Treba mi webmaster koji će očistiti sajtove od virusa

Imam neke adult sajtove koji su mi bili na Arvixe hostingu zajedno sa sajtom od jednog prijatelja, i on koristio piratsku temu preko koje su upali neki hakeri i postavili phishing stranice itd, zarazili izgleda ceo taj account gde je bilo i mojih 5 adult sajtova.

Sajtovi su onda prebačeni na Stablehost bez tog prijateljovog sajta, ja sam uklonio sve fajlove za koje sam smatrao da su hakeri postavili, ali evo prošlo je oko 3-4 nedelje i sada su izgleda opet upali, verovatno to nisam sve odradio kako je trebalo.

Tako da bih angažovao nekog ko se u to razume da sve to sigurno i bezbedno počisti i da onda iskomuniciramo sa Stablehostom da to potvrde i ponovo osposobe account pošto su ga upravo sada suspendovali privremeno dok se taj problem ne reši. Sajtovi su svi na Wordpressu.

Ko to pouzdano može odraditi neka mi se javi porukom i navede cenu pa da se dogovorimo.

Hvala unapred.

Jedan prijateljski savjet odustani od toga točnije moraš opet ručno dodati temu i sve tekstove jer pretpostavljam da su bazu i sve zarazili.

Izgleda da nisu bazu zarazili, tj tako su mi bar rekli i Stablehosta…

1 Like

Jesu. Ali reci koliki ti je budget? Jer ovo je jako skupo, mozda 5x vise koliko te bi kostala ta tema koju si koristio.

Ako te interesira kontaktiraj me.

Inace kao sto croatiatur kaze forget it, obrisi sve i rucno dodaj sve.

Obično u svaki .php fajl dodaju skremblovan kod koji se izvršava prilikom svakog poziva tog fajla i služi da sam sebe replicira u druge nezaražene fajlove i da drži otvorene backdoorove. Jako je komplikovano uklanjati ručno, ali se može ukloniti pomoću rekurzivnog find/replace programčića. Ja sam koristio ovaj:

http://network.convergenceservices.in/forum/19-php/2944-php-code-to-recursively-remove-malicious-code.html

počistio sam desetak sajtova za manje od 15ak min.

Nznam bas dali to cisti sve. Sta je sa databasom? A i sve phpove nece pocistiti.

Opet ovisi cime se zarazio.

Tačno, bilo bi dobro imati više podataka. Sa ovim možeš očistiti sve .php ove ako ispravno prepoznaš maliciozni kod.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Profit Monkey