Trebam doradu loga

Treba ispred JUŽNA TREŠNJEVKA staviti HSTK tako da bude
HSTK JUŽNA TREŠNJEVKA. Sve ostalo je isto. Originalni logo je u .pdf-u.

Stolnoteniski klub je u pitanju :slight_smile:

Mali info.
Neki od bitnih zahtjeva logotipa su:

• dobro prepoznatljiv u black-white formatu
  • jednostavan i dobro prepoznatljiv u malim dimenzijama

Ovaj tvoj logo od ta dva zahtjeva dobrano odstupa.

Što se tiče korekcije, mogu ti odraditi besplatno. :wink:
Samo pošalji pdf na [email protected]

2 Likes

Da dodam samo na bozoou komentar
Logo je prešaren treba biti jednostavan,upečatljiv i pamtljiv
Logo se obično radi u dve boje eventualno u tri

Ovaj logo je napravljen prije nego sam došao u klub. I takav je kakav je.
Nije da mi se pretjerano sviđa, ali mi je bolja opcija od zastave konfederacije koju neki u klubu žele staviti na zid.

2 Likes

Jesi li dobio mail?

20 znakića

Jesam. :wink:
Danas ti to rijesim. Nadam se :grin:
Malo sam se zeznuo jer sam prvo mislio da ti to rijesim u rasteru za 2min… a tek onda skontah da je ovo tvoje vektorski (logično xd), a tu ne plivam toliko… ali snaci cu se. :blush:

Hvala, mada nisam ništa razumio o čemu pričaš. :slight_smile:

1 Like

Ma grafika ti može bitu u dva formata, vektorski i rasterski.

Rasterski je definiran svakim pixelom i pozicijom gdje isti pripada …dok vektorska je definirana matematički. Tipa zna se koja je matematička jednadžba kružnice i onda matematika određuje gdje koji pixel završava.

Ne koriste se isti alati za obradu vektorske i rasterske grafike…a ja nisam baš nešto dobar sa vektorskom kao što znam rastersku obraditi.

A kod logotipa se uglavnom koristi vektorska, jer prednost vektorske je u tome da grafika ne gubi na kvaliteti koliko god se puta poveća ili smanji …jer matematika koja ju definira ostaje ista prilikom tih transformacija. Kod rastera nije tako…njega kada zumiraš, dolaziš do pixela i slika postaje zrnata.

E sad, kod tebe je ipak raster u pitanju koji se samo ubačen u .pdf format.
.pdf inače podržava vektorsku grafiku, pa sam pomislio da će sigurno biti vektor dok sam pisao zadnji post. Vektor je neki standard za logotipe.

E sad, pošto sam ja nooby sa vektorima …možda moj alat i ne otvara tvoj .pdf kako spada. Uglavnom…ako imaš vektor, onda me batali i nađi nekoga tko zna s vektorima.
Mnogo moguće da je to situacija…a tu ti nažalost ne mogu biti od pomoći.

1 Like

2 Likes

Hvala obojici, pomogli ste mi puno.

2 Likes