Tražilica com.hr domena

Pozdrav, zna li tko dali igdje postoji stražilica isteklih com.hr domena ili bi netko od vas znao tako nešto napraviti?

Prvo moram napisat da ti ne treba to :smiley: Ako radiš nekakav PNB, budi vrlo oprezan, a drugo, .com.hr je vrlo loš TLD.

A ako baš moraš to imat, procedura je slijedeća. Nađeš listu .com.hr domena sa dobrim backlinkovima. Preko Ahrefs ili slično. I onda uzmeš domain availability API poput mojeg i provjeriš da li je koja od tih domena slobodna za registraciju. Obzirom da .com.hr domena nema puno, onda to nebi trebao biti preskup proces. Izlistaš slobodno domene koje su ti zanimljive, registriraš ih kod jednog od lokalnih registrara i to je to.

Naš API trenutno ne podržava .hr i .com.hr domene jer, pazi čuda, nemamo niti jednog jedinog klijenta iz Hrvatske. Al eto, za kolegu webmajstora sa foruma bi mogli uvesti podršku za taj TLD. Inače dodavanje TLD-a je samo ako se zakupi Pro paket.

Inače, postoje strane servisi sa tom funkcionalnosti “out of the box”, ALI koliko sam ja vidio nema .com.hr domena (pročitaj moju prvu rečenicu).

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Profit Monkey