(Treba li plaćati) Porez na internet zaradu

prilikom kupnje si platio porez, u bih se porez plaća na osnovu kvadrata, procijenili su da je svakoj osobi za život dovoljan određen broj kvadrata životnog prostora … sve preko toga se mora platiti porez jer se računa kao da ti ne treba šta ja znam možda kontaju da je neko “bogatstvo” hahhah barem u rsu je tako, za fbih ne znam

ne znam koliko su procijenili da treba, neka bude da je to 10 kvadrata, ako petočlana porodica živi u stanu od 100 kvadrata i prijavljeni su u tom stanu zvanično, svakome je dovoljno po 10, a za ostalih 50 kvadrata se mora platiti porez haha još ako imaju neku nekretninu gdje nije niko prijavljen onda se porez plaća za full kvadraturu hahah

E pa o tom obicnom PDVeu ja govorim, PDVeu koji placas. I kako sma ja to kao firma oslobodjen placanja PDVa na kruh?

Znaci ako sam zaradio 100$ i kupio za to kruha u HR, drzava je sebi uizela 25% odnosno 25$
A vec prije je na mojih 100$ si uracunala svakojake namete, prakticki je skoro pa uzela sve, kad ti netko uzme vise od pola onda mislim da se moze reci da ti je uzeo sve…

A i kako to da registriram firmu za ovo, ovo s Facebookom ajde jos bis e dalo nekako, ali kako za razne druge zarade koje su u sivoj zoni? Znaci da napravim neku fake firmu, zar to nije onda pranje novca?

1 Like

Njihovim glupostima nema kraju i na to nije imun narod ni HR,SRB,BiH… Svi u istim **** samo različite države…

Ovo je stvano smiješno…

O tome i pričam kad kažem da nismo spremni za “novo doba” jer kod nas nepostoji ni zakon ni pravila koji su smišljens za “internet poslove” nego je kod nas samo “uzmi im porez!”