[Tutorial] Instagram - od 0 do 10k followera!

Mozes li ti nositi drva dok spavas :smiley:

1 Like

Hahaha mogu da sanjam da ih nosim :smiley:
Imao sam neki program ranije smao ne mogu da se setim koji, on je radio i ako je ugasen komp. Verovatno je sve bilo setovanje na njihovim serverima, pa rekoh da proverim :smiley:
Nista akamo laptop ko ga j… :smiley:

Koliko bese naloga prolazi na instagramu bez problema sa jedne IP adrese? 4?

Ne radi dok je iskljucen komp :smiley:

Nakon zadnjeg updatea se preporuca 2 max po jednom accountu

1 Like

Dobar je za twtiter jednostavni dodatak u Chrome mass folower ima milijardu opcija, mozes postaviti i limite za pracenje i jos svasta nesto. Samo ne znam koji je safe mode za twitter, ali uglavnom mozes podesiti.

1 Like

Na koju foru mudrolije skupise onoliko folowera, ne mogu da povjerujem…790k…

Čuj na koju foru, pa na svakoj njihovoj slici imaš prosjek od 30k lajkova i 500 komentara, u kome su označene nove osobe. To je najbolji način da prikupiš nove pratioce, tako što će označiti nekoga, a njihova stranica se i sastoji od samo takvih objava. Također, već nekoliko godina su na sceni, sada računaj da dnevno imaju oko 5-10k komentara, koliko je od toga novih osoba itd. Sada vjerovatno malo sporije rastu jer već imaju ogroman broj followera a znamo da nas nema kao Kineza :joy:

Nisam primjetio vise od 5-8k lajkova po slici, letimicno sam pregledao. Ali dobro, jeste da su tu dugo i da su popularni a na fb-u nemaju 500k a ovdje su nabrali preveliki broj. Zato mi je cudno bilo.

Da li se bavi netko Instagramom jos aktivno?

Ja sam za test rucno upratio 1000 ljudi u zadnjih 24 sata i dobio sam natrag 180 followera, od toga 10ak unfollowa od nekakvih botova. U tih 24 sata sam stavio 2 posta i reakcije su cca 25 likeova i 3 komentara. Isto tako 200ak likeova slika profila u nisi.
Profil je odraden(bio, napunjen postovima s captionom i tagovima u prvom komentaru…) nisa je travel/nature.

Sad sam stavio i reklamu 5$ po danu na dva dana da vidim kako ce se to pokazati - target USA zene od 18 do 35 sa CTA za follow.

Usput da napomenem da sam u jednom trenu sigurno upratio preko 200 ljudi u manje od sat vremena i nikakve blokade nije bilo. Account je otvoren prije pola godine i od tada nije nista radeno na njemu.

Koji postotak vracenih followera vi imate?
Da li radite reklame na IG za followere?

1 Like

Ja nisam do sada plaćao reklame, radim sve manuelno. Kačim zanimljive slike, pratim, otpraćujem i to tako ide prirodnim putem. Ne koristim nikakve softvere ni slično, sve ide organski. Profili su jako aktivni, puno lajkova na slikama i pregleda na storyju itd.

Bolje je 10.000 prirodnih i aktivnih pratioca gde npr imaš 1.000+ lajkova po slici i pregleda na storyju nego npr 60.000 pratioca gde se dobije jedva 100 lajkova na slici ako i toliko, gde je puno fake pratioca itd.

Ovakva follow/unfollow metoda koju vidim da koristi valjda cijeli Instagram je truba teska bar po meni. Ili ju ja krivo radim :slight_smile:
Uglavnom se svodi na dodavanje ljudi iz nise i onda ih prestanes pratiti nakon 24 sata.

Na nekih 1100 followera je doslo cca 200ak followera, koji su nikakvi vecinom (po mojoj procjeni). Od tih 200 ih je nekih 100ak sto su upratili zbog toga sto sam i ja njih, od cega pola fake profila, a ostali su leteci sa instagrama koji vjerojatno koriste istu metodu, te nesto preko hashtagova. Ja procijenjujem da je sve skupa oko 80-90 accounta pravih koji su upratili jer su nesto vidjeli sto im je ok, dok je ostalo smece.

Uglavnom ovu metodu sam ■■■■■■■ za test jer sa takvim nacinom nema neke koristi po meni. Malo sam si zadao posla/problema jer je trebalo sve te lose otpratiti. Ali ima i koristi par stvari koje su mi korisne ubuduce:

Svi profili koji imajuj naziv jenny_lu549 ili bilo koji slican sa random brojevima na kraju
Svi profili sa zenskim slikama koje izgledaju ko manekenke i imaju poluprofi slike
Profili bez naslovne slike
Profili koji imaju mali broj slika (10ak) koje su postane unazad zadnjih 10ak dana u ovoj nisi sa velikm brojem pracenja
To izbjegavam jer mi oduzima vrijeme nepotrebno.

Pracenje je islo na nacin da sam uzeo najpracenije stranice u nisi i ljude koji su upratili tu stranicu, tu je dosta tih novih profila upratilo jer vjerojatno svi prvo idu na te najpopularnije stranice.

Oglasavanje je bilo lose, iako u skladu sa onim sto mi je IG prikazao kao potencijal.
5$ 450 prikaza 4 reakcije, dva klika na profil. Radio sam iz instagram aplikacije koja nema neke mogucnosti kao u power editoru na fb. To ide sad na pauzu pa cu od tamo napraviti kampanje kasnije.

Sad cu probati malo drugacije raditi tu follow/unfollow metodu od sutra.

Reakcije na sliku su ok, ima cak i komentara a u captionu nije poziv na komentiranje. Likeova ima i previse :slight_smile: ali to je vjerojatno zbog solidno odabrabe kombinacije tagova i vremena objave.

Profil sam prebacio na poslovni account. Instagram insights je dosta povrsan pa sam skinuo neke aplikacije

  1. Follow for you - aplikacija za razmjenu likeova, po meni ne vrijedi. Mozda jedino za nabijanje likeova da se docmde u top postove za odredene tagove pa iz toga nesto izvuci. Zanimljivo tu sam na listi vidio neke nase poznate zvijezde koje vrlo vjerojatno tu popravljaju stanje pratitelja :slight_smile: nisam koristio, placa se nekakvim coinima, ne znam cijenu.

  2. Followers Insight - ok aplikacija za vidheti tko je vas prestao pratiti, koji useri su aktivni itd. Dobra aplikacija pogotovo jer se sve moze otkljucati njihovim coinima koje mozete kupiti za 8kn ili zaraditi gledanjem videa pa je free. Ima reklama ali ok.

3.Instfollow - dobri insightsi gdje je zanimljivo vidjeti detaljnije od kud su pratitelji, godine itd i sve sto ima i app iznad. 24 kn tjedno. Godisnje ispadne manje. Meni nepotrebno trenutno.

@imemperor1 koliko dnevno potrosis na follow/unfollow vremenski?

Radim trneutno 3 profila istovremeno, pa ukupno na sve profile dnevno potrošim oko 30-40 min, najviše sat vremena, usputno kad uzmem mobilni, okačim po neku sliku i story, zapratim/otpratim ljude i to je to, pa tako rastu profili za po 100 ili više pratioca dnevno. Npr profil za 2 meseca obično dostigne oko 7.000 pratioca.

Privatni profil daje bolje rezultati od poslovnog??

Koliko je ovo realno, danas komuniciram sa jednim za reklamu, trazim mu onu statistiku i on mi ovako rece. Posalje statistiku od storija, gdje ima 50% pregleda…Dok na mom profilu ima svega na storiju 10%

sto se mene tice isto je bar sam tako upratio, mozda su mu aktivniji followeri, meni je isto bilo i kad sam bio na privatnom i sad kad sam na poslovnom. od 6.7k followera imam do 1000 pregleda na storyu

Da li ima kakva stranica gdje kupiti followere ili fake followere, ali da se ne mora unositi sifra od instagrama nego samo username i ako moze link

Ima… Google.com -> buy fake followers i naci ces svasta… Samo šta ćeš sa fake followerima? Nema sreće od toga bitna da konverzija na slikama a ne broj followera

A verovatno hoce nekom drugom da nabije lazne pratioce cim nece da da svoje podatke, ko zna :flushed:

Čuvajte se cijenjenog Kornića Korna. :rofl:

2 Likeova

Kornić instagram inflouncer :smiley:

5 Likeova

Marketinski strucnjak, promoter, inflouncer, menadzer za Adsense i IA, seo strucnjak, prevodilac, pisac…uvazeni Kornic

4 Likeova
  • čovjek radi u svim programskim jezicima i frameworcima, video i grafička objava, skladba glazbe, motivacijski govornik,analitičar
1 Like