Trazim Partnera za jedan projekt

Trebam nekog tko ce napraviti nekakvo sucelje s nekakvom bazom koja bi sadrzavala sve podatke o aktivnosti korisnika i na kraju platila mu automatski na paypal ili nekako.

Ja cu napraviti programcic koji ce korisnici koristiti na svom kompjuteru i zaraditi novce s runanjem tog programcica. A trebam nekoga tko ce srediti web na kojem ce biti vidljivi podaci za svakog korisnika, ako moze wordpress ili bilo sto da se napravi jeftinije nema problema, ne treba mi nikakvo fancy rjsenje za pocetak. Uglavnom s partnerom bi isao 50% profit. Cijela stvar je malo secret, trenutno postoji jedan slican program ali s puno nedostataka i s totalno drukcijim rjesenjem nego ovo moje.

Cijeli biznis moze biti ogroman ili malen ovisi o nama, pa mozda ako idemo ogromno trebamo vise partnera.

Novce za ulaganje nemam, imam ideju i 50% rjesenja, a ovaj drugi 50% trebam da netko odradi.

Nema bas potraznje, pa cu evo dati vise detalja, radi se o ovome:
https://serpclix.com/

Ovi nude rjesenje sa pluginom za firefox, ja bi ponudio rjsenje, set and forget gdje korisnik nebi morao nista raditi pa bi s tim imao vise clickera koji bi radili za manje, pa tko nebi imao upaljen programcic koji mu daje lovu. Naravno svje je to u alpha fazi jer pitanje dali to uopce funkcionira, znaci trebalo bi testirati na masi ljudi i vidjeti …

Radio sma na slicnom projektu prosle godine ali nije prosao tako kako sam zamislio, ali sad imam druge ideje koje bi mogle proci, pa eto ako tko zeli udruziti snage pa da krenemo…

Prosla godina dana, ovi na serpclixu rade masovno i zanm par njih koji su si napravili neka svoja custom rjesenja, pa me zanima, dali postoji ovdje na ovom forumu bilo tko zainteresiran za pokretanje neceg ovakvog?

Ili cak stovise dali itko od vas SEO strucnjaka koristi ove usluge, odnosno sto vi mislite o ovome?

Ovo sa SEO strane sigurno funkcionira ako su korisnici pravi, iz različitih lokacija, IP-a itd,jer je to sigurno jedan od 3 najvažnija SEO faktora za Google, samo trebalo bi tu ubaciti da kada korisnik klikne da ne ode sa weba odmah nego da ostaje dulje i klika po sajtu. Bilo je pitanje vremena kada će se ovo pojaviti, ali čim se pojavi nešto sa čime se pokušava prevariti Google, Google odmah krene razvijati obranu od toga, a ako Google skuži da ga se vara maglo bi imati obrnute posljedice.

Iskreno mislim da ovo akos e napravi kak treba se nemoze detektirat jer upravo se radi na tome da to rade prave IP adrese, ne proxy, i onda je jako tesko googleu odrediti dali ga tko vara. Jer svaki taj koji bude kliktao ce kliktati svoj browser koji inace koristi i klikce pitaj boga kud sve ne, pa u moru tog kliktanja je nemoguce odrediti da je ovo kliktanje fake.

Ovo govorim o ovom modelu koji mene zanima, za serpclix znam da slicno funkcionira no neznam tocno kako im engine funkcionira…

A inace je ovo najlakse napraviti ili se vec radi uz pomoc botneta…

Skroz zanimljiva prica, mada sto kaze bugi trebalo bi to napraviti da mozda i skuplje bude ali da ljudi skroluju, ostave komentar, otvore jos koju stranicu, podjele na nekoj drustvenoj mrezi i da sve to i vise para njima donese i vise koristi vlasnicima sajta. Pitanje je koliko bi to ljudi iz usa radilo i da li utice na rangiranje u usa ako se to odradjuje sa ljudima iz npr bangladesa. Vidio sam da se i na fiveru ovo pojavilo, onaj gig sto vidjeh garantuju 3 min na stranici 7 dana po 5 posjeta (tako nesta), razmisljah da kupim al nisam.

Ja sam mislio napraviti full automatic engine. user samo instalira program koji ce se sam pokretat i sam radit sto treba, slicno kao botnet, samo uz privolu vlasnika racunala.

Da, sve ti detalji se moraju ispolirati u najmanji detalj, ovo sto ste sve naveli ej samo jedan mali dio kompleksnosti posla.

Jos je tu, koliko klikova po linku po SERPU, jer nije normalno da se klikce na link na google page stranici 1000 ko da je na top poziciji, to odmah smrdi… I takve neke cake koje treba azurirati i isprobati.

Nedavno sam radio slican projekt za BING ali u malu drugaciju svrhu i zandem da se to lako dade automatizirati.

OVaj topic sam pokrenuo prije skoro godinu dana, no sada me zanima dali bi se ovdje nasli korisnici koji bi to testirali, nesto tipa da je sve besplatno dok se ne isploira i sve podesi kak treba,

1 Like

Ja bih dao jednu mašinu + domenu za testiranje… Detalje možemo u pm

Kako ces nac amerikanaca dovoljno?

Ako sam ja dobro razumio (parafraziram) ti bi napravio program koji bi sve odradjivao od kucanja termina, posjete pravoj stranici, skrolovanja i svega ostalog. Jel?

Da, engine bi ja napravio, kasnije bi nekoga trebao da napravi frontend, da nekako preko webstranice cita podatke iz baze, i kakod a ubacuju podatke korisnici. Ali cisto radi testiranja ja bi isprobao kako ovo funkcionira.

E sad navalili ste na amerikance a mi svi hrvati, tak da tesko cemo s amerikancima testirat nesto ako smo mi tu balkanci.

Google kada se namjeri na to …moći će skužiti. Svaka osoba na računalu ima svoj digitalni rukopis. Em način tipkanja, em način pomicanja miša. Ova nova recaptcha gdje samo kliknes checkbox da nisi robot usporedjuje tvoj digitalni rukopis sa nekakvim prosjekom…te na taj način traži dodatne provjere ako posumnja u tebe.
Ovakav boot bi morao imati uvid u hrpu digitalnih rukopisa da bi mogao emulirati novi ok uzorak. Ali ne moze niti stalno vrtiti isti uzorak, nego prirodno odstupati od ponavljanja sebe.

To sve naravno dolazi u igru kasnije, kada krene Googleova zaštita od ovoga… Ali svakako nije točno da Google ne moze nikako to skužiti.

Naravno da moze skuziti ako se program vrti na kompjuteru koji se ne koristi, znaci da je jedini digitalni rukopis ovo sto program radi.

Ali kada se to vrti na kompu koji se svakodnevno koristi online, recimo kod mene nema teoretske sanse da Google sazna bilo sto, jer ja u ovom trenutku imam 200 tabova otvoreno, tek je 2 sata proslo od budjenja a vec sam napravio preko 100 pretrazivanja, kako ce oni razabrat ako sad unutar tih 100 napravim 2 fake s totalnim randomom? Nikako!

Google zna sve, imaju strasne algoritme, ali to njihovo se svodi na jednostavnosti, nemaju kompleksne systeme, vecina toga se razbere po cookiesu i IP adresi, ovo ostalo slabo gledaju jer je to previse random podataka i rpevise random kalukacija i na kraju ako i posumnjaju u nesto nemogu biti sigurni.

A sto se tice njihove nove captche, ona je crackana vec duze vrijeme, cak zbog tog rukopisa to je captcha koja je unistila mnoge botove, ali ove iskusne botere je samo podigla na visu razinu, jer sada mnogo puta ne trebas captchu ni rjesavat :slight_smile:

Danas je, sutra nije. Samo velim po kojoj metodici se može ući u trag takvoj vrsti varanja.

Ako bi ta dva fake-a po svim kriterijima nalikovala na boota koji “kruto” netipično za čovjeka upravlja mišem …upalila bi se negdje lampica “To je boot”. (Bez ikakve veze sa time jel sa strane 100 i 200 tabova upaljeno handlano od prave osobe…)

Da, slazem se s ovim, ali ne u ovo doba, za ovo trebaju quantum racunala, ona su an vratima, ali mislim da ce proci jos barem 50 godina. Mozda Google nabavi neko i prije.

A ovo s crackanjem je ista prica, oni nesto pokrpaju, mi negdje odkrpamo i tako u krug forever. Nikada nece zakrpat sve da se nemoze odkrpat…

Slažem se …iako, doba se danas brzo mijenjaju. :slight_smile:

Mislim da se sa nikakvim botovima ne može prevariti Google, ja nikada ne bi to platio jer bi s time riskirao sajt. Pravi korisnici to da, ali da rade više akcija osim samog klika. Drugi problem je tu što bi se ti posjeti trebali rasporediti na dulje razdoblje jer mislim d bi Google skužio da doleti npr 1000 klikova u jednom danu.

Tu treba nabaviti pravu mrežu klikača, samo se javlja problem što bi ne bi bilo dobro za SEO da jedan korisnik pretražuje više puta u danu isti upit, a opet da klik nije skup za webmasjtora a da bi taj koji pretražuje zaradio morao bi imati puno posla dnevno što je teško ostvarivo.

Možda je najbolja ideja tu da mi webmajstori pomažemo jedni drugima, otvorimo npr jednu temu pa svak svakome kliknemo nešto. To bi pomoglo barem balkanskim stranicama, ali opet, mi smo si konkurencija pa…

Da, mozda sma previse godina napisao, jer od pojave one cigle od mobitela do ovog danasnjeg cuda je proslo koliko? 20 godina?