TrioDev.net - WEB Developing

Zdravo,

prezentujemo vam naš novi projekat. Pruža usluge web razvoja.

• Prezentacijske stranice
  • CMS rešenja
  • App Framework rešenja
  • Flash
  • Logo i Template design
  • Custom rešenja

U toku je priprema za postavljanje online ostalih usluga, trenutno na stranici je prikazana samo usluga izrada web prezentacija.

LP.

Vi se šalite? Prodajete stranice, a ne znate ju ni sami napraviti.

Ako već nešto tvrdite, imal par komentare kako ste došli do tog zaključka?

• logo nije link

• od kada se onclick=“return false” stavlja na div?

• style=“clear:both;” ???

• ???? wtf ja ne vidim ovdje nigdje tablicu
  • ako se ne varam

var _gaq = _gaq || [];
      	  _gaq.push(['_setAccount', 'UA-12092228-4']);
      	  _gaq.push(['_trackPageview']);

(function() {
      		var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true;
      		ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js';
      		var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s);
      	  })();

</script>

• ovo je google anality’s šta to neide u footer???

• imate cool pozadinu čemu ovaj lame footer?
    • usluge su mi nekako čudne neda mi se čitati ne privlači me da pročitam a to ne želite, zar ne? i ove ikonice su mi lame
    • kontakt forma nije loša ali gumb ???

iz ove stranice ne dobivam nikakv dojam niti želju da vas recimo zaposlim da mi napravite web, bez uvrede…

Sreća tvoja pa ne radiš webove za webmastere :slight_smile:

Meni je sajt na mjestu, sve 5 :slight_smile:

Možda ipak da potrošiš koji satak krativnog naleta na footer ?

Sam layout (template) je radjen sa div-ovima (bez barijere).
Kolega koji je radio kontakt formu, narudzbu, je ubacio table zbog kompaktibilnosti na i starijim browserima.

Tamo gdje nije bilo potrebe, postavljen je table.

I nije prometna stranica, da browser-u treba duze dok generise table u odnosu na div. Tako da bez brige.

Te i sami externi editori poput fck, tiny i dr. generisu table.

Pozdrav.

Nemoj mi reci da za ovo nisi nikad cuo?

http://www.w3schools.com/Css/pr_class_clear.asp

@mustra

• logo nije link

Za logo ispravljeno, ovo je izgleda promaklo.

Od kada TrioDev postoji :slight_smile: … zasto da ne?

Sta nije jasno? Sta znaci clear: both ili zasto nije stavljeno u css?

• ako se ne varam ovo je google anality’s šta to neide u footer???

JS se po pravilu i treba postavljati u footer, iz jednostavnog razloga, zato sto bi pozivanjem JS fajla sa eksterne lokacije, cekao dok dobije odziv. Sve dok ga ne dobije stao bi i cekao i ne bi prikazao ostatak stranice. Kod google analytics-a smatram da nema potrebe. Kao sto sam naveo, radi se o maloj prezentacijskoj stranici, google serveri su veoma pouzdani, tako da mala je vjerovatnoca da ce zastati browser duzi period dok google dadne odgovor. Za ostale skripte koji se izvrsavaju sa eksternih lokacija, preporucujemo naravno da se stave u footer, pa i ako se ne odazovu, da browser barem prikaze nesto.

Mozda ga doradimo vremenom, postavimo pozadinu tako da zavrsava kod footera, a footer da bude dno zemlje sa zilama. Ali i ova varijanta nije losa. Simple.

• usluge su mi nekako čudne neda mi se čitati ne privlači me da pročitam a to ne želite, zar ne? i ove ikonice su mi lame…

Tesko reci, tek je prva verzija sto se tice samog sadrzaja, gdje ce cisto informisati korisnika sta dobija. Naravno uvijek se moze bolje predstaviti i vremenom ce to i doci tako. Sada da li su ikonice lose i tekst za lose citati, mozda vama to tako dodje jer vam ne treba usluga web razvoja pa gledate vise iz dizajnerskog ugla. I ovdje je u prvom planu da se prvo napisu svi tekstovi i informacije o uslugama, pa ce se vremenom mijenjati.

• iz ove stranice ne dobivam nikakv dojam niti želju da vas recimo zaposlim da mi napravite web, bez uvrede…

Toliko smo u poslu da smo nasli jedva 2 dana da napravimo PSD, isijecemo PSD->html i sve poslazemo, php skriptu za narudzbu i kontakt formu.

Korisnik nema rizika. Zada zadatak, odradimo mu PSD i opis projekta, vidi sta dobija.

No svako ima svoje misljenje, nadamo se da cemo nekad dobiti i od vas povjerenje da bi vam mogli zavrsiti projekat prema vasim zahtjevima.

Hvala na komentarima.
LP.

E pa što si onda postavio temu ako je tebi sajt super i ako ne misliš ispraviti ništa? :smiley:

koristili ste table i na naslovnici kao pozicioniranje. To je unazad 5 godina valjda nedopustivo, a još kad stavi web dev tim na svoj sajt… Uh ah, što bi mamić rekao :smiley:

[quote=“LAsER”]@mustra

• logo nije link

Za logo ispravljeno, ovo je izgleda promaklo.

Od kada TrioDev postoji :slight_smile: … zasto da ne?

Sta nije jasno? Sta znaci clear: both ili zasto nije stavljeno u css?

• ako se ne varam ovo je google anality’s šta to neide u footer???

JS se po pravilu i treba postavljati u footer, iz jednostavnog razloga, zato sto bi pozivanjem JS fajla sa eksterne lokacije, cekao dok dobije odziv. Sve dok ga ne dobije stao bi i cekao i ne bi prikazao ostatak stranice. Kod google analytics-a smatram da nema potrebe. Kao sto sam naveo, radi se o maloj prezentacijskoj stranici, google serveri su veoma pouzdani, tako da mala je vjerovatnoca da ce zastati browser duzi period dok google dadne odgovor. Za ostale skripte koji se izvrsavaju sa eksternih lokacija, preporucujemo naravno da se stave u footer, pa i ako se ne odazovu, da browser barem prikaze nesto.

Mozda ga doradimo vremenom, postavimo pozadinu tako da zavrsava kod footera, a footer da bude dno zemlje sa zilama. Ali i ova varijanta nije losa. Simple.

• usluge su mi nekako čudne neda mi se čitati ne privlači me da pročitam a to ne želite, zar ne? i ove ikonice su mi lame…

Tesko reci, tek je prva verzija sto se tice samog sadrzaja, gdje ce cisto informisati korisnika sta dobija. Naravno uvijek se moze bolje predstaviti i vremenom ce to i doci tako. Sada da li su ikonice lose i tekst za lose citati, mozda vama to tako dodje jer vam ne treba usluga web razvoja pa gledate vise iz dizajnerskog ugla. I ovdje je u prvom planu da se prvo napisu svi tekstovi i informacije o uslugama, pa ce se vremenom mijenjati.

• iz ove stranice ne dobivam nikakv dojam niti želju da vas recimo zaposlim da mi napravite web, bez uvrede…

Toliko smo u poslu da smo nasli jedva 2 dana da napravimo PSD, isijecemo PSD->html i sve poslazemo, php skriptu za narudzbu i kontakt formu.

Korisnik nema rizika. Zada zadatak, odradimo mu PSD i opis projekta, vidi sta dobija.

No svako ima svoje misljenje, nadamo se da cemo nekad dobiti i od vas povjerenje da bi vam mogli zavrsiti projekat prema vasim zahtjevima.

Hvala na komentarima.
LP.[/quote]

no problem zato i služe forumi za mišljenja različitih ljudi :wink:
samo ovo style=“clear:both;” ??? da zašto nije stavljeno u css. i don’t approve inline css :smiley:

[quote=“Gosaric”]E pa što si onda postavio temu ako je tebi sajt super i ako ne misliš ispraviti ništa? :smiley:

koristili ste table i na naslovnici kao pozicioniranje. To je unazad 5 godina valjda nedopustivo, a još kad stavi web dev tim na svoj sajt… Uh ah, što bi mamić rekao :D[/quote]

ajmooooooooooo

[quote=“Gosaric”]E pa što si onda postavio temu ako je tebi sajt super i ako ne misliš ispraviti ništa? :smiley:

koristili ste table i na naslovnici kao pozicioniranje. To je unazad 5 godina valjda nedopustivo, a još kad stavi web dev tim na svoj sajt… Uh ah, što bi mamić rekao :D[/quote]

Molio bih Vas da procitate detaljno sta sam napisao. Jesam gdje spomeno da je nesto super i savrseno? To ne postoji. Uvijek se moze nesto doraditi.

Samo malo je smijesno komentarisati i podcjenivati tudji rad sa komentarom “table”…

Jestel vi sigurno u to sto pricate? Table na naslovnoj stranici niti na bilo kojoj podstranici nije koristen za centriranje! Ako ste procitali moj post, vidjeli bi da sam vam naveo da textualni editor generise

tag!

Sam dizajn (layout) je bez barijera! I to je stvar koja je bitna.
To da treba izbjegavati

tag, zbog stvari koje sam gore naveo su jasne, a ne iz razloga zato sto je to zastarljena tehnologija! Tamo gdje je smatrano da nece uticati na performanse stranice do te mjere da klijent ce to primjetiti, iskoristen je. Sama optimizacija stranice, moze ici do zadnjeg detalja, ali imaj te na umu, da se radi ona stvar onoliko koliko je potrebna.

Svaki proizvod koji se izda danas se pravi do te mjere koliko je potrebno i planirano, a ne da se dovede do perfekcije. U tom smislu, projekti bi kasnili i oduzeli bi vremena a nema se dobiti od toga.

• predlazem mapu kakvu pored kontakta, ovako izgleda kao da je netko otkinuo komad sajta, nhf; ako nista onda barem centrirajte cijeli div pa stavite gumb sirine kao sto su i obrasci za ispunu, idealno bi bi bilo poravnat u vertikali taj div sa gornjim navigacijskim pa onda sa lijeve strane puknut u jos jedan div >>slika gore, mapu lokacije dole<<
  • home slider vam ne radi u posljednjem chromeu
  • izbjegavajte flash… posto vam sajt nije full dinamicki jel, nema logike nikakve

[quote=“orca”]- predlazem mapu kakvu pored kontakta, ovako izgleda kao da je netko otkinuo komad sajta, nhf; ako nista onda barem centrirajte cijeli div pa stavite gumb sirine kao sto su i obrasci za ispunu, idealno bi bi bilo poravnat u vertikali taj div sa gornjim navigacijskim pa onda sa lijeve strane puknut u jos jedan div >>slika gore, mapu lokacije dole<<

• home slider vam ne radi u posljednjem chromeu
  • izbjegavajte flash… posto vam sajt nije full dinamicki jel, nema logike nikakve[/quote]

Zdravo,

na kontakt formi, namjerno je ostavljen prostor slobodan, kako bi pozadina sa balonima doslo bolje do izrazaja.

Za slider, u pravu ste, ispraviti cemo za Chrome.

Flash i izbjegavamo iz vise razloga, te i stranica ne koristi flash. Iskljucivo postavljen je banner koji je u flashu, natpis “uskoro”.

LP.

a čekaj taj slider radi. jer meni neradi pa nisam ništa rekao jer sam pretpostavio da ima samo 1 rad pa da nema šta vrtiti, ali ako kažete da treba raditi onda i meni ne radi.
FF 4 prikaže samo 1 rad
Chrome 11.0 - samo vrti loadin i ne prikazuje niš.

Ma mustra ti pojma nemaš. Pa valjda je složeno kako treba biti, bože sačuvaj.

Radi onoliko koliko treba radit …

Vizualno ok, al ako bi bio sitničav onda bi možda prigovorio na ikone uz opis usluga koje mi ne djeluju kao da su iz istog seta. Moj savjet je da paziš kad koristiš tuđe slike na stranicama (npr. pozadina) da imaš odobrenje autora.

Ono što ne mogu shvatiti je korištenje različitih URL-ova na identične stranice (usluge i kontakt) ovisno o tome jel korisnik kliknuo na link u glavnom ili footer izborniku. Google to može shvatiti kao “Duplicate content” što bi moglo štetiti za SEO, ali i djelovati loše kad klijentu prodaješ “SEO Optimizaciju WEB Prezentacije”.

Na stranicama narudžbe vidim da nudite CMS, Shop, aplikacije, no na stranicama ni riječi o tom asortimanu (koji cms, kakav shop, koja tehnologija, itd.).

Ako vam web trenutno služi čisto kao on-line vizitka, onda ok, ali ako očekujete nešto više onda se treba i malo više potruditi.

haha to je to, onaj tko treba vidjeti njemu radi. to je pametni slider, selektivno odabire kome će raditi a kome ne :smiley:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja