Trebaju li kome jake istekle domene?

Ako ko traži istekle domene evo jedna od mene gratis

bangladeshnationalistparty-bnp.org

dajte neku finu kratku :slight_smile:

Neku od 4 karaktera?:slight_smile:

nema više iskteklih slobodnih com domena sastavljenih samo od karaktera. sjećam se da sam prije nekih 6-7 godina čitao da se ne isplati pretjerano kupovat com domene od 4 karaktera i da ih je tad bilo gomila slobodnih. sad i ove od 5 karaktera da zvuče normalno (ne da bude riječ od nekog značenja u eng, no da zvuče normalno) je teško nać. Inače sam ispregledavao masu isteklih domena sa jakih sajtova ovih dana ali i tu rijetko šta da je ostalo baš da je dobro, proberu ljudi, prvo na aukcijama pa posle preko botova, pa šta ostane. našao sam jednu com od 5 slova i zvuči solidno, moz kaže da 9 pa 15, nisam provjeravao šta je bilo na sajtu ranije. evo nekih što sam našao


sve domene imaju bar jedan link sa jake domene. sad npr ova amouee net bar po mozu je solidno jaka, ali je ovo bio sajt nekog iranskog pjesnika ili tako nešta, sad glupo bi bilo na toj domeni razvijat npr amz aff sajt o espreso mašinama ali možda može poslužiti za pbn sajt. treba naravno provjeriti domenu i na ostalim alatima i vidjeti u archive šta je sve bilo na domeni.

šta ostali misle o ovim i ovakvim domenama, mogu li poslužit i za šta?

A zašto tu domenu ne redirektirati na regularni aff. amazon site? :wink: Ako sve radi kako treba, to bi bila dobitna solucija. Ako ne radi; nikom ništa. :blush: :+1: Eto, to…

C-3PO misli. :blush: :o:

Ovo moram komentirat :slight_smile: Vjerujem ti da si to čitao prije 6-7 godina jer su ljudi i tada kao i danas pričali svakakve gluposti.

Ja od prvog dana kad sam počeo trgovat domenama slušam i čitam kako se više ne može zaradit na domenama. Srećom nisam slušao te gluposti i već godinama mi je trgovanje domenama osnovni posao od kojeg se naravno dobro zarađuje i danas i tako će biti sve dok Internet funkcionira na ovaj način.

Što se tiče domena sa 4 karaktera (pretpostavljam da si mislio na 4 slova, a ne znaka), isto je bilo puno “pametnjakovića” koji su govorili da domena tipa xpcg.com ništa ne vrijedi, pa se takva domena prije 3 godine mogla prodati za par tisuća dolara bez problema. Bilo koja .com domena sa 4 slova se danas bez problema može prodati za $200+ u roku od sat vremena, a mnoge i za punooo više. Neke smislene, čitljive, i pogotovo da imaju značenje vrijede danas više od suhog zlata.

Ne znam zašto me to nekako podsjeća i na današnje priče o Bitcoinu :smiley:

Pa možeš redirektovati ako se zajebavaš i testiraš taj sajt, ali ako ozbiljne planove sa sajtom imaš malo je besmisleno redirektovati domenu đe bilo nešta o nekom iranskom pjesniku na sajt o npr kafi. Bar ja to tako vidim. Ajde da je domena slične tematike (u mom testu nije pomoglo) pa da se to i odradi. Možda je i onaj što sam nekidan pisao sistem bolji no standardno redirektovanje domena. Razvit malo sajt (par članaka) na toj domeni i ako se vidi da napisani članci rangiraju solidnije no na novim domenama, onda odraditi redirekciju, ali ne tog sajta na toj jakoj domeni, nego affiliate sajta na tu domenu.

Ostaje i to da se može razvit pbn sajt sa par članaka pa je taj iranski pjesnik sigurno volio kafu pa je jednom imao priliku da koristi i najbolju i sl sranja ispisat pa linkovat aff sajt.

da. i isto će biti i sa ovim od 5 slova. naravno vrijednost je proporcionalna, ali izbor normalne domene od 5 slova i da je com je baš sužen i opet ne mislim na domene koje imaju značenje neko no čisto da su iole čitljive na engleskom.

Ja mislim suprotno, jer mi se čini da bi jedino tako sve imalo smisla. :blush: Nećeš bilo kakvu domenu redirektirati, nego da je što sličnija, ali sve i da nije tako, negativnih konotacija ne bi smjelo biti jer će Google u tom slučaju to zanemariti. :neutral_face: Da nije tako, na taj bi način mogao redom sabotirati konkurentske webove, a to ipak ne bi išlo, zar ne? :thinking:

Možemo ti i ja ovako teoretizirati, bilo bi najbolje da se javi netko s iskustvom, tko je ovo radio. :+1: Što misliš; jeli nema takvog na Forumu, ili to drži za sebe? :zipper_mouth_face: :o:

Mitok , posto vidim da si dosta u poslu oko domena , citao sam i ranije neke tvoje postove , zanima me da li ima zarade i sa drugim domenima tipa info ili net , ili samo se samo treba bazirati na com ? Recimo ako .com vredi 50 000$ koliko ista takva .info vredi ?

otprilike to na isto dođe i ako vrijede linkovi vrijediće i u jednom i u drugom slučaju

ako ko voli slušat o seo već ranije sam preporučivao ovaj kanal, no u ovom video džon miler odgovara na pitanja (ima i interpretacija ovog lika). i u jednom djelu videa pita ga neko o negativnom uticaju koji bi na njegov sajt mogao imati linkovi koji su išli ka starom sajtu koji je bio na toj domeni koji je bio neki piratski sajt i da li ga gugl može povezati sa piratskim stvarima. ako se dobro sjećam u odgovoru se ne poriče da će ga gugl povezati sa piratskim sadržajem a i john bačinski koji radi interpretaciju kaže da će uticat negativno.

a što se tiče sabotaže ja mislim da je moguća, nisam pokušao samo teoretišem. neđe sam na yt gledao da se i penal dobijen od gugla prenosi preko redirekcije pa da i to radi kad se preusmjeri penalizovan sajt da se prenosi peal i na redirektovanu domenu. sve sam ubjeđen da sam ovo već pisao nekad.

ja mislim da na forumu od redovnih ljudi koji su ovdje niko ovo nije radio. ili ako je radio da nije imao uspjeha. možda ima neko ko ne svraća i ne piše redovono da je isprobavao sa uspjehom. ne vidim zašto se takva informacija ne bi podijelila tj. čak i šta bi neko mogao izgubiti djeljenjem informacije.

Za non .com domene vrijede neka skroz druga pravila.

Ako se .com prodaje za $50,000 to nužno ne znači niti da ona vrijedi toliko. Ako je .com recimo prodana za $50,000, to opet ne mora ništa značiti za .net ili za .info. Nekada se .com proda za recimo $10,000, a isto to ime u .net je dostupno za registraciju :slight_smile:

Neke .info se mogu jako dobro prodati, ali generalno .com je najcijenjenija i često nema bitnih poveznica u vrijednosti između vrijednosti .com i npr. .info. S druge strane, neki neće .com nego im je prvi izbor njihov ccTLD, kao npr. Nijemcima .de. Ameri ne hebu 5% njihovu .us i pretežno ih zanima samo .com.

Da, već danas su prilično tražene smislene i čitljive .com domene sa 5 slova. Neke se već sada prodaju za $x,xxx iznose. Bolje kombinacije slova (govorim za .com domene sa 5 slova) su već neko vrijeme sve zauzete, iako nemaju nikakvo značenje, i već sada ih je teško kupiti ispod barem $100 (ponavljam, govorim za domene bez ikakvog konkretnog značenja jer one sa značenjem vrijede puno više).

bome si mi ubjedio da kupim onu domenu što nađoh slobodnu od 5 slova još ima neki autoritet

prije neki mozda dva mjeseca mislio sam kupit domenu woces com i ne nađoh da išta znači, sem valjda da postoji prezime u USA, zvučala mi ok, ali je ne kupih. poslije je neko registrovao

@mitok šta misliš da li se isplati uzeti koju ovakvu domenu kao ova woces

S takvim domenama je špekulacija, ali nije rijetkost da se one kao brandable prodaju za $x,xxx iznos. Isplati se, ali s tim tipom domena se može dogoditi da ti ih se puno nakupi i da nema redovnih prodaja. Ako si spreman na to, uzmi.

Može se naći sličnih domena slobodnih. Bolje kombinacije (ali i dalje bez značenja) su zauzete i više ih se ne može kupiti po cijeni registracije, a često niti ispod $100. Domena poput Woces.com ima slobodnih (ova je zazeta, ali je istekla), ali moguće je da nakon nekog vremena više niti takvih neće biti slobodnih i onda će im porasti vrijednost. U ovom trenu, takve domene su špekulacija i prodaju se kao brandable nerijetko i za $x,xxx iznos, a moguće je da će naknadno baš svaka tog tipa imati neku minimalnu instant sale vrijednost veću od cijene registracije.

1 Like