[Tutorial] Izrada uspješne micro niche stranice

Sve metode koje si spomenuo su blackhat. Samo je razlika dali ce oni otkriti da ti koristis neku od tih metoda.

Istina da je kod tvojeg web 2.0 bloganja teze otkriti da je to black hat. Isto tako ako se radi o kvalitetnim gust blogginzima i onda je tesko, Ali mora se znati da ako manipuliras trazilicama da psotoji sansa da te otkriju.

A akako radis social bookmarks, jel imas neku metodu ili?

P.S. ovo za web 2.0 na tvoj nacin koji je mozda i jedini pravi nacin oduzima vremena. Zamisli koliko i gdje naci sav taj tekst i sve to podesavat i updejtat. Kad kazes da te kosta 0$, razmisli dali je to istina, jer podesavanje, pisanje, postavljanje oduzima vremena. Zato ovi internet marketeri sve to lijepo plate (outsourcaju) da se mogu baviti onim u cemu su najbolji, a to je pravljenje novca.

Slozio bi se sa Anteloff om, ako je sve unikatno i prirodno nema razloga da bi google to smatrao black hatom…

Google sve manipulacije trazilicama smatra black hatom, samo je pitanje dali ce te otkriti, kod ove metode opisane Anteloffom, sanse su minimalne, ali se mora zanti da ako popusi penal, da znade od kud je najvjerojatnije dosao.

dadaas,a sto je onda za tebe white hat ? Jer po tebi ispada da white hat ne postoji

Mislis white hite backlinking?
Po meni je pisanje bogatog i kvalitetnog kontenta kojeg korisnici vaseg sitea dragovoljno sheraju, lajkaju i bookmarkaju.

1 Like

Ovih dana pokrećem novi projekt s izradom micro niche stranica, pa sam slučajno naletjela i na ovaj forum. Želim se samo zahvaliti pokretaču teme jer mi je puno pomogao u nekim stvarima oko kojih nisam bila sigurna… i nadam se da ću i ja jednog dana sa svojim iskustvom imati priliku pomoći nekom drugom :slight_smile:

Hvala anteloff!

Super dadaas , samo sto to na odredjenim web stranicama nije moguce. Uzmimo npr. nekakav auto oglasnik. Sta ces ti tu napisat da bude bogato i kvalitetno,i da je jos tome unique ? To je samo jedan primjer. Ili recimo news portali koji jedni od drugih prepisuju vijesti,po cemu si tu bogat,kvalitetan i unique ? Po tebi su znaci neke stranice predodredjene da imaju black hat backlinking profil.

Decki, svi znamo da bi google bio najveseliji kad bi se svi mi ostavili backlinkinga i ulagali pare u adwords oglasavanje, to je gotovo jedina white hat metoda po njima.

Jer ti kad pogledas oni su udarili po guest postingu, kako je to moguce? Kako ces ti znat jel taj post nastao inicijativom vlasnika sajta ili je sasvim spontano vlasnik bloga napisao clanak u kojem je spomenuo drugi blog? Ok, meni je jasno da oni trenutno udaraju samo na low quality blogove, ali pitanje je vremena kad ce im pasti na pamet dodatno nam zagorcati zivot.

Ista stvar je i sa PBN i web 2.0, sve je podlozno manipuliranju ali opet ne mora biti da je tako.

@mare0309 E bas mi je drago vidjeti ovu poruku ! sretno :smile:

1 Like

Ja po ne znam koji put govorim : nemojte vjerovati svemu sto procitate u vezi googlea,makar to pisao i Matt Cutts. Ja sam se uvjerio da neke stvari nisu istina,ne zato jer sam super pametan,nego zato jer mi tako moja praksa bavljenja web stranicama,seoom i baclinkingom govori. Common sense je tu glavno oruzje,a sta ko pise je manje bitno.

2 Likeova

Thanks web 2.0 :smile:

3 Likeova

Svaka cast! Kako radis social bookmarks, po kojoj ceni kupujes guest postove?
Po meni, web 2.0 nije black hat, vec je spinovanje tekstova i pravljenje automatski 100 web 2.0 blogova black hat.

Thanks :smiley:
Bolje da ne govorim o svom social bookmarkingu haha, nisam bas aktivan na tom podrucju. Prisutnost na svim vrstama drustvenih mreza je definitivno nesto na cemu moram puno poraditi u buducnosti.

O placenom guest postanju pisat cu za koji tjedan, upravo narucujem usluge od nekoliko razlicitih providera s upworka pa cemo vidjeti kako ce to ispasti…

Gle, to i ja mislim. Zato sam i naglasio da se treba bazirati na kvalitetu umjesto na kvantitetu. S druge strane, cim ti nesto namjerno radis (a u ovom slucaju itekako radim) po pitanju backlinkova to je black hat, ali ko ga je*e dok daje rezultate i donosi pare.

1 Like

tu ne radiš LB već branding, (koji je između ostalog najbolji SEO bez obzira na nišu ili vrstu stranice.)

Branding nije nista drugo nego rekla-kazala tj. “joj znas onu stranicu, kako je dobra, bla bla itd.” znaci glas naroda. To je jedan nacin za branding, drugi je jako skupo placena reklama, primjer je crnojaje.hr. Prvi nacin je tesko izvediv, odnosno tesko je napraviti neki brand bez skupo placene reklame.

Nisam upoznat sa affiliate poslovima niti se namjeravam baviti ali me iz znatizelje zanima sljedece…

Ako imate blog sa linkovima nekog proizvoda na amazonu i ja kliknem na vaš link i odlučim se kupiti proizvod, vama ide x procenata od prodaje.

Mozda glupo pitanje ali teretski moguce jer ne znam kako funkcionise prodaja na amazonu…

Da li vasi prijatelji mogu “kupiti” proizvode sa vaseg profila na amazonu koji imaginarno postoje te time vama da ide procenat od prodaje koja se u stvarnosti nije dogodila ?

Nemoze ejr se ona u stvarnosti mora dogoditi da bi ti dobio novce, kako mozes nesto prodati a da ne prodas?

1 Like

Pa napisao sam imaginarna prodaja. Npr ti, inače moj dobar prijatelj napravis profil na amazonu i ja kliknem na link koji vodi do tvog proizvoda i kupim ga. Ti ces potvrditi prodaju a ja ti necu platiti.

Da li to tako moze da funkcionise oko zarade, tj na ovaj prevarantski nacin ?

Ne bavim se amazon AF om, ali po svakoj logici trebalo bi raditi bez ikakvih problema :smiley:

1 Like

Pokusavam ovaj svoj mozak pokrenuti i jednostavno kao da mi je mozak odlepio. Neznam sto bi odgovorio.

3 puta sam procitao. Mozda bi netko trebao ovu poruu skinuti, jer ovo ej za anale.

Evo ovo vam je dobro za signature:

3 Likeova

Koga si prevario i od koga ćeš uzeti novce ako ih u čitavoj prevari nije ni bilo.
Druga stvar, affiliate prodaja ide po principu da ti posredujes u prodaji tuđih proizvoda a ne svojih ili projateljevih. Ako nisi platio proizvod nije isporučen i tu je kraj priče.