Trebam savjet - VPS server

Pozdrav
Kako sam novi u VPS serverima treba mi neki savjet.

Naime stanje servera mi je sljedeče:

E sad ja cu povecat memoriju za 128MB za početak. nego zanima me sta mi najvise od sadržaja portala puni tu memoriju, riječ je o wordpress portalu sa oko 200-250 članaka, 10-12 plugina, 400-600 registriranih korisnika i 1500-2000 dnevna posječenost.

instaliraj si nginx za web server i rasteretit ces masinu i do 50%…

Mislim da mi baš i neče pomoč
sad sam povečao na 1GB i opet se diže memorija skoro do 100%

Kazu mi da je DOS napad

[quote=“Apostol”]Mislim da mi baš i neče pomoč
sad sam povečao na 1GB i opet se diže memorija skoro do 100%

Kazu mi da je DOS napad[/quote]

mislis na ddos?
ako je tako onda ti nista nece pomoci, ali cisto sumnjam da je ddos jer bi ti cijela masina zalegla, ne bila na tolikom opterecenju… imao sam ddos napade na dedi masini koja je neusporedivo jaca od tvojeg vps-a i opeterecenje je bilo na 100% pri napadima, rijesio sam problem sa blokiranjem hrpe država na ip tables…

ovo tvoje mi se ne cini kao nikakav napad, a uopstalom pogledaj access log pa ces odmah vidjet jel napad ili nije…

kao sto jos jednom rekoh za tebe je rijesenje nginx…

Javio sam se ja u hosting i kazu mi da je napad samo na /wp-admin/admin-ajax.php a memorija mi se diže do 100% samo sto je palo na 88% kad sam usliko.
vidjet cu nakon micanja tog plugina dal ce mi se ponavljat pa cu onda vidjet sa nginx-om

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja