Trebam pomoc vezano za wordpress permalinks i SEO

Poz svima, stvar je ovakva… za SEO sam 100% noob i stvarno ne znam sta radim, nikad se dosad nisam obaziro na njega jer mi je traffic source bio paid, social media itd.

Imam wordpress stranicu sa dosta postova(3k+), kad sam tek poceo raditi na njoj nisam obracao pozornost na permalinkove i kako su poslozeni. Svi postovi su mi bili domena.com/downloads/post-name (pa ih je google tako i poceo indeksirati)

Nakon par mjeseci sam poslozio to malo bolje da bude domena.com/category/post-name, plugin koji koristim za permalinks je automatski odradio 301 redirect sa starih na nove da se google ne bi bunio zbog 404 linkova.

downloads/post-name -> category/post-name

I evo danas nesta trazim po googlu i slucajno naidjem na svoju stranicu i primjetim da i dalje stoji taj “downloads” u linkovima :confused:

Dosta vas i zna o kojoj stranici se radi ali sam sakrio link da ne skrecemo s teme, kad stavim misa na link prikazuje tocno, ne ide downloads pa redirekt vec direkt na kategoriju.

Dakle moja pitanja su…

  1. Zasto taj downloads tu stoji iako je proslo 2-3 mjeseca otkad sam promjenio ?
  2. Jesam napravio dobar potez s tom promjenom permalinkova posto je 301 redirekt uredno odradjen?
  3. Jel bi trebao mozda nesta drukcije napraviti sa tim permalinks?
  4. Kad vec pisem ovo da pitam vezano za meta title, trenutno je postavljeno ovako
    Download POSTNAME VERZIJA | IMESTRANICE (npr “Download WMForum 2.3 | Google.com”)
    Jel mozda postoji neki bolji nacin da to poslozim?
  5. Imate neki savjet za tu stranicu nevezano za prijasnja pitanja? pisite, prihvacam sve :smiley:

Tehnicko znanje imam i nije problem nista vezano za kod ali sam za seo tako glup da je to strasno :smiley:
Pomagajte :heart:

Neprakticno je da ne linkam i ne spomenem link, a vec si ga javno objavio na forumu. Tako da evo odoka od mene:

  1. Zato sto tvoj podeseni breadcrumbs kaze Googleu da ga tako prikazuje

https://search.google.com/structured-data/testing-tool/u/0/#url=https%3A%2F%2Fheisenberg.studio%2Felementor%2Fjet-design-kit%2F

  1. Tesko za reci. Vjerovatno jesi dugorocno. Imaces pad ali sa vremenom ce Google to prokontati

  2. Ja bih stavio “Ime plugina - Verzija - Download | Ime stranice”.

  3. Imas cudan problem, gomila linkova ti je ovako indeksirano i pici na ovu drugu stranicu.

https://heisenberg.studio/away.php?url=https://easydigitaldownloads.com/downloads/terms-per-product/

1 Like

Jao da, to sam skroz zaboravio narediti kako treba

Nije mi problem i ako malo padnem ako znam da sam onda na dobrom putu

razmislit cu jos o tome, svakako hvala na prijedlogu

Eto vidis kakva sam ja budala, skroz sam zaboravio stavit no index na taj away.php file.
To inace koristim za redirekte na demo pages

EDIT: jel dovoljno da ubacim
<meta name=“robots” content=“noindex”>
u away.php ili da idem preko robots.txt ?

Jos jednom, hvala na svemu :heart:

Nije jer nece bot ni doci do toga. Koliko vidim okinuce 302 redirekcija odmah u headeru.

|**HTTP/1.0 302 Found**  =>
**Connection**  => close
**Location**  => easydigitaldownloads.com/downloads/terms-per-product/
**Content-Type**  => text/html; charset=UTF-8
**Cache-Control**  => no-cache, no-store, must-revalidate, max-age=0
**Expires**  => Fri, 20 Mar 2020 22:35:35 GMT
**Content-Length**  => 0
**Date**  => Sat, 21 Dec 2019 22:35:35 GMT
**Server**  => LiteSpeed
**Vary**  => User-Agent
**Alt-Svc**  => quic=":443"; ma=2592000; v="39,43,46", h3-22=":443"; ma=2592000|

Ja bih to dodao u robots.txt.

Lajkuj me, lajkovaću i ja :slight_smile:

1 Like

Sredit cu onda robots.txt + deindex preko console

stavio sam da odradi deindex svih linkova koji pocinju sa away.php

2 Likeova

Mada ono je bio stih iz Fejsbuk Stane.

Opet imam glupo pitanje, ako mogu naci par solidnih expired domena vezano za moj niche. Sta da napravim s njima sto bi pomoglo najvise? Mislio sam restore content pomocu wayback machine i onda ubacit link do money pagea unutar tog sadrzaja. Glupa/Dobra ideja?

Meni je ekstra pomogla za jedan sajt suva redirekcija sa domain registra, relevantna domena i jaki beklinkovi. Ja lično nisam pravio pbn sajtove i linkovao ali dosta ljudi radi to što si naveo restore kontent i linkuju. Makica je govorio da prvo linkuje neki sajt da provjeri djelovanje linka i onda ako fercera dobro da linkuje svoj sajt, što i meni djeluje kao dobar test. Većina gleda da im link ka njihovom sajtu bude sa homepage pa podese da se cijeli postovi vide homepage. I većina ljudi pazi da nije isti hosting, isti wmt i još neke stvari…

Neki prave novi kontent, neki vrnu samo članke koji imaju najjače beklinkove…

1 Like

Ja opisao PBNove bez da sam skuzio. Stvarno moram zapet i naucit SEO :joy:
Palo mi na pamet jer sam odradio posao za jednog da mu olaksam restoranje stranica :smile:

Kad kazes suva redirekcija, nasao si jaku expired domenu i kupio ju i samo stavio da redirekta na tvoju bez contenta?

Hvala na informacijama puno pomazu!

Samo 301 redirect i tjt. Za PBN ti treba 300 neki h zajebancija da odradis kako treba da ne bi bio provaljen.

Kako si mu olaksao?

Ma nista posebno, napravio skeleton wp temu i pokazo mu kako moze prebacit te stranice koje ide restore u wordpress da mu bude lakse jer ga muci html i css :joy:

Ma da samo na godadiju podesio da redirektuje na moj sajt. Uglavnom rezultati su krenuli za lupam tek dva mjeseca. Domena je jaka onako poprilicno, nema spama zere, dosta bas jakih sajtova. Bio neki coffee roaster / coffee shop iz NY, ja redirektovao na moj aff sajt o kafi i kafe aparatima.

Imam i primjer da redirekcija nije dala neki vidljivi bust, ali je sama domena bila bar upola slabija.

Slagah imao sam pbn sajt. Napravljen cisto radi testa. Domena nije bila posebno jaka, tj prilicno tanka, vratio sam sadrzaj i dodao jos sadrzaja sa isteklih domena. Iz nekog clanka sam linkovao na totalno relevantan clanak (sajtovi o lukovima i strijelama oba) i keyword koji sam pratio i taj clanak nisu imali napretka nekog (taj keyword linkovani bio na 21 poziciji i otprilike tu je i ostao, malo gore dole nista bitno, za taj i ostale keyworde tog clanka). Mozda bi bilo nekog vidljivijeg napretka da sam linkovao sa homepage i to testirao. Pratio sam jos ponasanje takvog, oce li sta rangirati od kontenta ista i nista nije rangiralo iako ga je gugl uredno indexova. Pozicije na guglu su bile vecina 80+

Napravio sam i slican test, indexovana domena, ne prejaka, jedan dobar beklink, i jos samo par onako. Uzeo 4-5 clanaka sa expired domena, objavio i iz menija linkovao na moj adult sajt i nisam bust nikakav dobio.

Vjerovatno vecina postignutog zavisi od jacine domene najvise, onda relevantnost i kad je istekla, jel zaspamovana, zagovnana…

1 Like

Kad to vidim odmah mi dodje da prekinem sa SEO :joy:
Znam da je na duge staze odlican ali sam ja nestrpljiv :blush: