Trebam hosting i domenu. Šta odabrati?

Pozdrav,

trebam domenu i hosting za jedan simple wordpress site. Mali sajt sa specifičnom nichom. Iskreno ne planiram neki uspjeh, zaradu i milionske posjete na stranici, no htio bih da pokušam.

Budući da nisam siguran kako će proći ovaj site ne daju mi se novci za hosting i domenu :smiley: .

Mislio sam uvijek da je lako odabrati, ali kada sam počeo tražiti izbor je ogroman a ja pojma nemam o hostingu.

Otprilike su cijene oko 50-60$ za godinu dana.

Našao sam godaddy hosting 12 funti godinu dana s domenom. Ali je neki Economy hosting. Ne znam šta to znači.

Naletio sam i na neke free hosting sajtove, ali čim je džaba pretpostavljam da ima neka caka, ne bih baš da sajt padne za nekoliko dana.

Također, ako se odlučim za neki hosting plan jel se to može mjenjati i prije nego istekne godina dana? Koliko se čovjek može zeznuti s izborom hostinga? I da, šta znači ako nemam backup? Je li to znači da ne mogu sajt prebaciti na drugi hosting u slučaju nekih problema?

Izvinite za masu pitanja al stvarno sam duduk za ovo.

Do sada sam samo radio poslove za druge, imao blogger postove, po prvi put pravim svoj sajt.

Ako imate neku preporuku, šaljite :smiley:

U ili ispod svakog takozvanog hosting “paketa” ti je ispisano šta tebi kao kupcu hostinga nudi neka hosting kompanija

pa caka je u tome da su prepuni reklama i da ih baš narod (posetioci) ne voli A i neprofesionalno izgleda sa strane ako hoćeš iole ozbiljnije da se baviš webmaster poslovima tj sajtom.

moj predlog uzmeš solidan hosting i domen com, net ili org , šta je dostupno za neko ime koje tražiš

kod mnogih hosting kompanija možeš uzeti veći to jest, bolji paket

backup ti je prosto rečeno kopija tvog sajta koja se pravi svakih 24h 30 dana u nedeljiu slučaju hakiranja sajta

interserver
imaju nekad popuste npr. dolar tri mjeseca pokušaj pronaci link ili kupon neki

Neko je na forumu spominjao create.com, 1 godina free WP hosting, ja sam bas pre par nedelja registrovao jedan, zakupio domenu na namecheap.com, samo domenu sam platio oko 8e i to su svi troskovi… Bio sam u slicnoj situaciji, nisam hteo da ulazem mnogo jer ne vidim neki potencijal u sajtu, pa sam ciljao nesto ovako sa sto manje ulaganja… Btw. Nakon godinu dana free wp host-a placa se $24.99/mo…

Eo ti referral, mislim da preko njega dobiješ neki popust https://www.interserver.net/

create.com. Pisali smo o tome već.

Hvala, živi mi bili :smiley:

Kad sve dodaš i oduzmeš, mislim da su namesilo i hawkhost najpovoljniji.

Meni je recimo na Namecheap super Podrška, rješavaju trenutno šta treba, a i nema zastoja u radu ili sl. stvari.

Ali to je moje iskustvo…

1 Like

Nema potrebe za kompliciranjem, evo prijedlog:

Stellar Plus hosting i .com domena, uz popust za prvu godinu ukupno oko $40. Sve na jednom mjestu, ali pouzdanom. Dobra podrška 0-24h, biraš da li server u EU ili US. Ako naknadno odlučiš napraviti još koji website lako ga dodaš na postojeći hosting. Iduća godina će domena + hosting koštati cca $80, ali ako u prvoj godini vidiš da ima koristi onda to nije puno.

Koristim odavno samo Namecheap i za domene i shared hosting. Prije mjesec dana uzeo njihov EasyWP Supersonic (Wordpress hosting), na njega prebacio jedan sajt koji mi je bio na shared hostingu ali se učitavao jako sporo. Kako sam ga prebacio na taj EasyWP hosting on bukvalno leti. :slight_smile: Ako ste koristili ovaj EasyWP zanima me da li znate šta se dešava ako broj posjeta pređe limit u ovom slučaju * 500k visitors/month?

Oni u negdje u tekstu na sajtu kaže da se sve nastavlja da radi isto, ali mi nije jasno zašto onda ima to ograničenje.

NameCheap koristim godinu dana, nikakvih problema, kad mi je trebala pomoc brzo su odgovorili

Za domenu godaddy ili namecheap. Licno mi je bolji namecheap jer je jeftiniji i ima uracunatu zastitu privatnosti.
Za hosting sta god samo ne goDaddy, nedavno sam digao wp sajt i kupio managed wordpress hosting na godaddy na godinu dana cca 60€, i preesporo je. Mislim da cak dobijes 512mb rama, uglavnom stranica mi se ucitavala 7-8 sekundi, odmah sam se zalio i vratili su mi novac, fair enough.
Savjet, ako ce ti korisnici biti iz tvoje drzave, uzmi neki hosting iz tvoje drzave(koji ima data centre u tvojoj drzavi, ne renta ih) jer ce stranica biti brza svima u toj regiji, imat ces manje hoopova.

Ja godinama koristim usluge Plus.hr. Nisu najjeftiniji, ali do sada nisam nimao nekih problema.

Ja uzimam rs na plus.rs, hr na regica jer su jeftinije domene. A sve ostalo global. Ba