[TRAŽIM/PONUDE] wordpress site - kopija postojeceg statickog

Zaboli mene da li ti vjerujes ili ne, sta imam od toga ? To sto je tebi cudo satnica od 15$+ to je tvoj problem, jbg.

Samo znaci lakse sa lupetanjem u prazno i iznosenjem nekih svoji indcija koje nemaju nikakvu podlogu u stvarnosti.

Pozdrav.

Bez nerviranja :slight_smile:

A svoje indicije ću da iznosim koliko hoću dok me ne banuju. Možeš da me prijaviš administratorima naravno svakog trenutka ali ti si me prvi pomenuo pa mi je na mail došlo ovaštenje o ovoj temi inače nisam imao nešto vremena pa nisam bio na forumu danima takođe nemam pojma ni ko si ti, ja sam pričao uopšteno a ti si krenuo direktno.

Pozdrav i srećno u daljem radu

1 Like

Imas ljudi koji ce dati nekome savjet i njega napadaju.
Imas ljudi koji ce dati link na codeable io i njega ce napadati.
Imas ljudi koji ce napadati sve samo da njega unajme za sajt.

Pricao sam davno kako je covjek koji se kandidiro za gradonacelnika platio sajt 3000kn, a sajt wordpress i kupljena tema s themeforest. Ako je taj lik potrosio sat vremena na stranicu evo mi ruke.

I koji je tvoj problem s tim ili koji je problem uopce u tom primjeru?

Nema nerviranja uopste.

Mozes ti iznositi indicije, ali one nemaju veze sa vezom.Takodjer nemam sta prijaviti, ti smatras da smo par nas lazovi, ok tvoje misljenje ja i moj bankovni racun znamo pravu istinu.

U jednoj drugoj temi si me “napao”, mene i jos par njih tako sto si se javio sa nekim svojim neosnovanim zakljucima, pa sam te ovdje tagovao da bacis jos neku praznu - na osnovu tvog iskustva sa ljudima :smile: Cak je u toj temi jedan korisnik pitao kako se krecu cijene za to i to, i naravno ja sam naveo svoju satnicu, pomonozio je sa brojem sati da bi ti tu u po nicega uletio i bacio neku pricu o imaginarnim satima, kako su developeri preskupi i slicno.

Kad eto opet slicna tema, i nisam odolio a da ti nekako ne skrenem paznju na temu.

Pozdrav, sretno i tebi u daljem radu

1 Like

Nemam nikakvih problema, samo pricam sto sam vidio svojim ocima. Lik naplatio vec gotovu temu, ubij me ako je promjenio 2 stvari, slika malo lijevo i te gluposti. Ovo je samo primjer kakvi mogu biti ljudi. Ako vec hocete praviti nekome recite uzet cu temu tu i kupit je, stavit je na sajt u 5 sek, maknut demo i eto ti pisi svoj sadrzaj, a ne neke cifre u pm da glava zaboli. Neki ovdje na freelanceru rade za 20-25$, a ovdje pisu po forumu 40$+ znaju oni koji su. Ako cete radit budite posteni i recite jeli mogu proci jeftinije, a ne bubat cifre. To je isto kao da hoces imati jednu sliku i sada umjesto da je kupis sa neta (a covjek jbga nezna) on unajmi fotografa i helihopter da mu slika tu sliku. Jeli mogao proci jeftinije? naravno da je mogao. Kako bilo da bilo svatko moze staviti svoju cijenu, ali uvijek ce se naci ljudi koji se linkati jeftiniju soluciju.

  1. Idi na themeforest, nadi i kupi temu
    ili
  2. idi na codeable.io i zatrazi ponudu i ispast ce ti najmanje 3 puta manja cijena od “nekih” (necemo o imenima) i tu znas da rade profesionalci.

Citam i nevjerujem ;))

Ekipa svaka cast sto cijenite svoj rad. No morate shvatiti da je ovo hebeni balkan, da vam nitko nece platit 3-10k kuna za stranicu. Nadam se da se varam. Ne zbog toga sto je to velika cijena za web stranicu nego kad pricas poslodavcima koji narucuju stranicu sta se sve treba podesit, onda on kaze ma meni treba nesto ejdnostavno do 500kn. Sto je budzet 90% ljudi koji prave stranice. Oni koji su spremni platiti preko 500kn nece trazit po forumima ljude nego ce platiti tvrtkama.

Zanima me jedna stvar a to je, koliko vas je uspjelo dogovoriti posao preko ovog foruma za cijenu vecu od 2k kuna.

Developeri vani rade za 20$ a mi ovdje bubamo cijene po 60$ ja ne znam jsu nasi ljudi proklei ili sta… Samo kazem sretno dabogda radili za 100$ po satu.

Cast izuzecima…

Ma oni zele podici cijenu u nebesa, a cim je netko spusti onda pocinju klasike kako su takve stranice sranje itd, kao da tvrtka koja naplati sajt 20k kn nemoze biti sranje. I onda takve tvrtke stave u footer link na njihov sajt kao oni pravili blabla, napravili ste, a sada odjebaus.

Ja kada kupim temu treba mi citav dan da je dovedem na demo look. Da imam para i uhodan posao dao bih nekom da to uradi za mene.
Priznajem, da ne znam koliko truda i vremena treba mozda bih drugacije razmisljao, ali ima tu posla. A di je sadrzaj staviti i uraditi izmjene po zahtjevu…
Ne, ne radim stranice i ne znam nista o web dizajnu ili php ili te json fore… Ne reklamiram se kao potencijalni buduci majstor.

1 Like

Gdje to developeri vani za 20$ ? U zapadnim zemljama sigurno ne. Pitaj npr. Nijemce kolika im je satnica kao freelancerima, evo u mojoj firmi gdje radim je npr. satnica jednog web developera 90€.

Dakle ne lupetajte budalastine.

1 Like

Evo ti satnica na codeable:

The developers at Codeable bill out at a minimum hourly rate of $60 for a reason; they’re the best, and they’re treated like the incredibly skilled, highly successful professionals they are.

https://nathanello.com/advice/where-to-find-expert-wordpress-developers

Ne znam o kojih 20$ ti pricas.

Evo ti koliko kosta stranica na codeable, a satnice tamo su u prosjeku kao i moja koju sam ti ovdje javno stavio. Pokazao sam ti dva prumjera i jos ti uvijek nije pravo. Pa ako zelis raditi za 5$ ili 55$ boli me briga.

Osum toga i lijepo ti u mojoj ponudi stoji kalkulacija sa i bez kupljene teme, pa ne mislis valjda da cu ja placati teme i plugine.

1 Like

ja sam rekao freelanceri 20-25$ sat, codeable je vec drugo. Imao sam ponudu od 330$ dok je kod nas balkanaca bila najmanja ponuda 500€. Iako imam samo 1 osobno iskustvo s njima, ali znam po drugima da je lakse i brze otici tamo nego trazit balkanca i natezat se s njima, a mnogi nemaju ni tvrtku, a za ove koji imaju jos nadodaju 25%.

jbt ne mozes usporedjivat njemce sa satnicom od 90€ i balkance. Sta je svabi dati 90 eura a sta je balkancu. Pa ljudi koji zele da im pravite neku stranicu toliko placaju svoje radnike na tjednoj bazi. Postujem sve al se mi cjenovno ne mozemo usporedjivati sa zapadom. Smeta mi samo sto to ne zelite priznati. 90% vas ima napravljeno 2-3 stranice i odmah misli da moze zacjeniti nesto 3k pa ako prodje prodje. Kazem samo da su cijene ovdje prenapuhane za nase standarde. Ne treba raditi dzabe ali ovako cisto sumnjam da imate posla kao pojedinci. bez uvrede bilo kome, to je samo moje misljenje.

Kakve to veze ima za koje trziste radis ?

Evo reci cemo radis domace i strano, i sta sad treba spustiti cijenu domacim jer je standard slabiji ?

Stoji to sto kazes da balkanci imaju manje love od Amerikanaca i slicnih, ali ne vidim tu nigdje sebe, zasto bih gubio vrijeme na domacoj klijenteli.

Bolje uraditi ono sto vec duze vrijeme radim, a to je saradnja samo sa stranom klijentelom.

Kava u Zagrebu košta 7-15 kuna, po Dalmaciji 10-40 (prosjek oko 15), a u Veroni najgora kava u životu 10€. I sad bi kod nas kava trebala koštati 10€ jer toliko košta i u Veroni? Ako ne misliš raditi sa našim ljudima za lovu koja je tebi sića dok ostatak balkama radi cijeli mjesec za 200-500€, ne trebaš se tu hvaliti ciframa koje si 90% ljudi na balkanu ne može priuštiti. NHF

BTW evo stvari koje ja poznajem, pa da cujem otprilike koja je realna satnica

HTML5, CSS3 ( OOCSS - BEM, SASS, Stylus), Bootstrap, Foundation, JS, jedan JS framework, jQuery, gulp, webpack, git, WP Theme development ( jednostavnije teme), Photoshop, iskustvo u radu sa Laravelom.

Nadam se da nisam nesto zaboravio.

Web je globalna industrija.

Poredjenje developmenta sa cijenom kafe je u najmanju ruku smijesno.

BTW gdje sam ja naveo svoju satnicu pa si ti zakljucio da se hvalim sa visokom satnicom.To sto ne radim sa domacim trzistem nije samo stvar cijene ima tu jos faktora.

jel po vama realna ova cijena, bar za ovaj dio? ne kazem da ja ne bi trazio te pare nego samo pitam da li je realno po vama?

Ovo si jako dobro napisao.

Gle treba cijenit svoj rad i svoje iskustvo i svoje znanje, u nasoj drzavi to nitko ne cijeni. Hocu reci da nema dizajnera za nase trziste.

Tj nema dizajnera srednje klase, da to tako nazovem. Jer tko god imalo zna nesto o web dizajnu odmah smatra da moze dici cijenu. Znaci neki klinjo koji je tek krenuo s poslom ce reci istu satnicu kao ti s ovim rezimeom. To je problem.

Kazem ti trenutno ne mozes naci nekoga tko ce di podesiti sajt za 500kn. Ja razumijem da se ljudima neda zezati za sicu kad bi vani za isti posao dobili isto toliko novaca al u eurima to je ok. Al onda uzmite i radite samo zapad.

Kod nas se dizajneri ne cijene jos uvijek se smatraju streberima s naocalima koji non stop vise na kompjuteru. Prosjecnoj tvrtki koja je krenula s radom i zeli napraviti svoju web stranicu sigurno nece past na pamet platiti nekome 2-5k kuna da joj na stranici pisu samo osnovni podatci (O nama, kontakt, gdje se nalazimo, galerija itd…) Zato sto vlasnik te stranice ne zna kad im impricate da mora optimizirati ovo ono itd… Da dogovarate poslove do 1000kn ja vjerujem da bi vam bila navala i brzo bi se proculo za vas.

Nazalost hrvatskoj ali i ostalim zemljama trebaju low budget dizajneri.