Trazim ozbiljan web hosting za veci projekt

Pa to i nije njihov posao da nekome namještaju web ili rade backup, bar nije uračunato u cijenu hostinga.

Za 80€ mjesečno bolje uzeti Linode12gb

Evo i jos jedan primjer da je transip.eu sranje i da opet govorim ruzno i klevece i klevetat cu dok god vidim sranje na trzistu, ako zele tuziti, mogu.

https://www.croweb.host/shop/ultimate-linux-vps za 80 Eura

  • 4 GB guaranteed RAM
  • 4 CPU core Intel® Xeon® @3.16 GHz
  • 100 GB disk space (PureSSD 6Gbps in RAID array)
  • KVM & OpenVZ virtualization, Virtualizor® server CP, SSH root access
  • 20 TB monthly bandwidth, 1Gbps port, dedicated link 100/100 Mbps
  • guaranteed availability 99.99% (SLA)
  • 1 public IPv4 address, DC Zagreb
  • more than 80 different operating systems ready to install
  • preinstalled LAMP server (Linux, Apache, MySQL, PHP)
  • the price includes all licenses, system upgrades and proactive monthly maintenance

PROTIV
https://www.transip.eu/vps/pro/ za 80 Eura
6 Intel Xeon - 2 jezgre vise? Pa sta se ovi razbacuju tim jezgrama, jesu zabadava?
24.576 MB -LMAO ovo tko pusi je pravi naivac
500 GB SSD - Ovo mi netko mora objasniti od ovih ljudi koji se bave hostingom, kako mogu nuditi 5 puta vise za iste novce, naravno ja se navuci necu, nadam se i OP
20.000 GB Data traffic
1 IPv4 address
/64 IPv6-range
1 Snapshot
Monitoring

@dadaas kao što rekoh, naši resursi su zajamčeni i dedicirani. Sve je potpuno transparentno i ako u bilo kojem trenutku klijent ne dobije baš ono što je zakupio i platio ima pravo na povrat novca. + može ovdje pljuvati (argumentirano) do mile volje. Osim toga, ako paket ne odgovara (treba više diska, manje memorije i sl.) može si odabrati Custom Linux VPS koji starta od 9.99 EUR mjesečno.

Ma znam ja za vas, vi ste tu u normalnim cijenama ili kako da se izrazim u cjenama koje kad se stave na papir drze vodu. Nego slobodno malo prokomentirate vaseg konkurenta koji nudi brda i doline.

Malo za usporedbu ovako:
100 klijenta plati 80 eura, to je 8 000 eura mjesecno
Za to hoster mora iamti:

SSD DISK PROBLEM
50 terabajta SSD, pogledao sam na nabava.net i vidio ovo: http://www.nabava.net/cvrsti-diskovi__130/samsung-cvrsti-disk-evo-ssd-2tb-sata__16483371
Ako oni i dobe po 50% popusta to je onda 6 terabajta (3 diska x2TB) za 1000 eura, a njima treba takvih 10, pa ispadne da samo na SSD diskove trose 10 000 eura.

RAM PROBLEM (ovdje postaje smijesno)
100 klijenta je 2000GB (da dobro sam napisao, GB, ne MB), za ovu nebulozu nemoram ni ici gledati cijenu jer se postavlja pitanje gdje i kako ce tih 2000 GB ustekat.

No da stvar bude jos smijesnija, 6 CORES
6 CORES je x 100 = 600 cores

Jesam li ja tu totalno zabrazdio s racunicom ili neke stvari tu meni nisu jasne.

ILI je i slijepcima sad jasno da oni sheraju i taj ram i te cores.

Ne komentiram konkurenciju, osim da pohvalim stvarno one tvrtke koje su dobre i koje su na neki način uzor našeg poslovanja. Ne gledaj na nabava.net i sličnim servisima. Gledaj Enterprise SSD ili SAS diskove - to je standard koji svaki iole ozbiljan hoster primjenjuje (čitaj cca 3 X skuplje od ‘običnih’). Isto tako glede RAM memorije ili broja jezgri - postoji nešto što se zove server cluster. U slobodnom prijevodu: imaš 10 fizičkih servera koji su međusobno uvezani u jedan sustav. Zbraja se iskoristiva količina radne memorije i procesorskih jezgri od svih servera u clusteru. Storage je ionako zasebna cjelina. I još nešto: većina njih nudi neki broj CPU jezgri. Skoro pa nitko ne navodi kakvi su to procesori (mi navodimo, naravno). Nije isto Atom ili Xeon. Nije i nikad i neće biti. Toliko.

Eto hvala na odgovoru, pa ako od prilike mozes reci koliko fizickih servera spojenih u server cluster treba za 600 Cores i 2000GB RAMA.

Cisto onako informativno da znademo brojku, i cisto onako informativno da ljudi mogu procitati i zakljuciti sami.

@dadaas navodim primjer naših produkcijskih servera koji su u KVM clusteru:
HP ProLiant DL380
Xeon 6 fizičkih jezgri (uz HT 12 jezgri) x 2 procesora = 24 jezgre po serveru max
18 RAM utora X 16 GB RAM = 288 GB max
Sami izračunajte koliko taj server potroši struje (2 X PSU od 950w max), koliko košta jedna pločica ECC DDR memorije od 16 Gb, koliko košta Xeon x-series procesor i sve će biti jasno.

mozda 100, mozda 1000, a mozda nesto inbetween. Na ovo pitanje nema jednoznacnog odgovora i i sa tom informacijom ce rijetki moci ista poceti.

Virtualizcija je puno kompleksnija stvar od onoga kako je, ti @dadaas, ovdje stalno pokusavas prikazati.

@creatifcode točno je i slažem se s tvojim mišljenjem. Jedno je vcore a drugo je physical core. Jedno je GB vRAM a drugo je GB physical RAM… možemo tako u nedogled. Uglavnom sve se svodi na jednostavno a to je: koliko je virtualni server stvarno učinkovit i koliko resursa u stvarnosti imaš kad ga jednom zakupiš. Zbog čega je negdje 1 CPU i 1GB RAM skuplje od 26 CPU i 24 GB RAM.

Aha, onda znaci mozemo zakljuciti da transip.eu nudi vCores i vRam dok ovi drugi nude physical cores i physical Ram.

Nista ja nezelim prezentirat, odnosno upravo ovo sam htio i reci, odnosno da netko drugi kaze.

Drugim rijecima transip.eu sigurno nije dobra solucija za stranicu koja je i vise nego zahtjevna sa 1 500 000 korisnika mjesecno.

A da te iste novce ulozi u phisical cores i phisical ram vrlo vjerojatno ce raditi bez ikakvih problema. Jer cisto sumnjam da je vlasniku servera bitno koliko jezgra ima, koliko rama ima, koliko prostora ima kada mu stranica ne radi kak treba.

Ja sam kod knownsrv na VPS-u od 60$ mesecno imao 80k unikata dnevno, bez ikakvih problema, tako da knownsrv je moja topla preporuka. Koliko para toliko muzike. :slight_smile:

1 Like

Dadaas kako je u Americi iPhone oko 499$ a kod nas duplo? Jel to iPhone uvezen u Bosnu bolji od ovog Americkog ili?

Vjerujem da i @ControlEng da ima klijenata kao Transip bi stavio duple resurse ako mu je isplativo.

Transip ne zaradjuje samo od severa, jer prodaju domene, prodaju IT admin usluge. Ja ne znam kako ti poslovanje firme zamisljas? Samo sjede u kancelariji i cekaju kad ce neko orderat server i to je to?

I vjerujem ti, koliko vidim oni garantiraju fizicke stvari a ne virtualne. Zato to i sljaka. Da stavis Nginx mozes gurat i vise.

@id78 Neznam zasto opet se moram prepucavati oko gluposti, ili mozda znam, imas server kod transip.eu i sad pokusavas mene uvjeriti da je to dobar server. I ja kazem evo tebi da je taj server super za tebe, kako znadem? Zato jer ti kazes da ti sve radi kak treba.

Ali ti niti ne citas sto ja pisem, niti provjeris te informacije, a lako je. Samo ukucas u cjenik ovo sto sam ja izracunao. Pa ljudi moji po toj racunici oni imaju 2000GB Rama za 100 ljudi, dobro ako nemaju 100 ljudi, 10 imaju, pa to je 200GB rama za 10 ljudi, stvarno mislis da se radi o fizickom RAMu koji ti stvarno imas ili o RAMu koji djelis s drugima?

I OP u ovom slucaju nebi bio osoba koja nebi dobila dovoljno rama ili jezgra ili cega god, on bi bio osoba koja bi rusila cijeli server, pa eto mogu predvidjat i buducnost, on bi rusio server, a transip.eu bi ga suspendirao s izgovorm da je njegov site pod DDOS napadom.

ETO, bas bih volio da OP proba taj server pa da zakljucimo tu pricu jednom zauvijek.

Rece mi decko koji tvrdi da neko ne valja na osnovu citanja/pregleda njihove web stranice.

Sad mogu i ja reci da ne valja ControlEng a nisam ga nikad koristio? Jel ima to smisla? Centriraj se malo.

P.S Mislim da je Boris trebao navesti u pocetku teme da li zeli hosting u balkanskom DC ili inostrano.

Ok, jel ti zandes razliku izmedju Shared hosting, Kontenjer, VPS, CLOUD VPS, Dedicated server?

Ovo je zadnje od mene na ovu temu, jer mi nije jasno jel me opet netko trola bezveze i opet trosim dragocjeno vrijeme na gluposti…

EDIT:
Ako ides googlat, onda Kontenjer pisi: VPS Container

Ne trosi dragocjeno vrijeme. Ti ostajes pri svom misljenju, ja pri svom.

S obzirom da placam stan, rezije i zivotne potrebe od stranica koje su smjesteni na doticnim serverima, meni je dovoljno i ja necu mijenjat nikad dok je taj kvaliet.

Rasprava ne vodi nikud, kao sto rekoh ti ostajes pri svom a ja pri svom. Nebitno jel ovo rasprava o najboljim serverima ili najboljem dobavljacu mesa za kafane.

S obzirom da placam stan, rezije i zivotne potrebe od stranica koje su smjesteni na doticnim serverima, meni je dovoljno i ja necu mijenjat nikad dok je taj kvaliet.

To si mogao odmah napisat na samom pocetku i nitko nebi s tobom uopce ulazio u raspravu, a meni si sad opet pokvario iskustvo na forumu i morat cu ga izbjegavat tjedan dana minimalno.

Legendo plitko razmisljas. I ne znam sta se imas tu cuditi, ne zivim u Svicarskoj gdje su stanovi 1300 CHF minimalno. Nego u Sarajevu gdje je 300€ i rezije nekih 80€.

Po cemu to fizicke stvari valjaju ili su bolje od virtualnih, odnosno zasto virtualne stvari ne valjaju ili su losije od fizickih?

Cini mi se da se ti nekako bunis oko toga svega, a da uopce nemas pojma koja je razlika jednog, drugog, treceg, petog ili desetog.

1 Like

I koja je razlika, odnosno zasto je jedno bolje u odnosu na drugo?

Zasto si siguran u ovo? Hoces reci da ce tvoj server sa dva core i 12 GB RAMA raditi bolje od npr. mog Clustera slozenog od, ne znam, 20-tak Pentium II Xeon Procesora gdje svaki ima zasebno, ne znam, 512 MB -1 GB RAMa?