Trebamo manje raditi!

Svijet je u krizi i često čujemo poruku da ako želimo iz krize - trebamo više raditi.
To je glupost.
To nas je i dovelo tu gdje jesmo.
Netko proizvodi cipele ili televizore ili automobile…
Sad ih već ima previše po dućanima i skladištima i vi još kažete “treba više raditi”. :ludjak: Kud to vodi?
Zato, da spasite svijet - radite manje!

Imaš ti pravo. I ja mislim da trebate raditi manje sajtova sa igricama. Lani sam puno više zarađivao. To me je i dovelo gdje jesam.

u neradu je spas :)))

A kada sad svaki klinac zna postaviti WP i neki plugin i ima stranicu sa igricama :stuck_out_tongue:

Tako je!
Manje je više!

Treba više raditi u smislu stvaranja vrijednosti - dakle proizvodnja koja spada u primarne djelatnosti. Web se može smatrati uslužnom djelatnosti koje su po Marxu - tercijarne. Sekundarne i tercijarne djelatnosti ne mogu opstati bez jake primarne koja stvara novac za svih. Ja nikad nisam bio u primarnoj djelatnosti i uvik san govorija da radnik hrani i sebe i mene. I to je istina.

Istina, jbg treba hraniti sve one vojnike, bolničare, policajce.

Zar mogu još manje raditi?

Treba delati, sa predsjednikom na posao!

… muzičare, slikare, glumce, smećare, liječnike…
sve to radnik hrani.

Raditi onoliko koliko ima posla. Ako radiš prvih 4 sata tj. imaš posla, a drugih 4 sata bacaš drkicu onda bi bilo ok da ideš doma i budeš plačen koliko si radio. Moje mišljenje…

Ma ne, to je zajeb.
Kome i što proizvoditi sve više i više?
To je laž, kao oni lanci sreće: samo radi, pa će nam svima biti dobro.
Do sada je to funkcioniralo, ali logika ti govori da tome mora doći kraj.

[quote=“neki_frajer”]
Kome i što proizvoditi sve više i više?
.[/quote]Kome - svojim građanima. Što - ono što je potrebno.
Bez proizvodnje ne ide. Bez nje bi postali sakupljači - prvenstveno hrane, a to je put u spilju. Tvoja rezignacija je opravdana i (možda ne prepoznJEŠ) uperena imperijalističkom kapitalizmu, nakaradnom sustavu koji više ne može opstojati. Bude li predugo krepava biti će slabo. U tom slučaju su ratovi neizbježni. Za naidići ovo stanje treba BUM - prvenstveno proizvođački, a dobar poticaj bi bija sigurnije iskorištavanje energije atoma. Uzlet na novoj “platformi”.

Raditi manje, trošiti više. To je zapadnjačka mantra !

Da manje raditi istina ali biti produktivniji, savjesniji i zadovoljniji radom i cijeniti ono što nam rad donosi.
Ideal zvijezdanih staza, ne radimo posao radi para već radi zadovoljstva.

Grci rade više od njemaca a njemci su produktivniji. Njemci imaju jaku valutu (euro) pa nemaju problema sa izvozom.
Mislim da su izvezli pameti u Kinu u vrijednosti od nekoliko stotina milijardi dolara (vlakovi). Njemačka inžinjerija.

Zato ajmo mi fino biti turistička zemlja, biti veliki mislioci i pustiti ljude koji žele raditi neka rade tamo na divljem kapitalističkom zapadu. Tamo je sve loše.
Mi ćemo biti zemlja sa 50% visoko obrazovanog stanovništa a magistri će donositi kave u sezoni radničkoj klasi sa zapada;:slight_smile:

Mi cijenimo novac, ali rad, odnos prema radu…

Obratite pažnju na tvrdnju da nas neoliberalni kapitalizam ne može iszvući iz krize.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja