Trigger Insert/Update

Bok, imam problem sa loadanjem triggera (radim neki webapp pomoću Koolgrid-a).
Evo linka ako nekog interesira:
http://demo.koolphp.net/Examples/KoolGrid/index.php

Evo ukratko problem…
Želim da kad korisnik prilikom popunjavanja forme unese potrebne vrijednosti, te vrijednosti budu zapisane u tablicu tret_gnoj (i to radi sa normalnim insert into…), u isto vrijeme bi se unesena količina trebala oduzeti od trenutne količine na lageru u tablici preparat. Kad “normalni” query pretvorim u trigger NE RADI (trigger radi u phpMyAdminu)

Evo koda za insert query:

$ds->InsertCommand = " $$
CREATE TRIGGER update
AFTER INSERT ON tret_gnoj
FOR EACH ROW
BEGIN
UPDATE preparat
SET kolicina = kolicina - NEW.kolicina _prep
WHERE naziv_prep = NEW.naziv_prep; (ovaj dio će ići preko ID_preparata)
END$$;
";

please help
igor

triger stavi na bazu.

ne kužim što misliš…
ali nema veze jer sam skontao kako to izvesti bez triggera :yo::yo:, dodao sam novi query koji nakon inserta vrši update tablice gdje su stanja lagera…vrlo jednostavno rješenje za koje mi je trebalo nekoliko tjedana, nije mi jasno zašto sam bio toliko uporan s tim triggerom (mislim znam zašto, ali nema veze)

eto koda ako nekog interesira:
$sql_update1=‘UPDATE zaliha SET zaliha.kolicina = kolicina -"’.$_POST[‘kolicina_prep’].’" WHERE zaliha.naziv_prep = “’.$_POST[‘naziv_prep’].’”’;

[quote=“farkz”]ne kužim što misliš…
[/quote]

sorry, krivo vidio.

Nadam se da vodiš računa o transakciji.

Triger, iliti po naški okidač, je funkcija koja je definirana na razini baze, a za svaku pojedinu tablicu posebno. Dakle način na koji si ti to radio nikako nije mogao niti funkcionirati. Trigger se ne poziva iz php-a, nego on “osluškuje” tablicu za koju je definiran.

[quote=“CreatifCode”] Trigger se ne poziva iz php-a, nego on “osluškuje” tablicu za koju je definiran.[/quote] Jel mi možeš molim te to malo podrobnije objasniti? Ne razumijem gdje da pokrenem onda taj trigger. Ja sam ga pokrenuo u phpMyAdminu gdje se uredno zapisao u information_schemu pod triggers.

Skužio sam, hvala na savjetima!

nastavak na

http://www.webmajstori.net/forum/tema/38060-Trigger-za-update-količlina-na-lageru-(Stock-quantity)-upozorenje-korisniku

pošto je tema u biti vezana za sql, a ne za php…sorryx:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja