Tražim savjet ili ideju, kako god

Prije svega pozdrav svima. Jako dugo čitam forum kao gost, a obzirom da sam sad došao potražiti savjet morao sam se i registrirati jel :slight_smile:
Ovako nekako, pišem vam iz Bosne što je vjerovatno dosta bitno za ovu temu. Znači, član familije već dugi niz godina se bavi tiskom, printom, vezom i sličnim stvarima. Ima svoje neke “redovne” mušterije i poslove, zadovoljan je i nema nikakve ni želje ni volje za nekim širenjem. Obzirom da je on malo stariji čovjek, van ovih nekih modernih internet trendova sasvim razumljivo. U nedavnom razgovoru sa njim dobio sam zeleno svjetlo da pokrenem šta god želim i da imam na raspolaganju svu tu moguću infrastrukturu i stručnu podršku od njega.
Eh sad, hiljadu ideja mi je palo napamet, ali za šta se odlučiti, u šta krenuti… majice, slike na platnu, hoodice… sve u jednom… koja tematika, sport, film, muzika… Da li krenuti iznova sa svojom nekom stranicom (fb/ ig) ili kupiti neku sa puno followera…
Eto, nadam se da sam vam uspio ukratko objasniti, ako neko ima kakvu pametnu nek prozbori, 10ak dana razmišljam i još uvijek sam na početku, tj.ne znam ništa :smiley: svaka pomoć je dobrodošla

Napravi fb stranicu,uredi je, dodaj slika, primjera i sponzorisi, dobro odredi publiku kojoj ce se prikazati stranica i sakupljaj lajkove, kad sakupis 200,300, kasnije ce dolaziti sami

Misliš da je bolje tako nego uložiti u kupnju neke stranice sa ‘traženom’ publikom?
Problem je što ni ne znam koja mi je publika bitna kad još nisam na čisto šta prodavati…:laughing:

Odredi prvo što sve možeš praviti, zatim proberi tematike i tehnike koje ti predstavljaju najveće zadovoljstvo. (Jer u tome ćeš biti najbolji…a odrađivati ćeš sa guštom) … i onda od tih probranih tehnika i tematika testiraj tržište da vidiš gdje imaš najbolju prolaznost.
Tek tada kupujuš ili razvijaš stranice u tom smjeru.

Ma mogu praviti sve što ti padne na pamet :grinning_face_with_smiling_eyes:
Kako misliš da mogu testirati tržište, na koji način?
Sport mi je nekako najbliže, ali mislim da je to dosta pokriveno sa tim… ne znam, nisam pametan

U mom poimanju testiranje tržišta se svodi na prodaju široke palete proizvoda prije nego ih uopće imaš.
U svrhu testiranja tržišta se često rade nekakve “fake” kutije da sve liči na finu serijsku proizvodnju… i da djeluješ ozbiljno prema kupcu.

I onda mjeriš od svoje široke ponude što ima, a što nema potražnju. Pravu kutiju…pravi proizvod …i liniju proizvodnje tog proizvoda, kao i prateće fb grupe…razvijaš tek nakon što se uvjeriš da taj proizvod ima svoje kupce. (Tj. da ima veći broj kupaca od nekog drugog proizvoda na kojeg bi možda usredotočio svoju energiju da nisi prvo proveo ispitivanje tržišta.)

Osim toga, ispitivanje tržišta je također kreativan posao…po principu snađi se druže. Jer ne može se svako tržište ispitati istim metodama. Netko to radi anketama…netko fejk prodajom…mašta je granica…