Tražim mehatroničara za izradu uređaja koji bi očitavao RFID karticu

Pozdrav,

ako ovdje ima slučajno robotičara - mehatroničara (kad nažalost ja još nisam postao taj :blush: :blush:) … za izradu prototipa uređaja koji bi očitavao RFID kartice

Konceptualni zahtjev za uređajem je:
Zahtjevi za uređaj su:

  • da može očitati rfid karticu
  • da može kominicirati bluetoothom (ili nekako bežično) sa mobitelom. (Da može poslati set podataka koje bi mobitel s prilagođenom aplikacijom uhvatio)
  • da može pokrenuti nekakav manji servo motor

A evo odmah i detaljnije čitav zahtjev:

  • da se složi prototip navedenog uređaja
  • fizički izgled prototipa može biti kakav god “nakalemljen”, samo da se koriste iste one komponente koje bi išle na konačan proizvod
  • komponente moraju biti razumne veličine i cijene. Barem okvirni cjenik komponenti treba priložiti prije nego uđemo u suradnju, a što se tiče veličine …bilo bi ok da sve stane u kutiju gabarita 10cm x 15cm x 5cm. Ne pravi se high-tech mobitel da mora biti nešto suviše maleno. :slight_smile:
  • funkcionalnost prototipa:
    • uređaj “živi” u dva stanja. Ja ću ih zvati upaljen/ugašen …mada mislim da to ne znači zapravo da je uređaj u tim momentima upaljen ili ugašen. Pojasnim putem…

    • uređaj se pali na gumb i unutar barem 2 sec treba očitati karticu koja je naslonjena na čitač.

    • u internu memoriju pohranjuje vrijeme očitavanja i ID kartice

    • uređaj pamti pohrane unazad 2 mjeseca (Dnevni očekivani broj očitavanja je 20 … po tome bi trebalo odabrati memoriju uređaja. Čini mi se da to nije hardware-ski zahtjevno, ali za sučaj da je… postoji mogućnost da se smanji pohrana podataka na 1 mjesec unatrag)…ili da se uvede slot za memorijsku karticu ili kako se već riješava memorija.

    • ako ID kartice prolazi uvjet1 ili uvjet2:

      • servo se pomiče u stanje 2. (Pošto bi servo trebao samo mijenjati poziciju između stanja 1 i 2 (otvorena/zatvorena brava), postoji mogućnost da se koristi neki drugi element koji bi ispunjavao tu svrhu.)
      • uređaj ostaje u stanju “upaljen”, servo ostaje u poziciji 2.
    • ako ID kartice prolazi uvjet2:

      • uređaj šalje nekom wireless vezom ono što ima pohranjeno u memoriji (parove ID/time), taj podatak prima mobitel koji ima odgovarajuću aplikaciju da primi taj signal. Mobitel se nalazi u neposrednoj blizini uređaja - pola metra. U sklopu zadatka se ne očekuje da se izradi i mobilna aplikacija, nego samo da se da uputa kojoim vezom uređaj to šalje i što mobilna aplikacija mora imati da bi primila taj signal. Bitno je samo da je takva mobilna aplikacija izvediva unutar Android sustava. (Ponuditi i opciju koliko se pojeftinuje/pojednostavnuje uređaj ako bi prebacivanje podataka išlo putem usb kabla - mada mi nije poznato da mobilna aplikacija može biti trigirana usb kablom i reagirati na taj oblik podatkovnog prometa.)
    • i ako ID kartice ne prolazi niti jedan od uvjeta: servo ne ide nikuda…uređaj ostaje “ugašen”

  • klikom na isti gumb, ako je uređaj prethodno bio “upaljen” …sada se vraća u stanje “ugašen”. Prije gašenja se vraća servo u stanje 1 i uređaj nakon toga ostaje ugašen.

  • ugašen uređaj sporazumjeva da ne troši bateriju za ništa drugo osim za sat, (koji mora biti uvijek aktivan radi ispravne pohrane podatka ID/vrijeme)

  • napraviti okvirnu projekciju kolika je potrošnja energije po jednom paljenju/gašenju (samo za očitavanje kartice + servo - bez slanja podataka)

  • tedencija je da uređaj radi dugo bez puno petljanja sa baterijama, moj neki osjećaj mi kaže da nebi smio biti velik potrošač. Svakako je uređaj uvjetovan da mu je izvor energije baterija + opcija je da mu se doda neki maleni solarni kolektor.

  • i to je više manje to.

  • svakako se očekuje i prikaz korištenih komponenti i izvori gdje se iste mogu nabaviti

Što se tiče “uvjeta1” i “uvjeta2” …to bi bilo tipa:

  • Uvjet 1: “Ako ID kartice započinje sa brojem ‘156’” …
  • Uvjet 2: “Ako ID kartice započinje sa brojem ‘1561’” …

Što se tiče programiranja uređaja, tu bi se mogao i sam snaći ako dobijem dokumentaciju s čime se programira uređaj, kako se spaja na njega i neki primjer “hello world” programa
Za slučaj da vi programirate uređaj, svakako treba ostaviti meni mogućnost da se mogu naknadno spojiti i konfigurirati uređaj po pitanju što će točno provjeravati uvjet1/uvjet2 … pošto je to varijabilno od uređaja do uređaja.

Što se tiče cijene usluge, molit ću ponude na email [email protected] …pa ako bude pristupačna ponuda, možemo dalje u sve detalje…

Također bi natuknuo da nije budget prevelik (barem prije nego saznam dali će ovo imati tržišnu “prođu”), ali mogu sasvim realno platiti. Također sam otvoren za suradnju po proviziji, što bi značilo da bi sklopli ugovor da po svakom prodanom primjerku vama ide neki postotak.
U tom slučaju očekujem pristupačniju fiksnu startnu cijenu, a dijelimo rizik zarade od prodaje. Naravno, da bi vi imali osjećaj za potencijal takve suradnje, potrebno je znati i ponešto o primjeni uređaja … no o tome mogu samo sa ozbiljnijim kandidatima nakon potpisivanja ugovora o tajnosti…

P.S.
Lokacija je Zageb, mada mislim da se ovdje sve može i “remote” uraditi. Tako da Zagreb nije uvjet, mada je prednost.

Nadam se ponudamaa. :slight_smile:

Na kraju uspio ovo odraditi :smiley: :smiley:

Ova je tema automatski zatvorena 365 dana nakon zadnjeg odgovora. Novi odgovori više nisu dopušteni.