[Tutorial] Amazon to eBay dropshipping

Ako ste u HR možete isplatiti na revolut. Čak je možda i bolje na revolut jer su bolji tečajevi, s paypala možete isplatiti direktno u dolare pa paypalu plaćate samo proviziju za povlačenje, ne i proviziju za konverziju.

Sta kada kupac na ebayu trazi da mu posaljem tracking number? Poslao je vec dvije poruke a ja ga kuliram :frowning:

pa dobio si tracking od amazona?

Hvala simeon.

Sve je ovdje dosta dobro objašnjeno.

Ali prije nego što krenem hoću da sve sračunam da se ne zeznem. Oko svih troškova. Za nas koji bi počeli bez amerikanca, sa svim lokalnim nalozima odavde (eBay, PayPal, Amazon, banka). Imam internet karticu NLB banke pa sam kalkulaciju pravio na osnovu nje. Ako nisam pogriješio cijena po kojoj prodajem na eBay-u bi trebala biti veća od cijene na Amazon-u oko 31% da bih završio na nuli. Što naravno nije cilj. :sunglasses: Iznad toga je profit. Ispod je kalkulacija za proizvod od 50$.Jesam li nešto pogriješio?

amazon-ebay

1 Like

Jesam, USPS track id. Zar nisi nekada pomenuo da se to nikako ne treba raditi ili sam nesto pogresno shvatio?

ne smijes kad ja amazonov tracking, to je onaj TBA… a uvijek stavljas ove USPS, UPS, Fedex

EDIT: Javim ti za tabelu kasnije

Pozdrav,

Imam i ja jedno pitanje o vrsti računa.
Ako nemam otvoren LLC, a želim se baviti dropshippingom, mora li Ebay račun biti Business ili može biti Personal? Isto pitanje i za PayPal, mora li biti Business ili može biti Regular?

Jer napravio sam prije nekoliko prodaja putem Ebay personal računa i nije bilo problema. A koliko sam vidio u raznim tutorialima, preporučuje se Business račun kada se izrađuje. S time da vidim da i sada postoji mogućnost da svoj Personal račun prebacim u Business. Pa ne znam je li bolje napraviti tu tranziciju ili nastaviti prodavati preko Personal računa?
Hvala.

Koliko je dobro/lose imate shiping overdue na ebayu?

Stavi personal…

Nije dobro, nije strasno ako je malo proizvoda

Zbog ove korone i navale na brijace/šišače mnogi proizvodi tog tipa su OOS. Neki se cudno pojava na sat, dva da su na stanju i onda opet OOS.
3-5 days USPS sam davno presisao :frowning:

Hm… kupac pokrenuo case kod ebaya :frowning: jbg, znam gdje sam se ■■■■■■■. Mislim da sam stavio mali handling time. Stavio sam 3 radna dana. Mozda sam treba da stavim 10 radnih dana. Uzeo sam Amazon Prime. Mislim da je ovo oko korone bas dosta usporilo dostavu.

Jedno blic pitanje prije neg se upustim u avanturu.
Jel komplicirano prodavat preko ebaya iz hr? Znam da se nekad nije moglo …jel sada ima caka ili je registracija šablonska stvar?

Hvala.

lagano sve…
20kark

Simeon moze info za kalkulaciju gore u tabeli za troskove? Jesam li sta pogrijesio? I treba dodati razliku izmedju prodajnog i kupovnog kursa $.

Nece biti sales tax na svakom proizvodu… Bude kao je prodavan od strane od amazona, al ne ovim drugim FBA cesto ne bude. Nmg tacno reci koliko u %, ali ajde recimo da ne bude na trecini, pa racunaj da ti je sales tax u prosjeku 5-6% (npr platices dvaput po 8% a onda treci put neces platiti nista).
Ne kontam kakav ti je ovo bank conversion 2.5%? Ne vjerujem da placas 2,5% da ti zamjeni domacu valutu u $.
Paypal fee je u redu, ebay je u redu u pocetku, al kad imas i onu malu trgovinu tbice 9,15% s tim da ce neke stvari imati i manji (npr maskice za tel)… i ovo zadnje bank conversion- ne znam ti pozadinu, vidjeces can budes radio withdraw

Kupac kupio item, nema ga vise na amazonu, nadjem isti item od drugom proizvodjaca ali posaljem poruku kupcu “eto nema vise zbog korone i bla,bla jel moze od drugog proizvodjaca za isti novac ili zelite refund?” Zeli refund. I ja neiskusno odem na paypal i odatle uradim refund. Odem na ebay da uradim cancel order ali sad i oni zele refund da urade ali ne mogu.
Sta sad?

image

Da idem na ask ebay to step in ili ima nesto trece?

de ti vidi da nema stbarno PP case otvoren

Hvala Simeon.

Ovo 2.5% je provizija za plaćanja u inostranstvu po ugovoru za karticu u banci. Kao što si rekao vidjeću tačno kada budem imao par odrađenih stvari.

Pozdrav…

Dali zna neko dali ima neka zamjena za onaj “Sell similar” button?

Do nedavno mi je radio ovaj link kada sam htio kopirati neciji listing ali vise ne funkcionira…

Koristio sam ovaj link:
http://cgi5.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?SellLikeItem&item=

Meni taj način i dalje radi potpuno normalno, na kraju se samo doda onaj broj listinga s Ebaya i otvara mi stranicu za prodaju tog proizvoda.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja