da radi na tome ( ili taj nije ozbiljan, odustat’ će prve sedmice ), jer može zaraditi na siguran način.

Nek’ ti fino objasni sve, ako ne može u 4 oka, preko skypa bar da objasni svim zainteresovanima o čemu se radi, koji su uslovi, i šta dobijaju, šta imaju da predlože, da li se slažu itd itd…

Tako bi nekako to trebalo da bude…

Evo, javio mi covjek da je sad spreman dati postotak. znaci svi koji znadete i zelite sklopiti partnerstvo sa postotkom mozete se javiti meni i ja cu vam proslijediti kontakt podatke od covjeka.

On vrsi razgovore preko skypea, ali moze i telefonski.

Pa eto javite se.

Neka mi se javi na PM ako je zainteresiran. Hvala.