[Tutorial] Instagram - od 0 do 10k followera!

Dan 9.

Followers: 927
Following: 2,436

I dalje je profil na Instagressu, sutra prelazim 1000 followersa, što je za 10 dana veoma dobro. :slight_smile:

Sta konkretno imas od npr. 10K fallowera? Nisam u ovome pa me interesuje cisto infornativno.

Prodavanje objava ljudima ili prodavanje nekih proizvoda preko profila :slight_smile:

i kolika je otprilike zarada od toga? ugrubo ako ništa, vjerovatno ne možeš tačno znat.

1 Like

Ako nije tajna - zašto baš Instagram? Lakše doći do followera (tom metodom)? Više oglašivača?

Meni je Twitter recimo zanimljiv i mislim da bi našao način da ga dignem, ali ima li to smisla?

Dan 12.

Followers: 1,286
Following: 3,697

Objavljeno još nekoliko mojih slika, sve koje nisu moje izbrisane.

@anja1 - Recimo ja na accountu o satovima prodajem objave po 10$. Imam 13k followera. Ne reklamiram nigdje da prodajem već mi se ljudi sami javljaju i mjesečno prodam 1, 2 objave.

@mrcina - Lako dobivanje followera i dobra zarada prodajom objava :slight_smile:

1 Like

Jesi sve ove slike ti slikao?

Tako je, sve slike sam ja slikao i stavljao opis na njih. No imam i profile na kojima nisu moje slike, te do sada nisam imao nikakvih problema.

Samo da dodam da se od 10k followera obicno nemas bas nista. Za bilo kakvu pocetnu zaradu neku potrebno je barem 100k. :slight_smile: Ne bih da uopce djelujem demotivirajuci, ali tako je, jer sam i sam koristio ovu taktiku dugo vremena. :smile: Ono sto je motivirajuce je da put do 30k ide sporije a onda poslije toga nije potrebno followanje novih usera jer raste se jako brze i organski bez toga.

Usput ako jos neko hoce da krene sa ovim, preporucio bih mu fitness niche jer je ona najisplativija. :3

Pa sta mislis kada bih nasao neki nocopyright slike i stavljao sa svojim tekstom, da li bi bilo problema?

Meni se cini da je pogresan izbor niše za primjer jer ce se tesko zaraditi ovdje jer tesko ce bit prodat objavu ovdje jer nije vezana za nisu dje ima dosta prodaja. Big truck je naveo fitnes nisu dje se masu proizvoda prodaje i bolje je krenut sa takvom nisom ili nekom dje moze biti prodaja. Sumnjam da ce neko kupovat na ovom profilu kao sto kupuje dje su npr satovi jer tamo moze zaradit. Ovdje mozda neke knjige da se pokusaju prodavat, al sigurno manje isplativo no u nekoj drugoj niši.

S Instagramom se bavim već zadnje dvije godine, da znam da je za zaradu neku veću potrebno imati preko 30k followera, ali i sa 10k se može nešto zarađivati, fitness niche je u rangu sa luxury/motivation po meni, jer je prezatrpana.

Nije pogrešan izbor, probao sam dosta nichea, tako da mi se ova čini najboljom.

Ja nisam imao nikakvih problema do sada s tuđim slikama, ali ovdje sam odlučio svoje.

@d1namic imam nekoliko pitanja… dakako, vezna su uz ovu tvoju taktiku za prikupljanje followera na instagramu :wink:

dakle, odlučio sa te sljditi pa raditi iste korake što ih i ti radiš… nisam koristio nikakve alate i servise za dovođenje fanova, već sam sve odradio ručno… nakon svega, došao sam do nekih zaključaka ali i nedoumica, pa bih te zamilio da mi daš odogovor na njih:

  1. otvorim tematikom slične profile i putem njih dodajem neke ljude za folovere… rijetko kada otvaram baš pojedičnačne profile da bi ima lajkoao fotografije (dogodi se i to povremeno)… ono što još prakticiram jest da pretražim tagove pa ne temelju tagova ljakam samo zadnje postove koji su stavljeni na instagram… na kraju svega toga dobijem rezultata da me počinje slijediti jako puno ljudi koje je uopče ne sljedim… zanima me kako je to moguće i kako ti foloweri uopče dolaze do mene? da li je to zbog lajkanja ovih zadnjih postova osvisno o tagu ili imaš nešto drugo na pameti? uglavnom, rezultata novih followera je sličan tvojem, tako da ne smatram svoju taktiku manje efikasnom, ali me eto zanima otkud bi ti followeri mogli pristizati?

  2. vidio sam da si napisao da ćeš ići do 7.5k folowera, a nakon toga ćeš početi unfollovati ljude… može li se zbog toga pokupiti ban od strane instagrama? još jedno pitanje vezano uz ovu tematiku jest da li je bolja taktika doći do brojke od 7.5k fanova, pa ih onda sve unfollowati ili je bolje unofolovanje raditi postepeno (primjeirce svaki dan 1000 korisnika ili svaki dan unfollowati ono što folluješ)?

  3. s obzirom da si rekao da si već neko vrijeme na instagramu, zanima me da li imaš kakvu preporuku koliko često objavljivati sadržaj gore? trenutno sam negdje na 1500 fanova, pa me zanima da li ima smisla i učinka objavljivati sadržaj svakodevno i da li to na bilo koji način utječe na bolje rangiranje profila? pod ovim bolje rangiranje sam mislio to da mi se profil češče pojavljuje pred korisnicima jer koliko sam skužio postoji neki algoritam za organski prikaz sadržaja i na instagramu :wink:

zahvaljujem na svim odgovorima koji će pristići na moje upite :smiley:

  1. Sve fotke koje lajkaš ljudima koji su objavili dođe nortifikacija da si im ti lajkao fotku. Na osnovu toga većina pogleda tvoj profil i lajka fotke ili tebe folluje. Upravo zbog toga ja lajkam samo fotke koje imaju od 10 do 50 lajkova cca, kako ne bi lajkao bzv fotke koje imaju preko 200 lajkova, jer ti ljudi ne obaziru previše pozornost tko im je lajkao sliku i onda nemam koristi od toga.

  2. Vjerojatno se može dobiti ban, ali meni se nije desilo ni jednom. 7.5k je maksimum do kojeg možeš doći, zato tad ide unfollow pa opt do 7.5k. Unfollujem ljdue isto postepeno, otprilike na starijim profilima koji su stari bar mj. dana follujem oko 800 ljudi na dan, te isto tako kad dodem do 7.5k unfollujem 800 ljudi dnevno cca. Ako vidim da dobivam neke zabrane da ne mogu unfollowati ljude onda smanjim taj broj na recimo 500 ljudi dnevno. Ja idem uvijek do 7.5k pa se spustim do nekih 500, pa opt follujem.

  3. Bolje je češće, barem 3 fotke dnevno jer na taj način se ne gubi aktivnost na profilu, te ljudi nisu zatrpani slikama. Vjerojatno ako uploadaš dnevno 10 fotki nekim ljudima će bit puna naslovnica tvojih potki pa će unfollowat profil. Nekih 3 dnevno je po meni taman.

  • Malo sam neaktivan ovih dana s postovima, pa tek sada odgovaram, sorry. :slight_smile:

moram samo još malo nadopuniti s pitanjima :smiley:

  1. pa korisnicima dolazi i obavijest kada ih netko počne followati, dakle i samo folowanje je dovoljno da netko dobije obavijest i da te počne slijediti… jel tako? na kraju svega onda se postavlja pitanje da li je bolje samo followati ili samo lajkati fotke? znam da je odgovor i jedno i drugo, ali da li možda znaš šta je bolje ako odabremo samo jedno? :smiley:

  2. uzmimo za primjer da si došao do 7.5k followinga i sad je vrijeme da počneš unfollowati… rekao si da prvi dan unfolluješ 800, pa drugi dan 800 i tako svaki sljedeći dan dok ne dođeš do 500 followinga… no, dal u tih nekoliko dana ništa ne dovodiš nove followere? odnosno dal nakon što napraviš prvih 800 unfollowinga, taj isti dan ne radiš ništa na dovođenju novih followera? ili primjerice unfolluješ 800, a folluješ novih 500 taj isti dan? :smiley: jesam ga nabrljezgao, tolko da nit sam ne kužim :stuck_out_tongue: uglavnom, jel u danima kad radiš unfollowing radi i kakv following ili ništa?

još jedno pitanje koje moram postaviti jest, dal nakon što odradiš to unfollowanje gubiš i svoje followere ili oni uglavnom ostanu na istom broju? primjetio sam da za 500 unfollwanja izgubim i 20-ak followera? imaš li sa tim kakvih problema? :smiley:

u koje doba dana su korisnici najaktivniji na Instagramu? postoje razne statistike, neke kažu ovako neke onako… jel možeš reći nešto iz vlastitog iskustva kada najbolje objavljivat (večina koriniska mi je USA)?

Evo i ja sam odlucio krenuti u IG svijet, jucer napravio profil https://www.instagram.com/relrules/
Dok cekam da mi sjednu pare na paypal odlucio sam iskoristit besplatna 3 dana na instagressu i napravio sam svoj post scheduler - http://puu.sh/oofii.png da bez veze na bacam novce na to. Zasad jos uvijek koristim addmefast ali planiram stat za par dana, cisto da se profil cini aktivnijim.

Prvo, presretna sam što sam vaš pronašla i hvala na svim savjetima odlični su.

Inače se ne bavim online zaradom, ali jako volim instagram, na privatnom profilu imam oko 2000 pratilaca pa sam razmišljala nekako da taj hobi unovčim. Ipak sam odlučila kreirati novi instagram nalog sinoć :D, to sad izgleda ovako https://www.instagram.com/awesomeinspirationalquotes/ , svi followeri koje imam dobijeni su zahvaljujući Happy insta aplikaciji, ali mislim da je to to što se te aplikacije tiče jer aplikacija je po principu follow za follow, a tamo nema više ljudi.

Prema savjetima ovdje pkušaa sam se registrovati na AddMefast, ali iz nekog razloga ne dolazi mi confirmation mail, pokušala sam sa čak 3 maila i ništa, možda ne mogu hotmail i outlook adrese?

Inače, ove slike što sam postavila nisu moje, kao što je neko gore napisao dok malo pokrenem account, pravila bih svoje, tj na svoje slike tipkala quotes i dole potpis autora, da sve bude legalno. Razlog što sam odabrala quotes je jer mi se činilo najjednostavnije za održavanje accounta, dnevno pola sata max. bi mi oduzelo uređivanje i upload.

Ako neko ima neke kritike, sugestije i prijedloge, rado bi ih čula. :slight_smile:

@d1namic jel mi možeš dat odgovore na ova pitanja ? :smiley: