[Tutorial] Izrada uspješne micro niche stranice

Pretpostavljam da mozes zaraditi ako tvoji prijatelji svakako namjeravaju nesto kupiti sa amazona pa kliknu na tvoj link i naruce neki proizvod koji su i ovako i onako namjeravali kupiti da se u tom slucaju dobije provizija.

Zanima me takoder kojim alatom provjeravate keywordse? Tj kako upocetku tutorijala pise da treba se provjeriti konkurencija za keyword za nas proizvod koji zelimo prodavat kojim se to alatom provjerava?

1 Like

Ako sam dobro skužio, kupio bi od prijatelja…a nakon što bi transakcija bila gotova i proizvod dostavljen…on bi prijatelju vratio proizvod, a prijatelj njemu novac. Tako se transakcija zapravo “nebi desila” …iako bi se tehnički desila i zabilježila u sustavu Amazona.

Jbga, pretpostavljam da Amazon udari neku proviziju na prodaju od koje živi…inače ne vidim načina da po prodanom proizvodu može poklanjati nekome 4-10% tko je doveo kupca preko affilate marketinga. Tako da bi ta dva frenda u konačnici bili u minusu za onoliko koliko od ukupne provizije ostaje Amazonu.

A u slučaju da nema provizije…i da je Amazon na neki drugačiji način u plusu…opet tako jeftina fora nebi mogla proći kod Googlea. Jer bi imao puno načina da skuži zašto su to sumnjivi računi…i sa strane onoga tko kupuje i sa strane onog računa koji prodaje proizvod…
Ako uspješno prati sumnjive klikove po adSensima i tu ga još nitko nije upsio zeznuti…kako će ga onda zeznut sa transakcijama koje su mnogo veće od sitnog klika…i gdje i kupac i prodavač puno više odaju o sebi za razliku od anonimnog usera koji klikće po webu/adSensu…

I ovu temu sam baš nekidan pročitao u dahu, fino ti to @Anteloff rokaš :D.

…zanima me koliki ti je postotak uspješnosti na duže staze?
Znači, kad bi bacio neku procjenu, zamislimo da si odradio 100 projekata gdje si se unio kao u ovaj. Što misliš koliko bi od tih 100 projekata uspjelo povratiti uloženo, a koliko bi iz nekog razloga puklo?

S time da razlog pucanja može biti svašta, tipa:
-loš odabir niche
-uletila konkurencija koja je razvalila tu nichu
-loša SEO kampanja…Google te prestane voljeti iz nepoznatog razloga
-itd. …itd. Znači razlog neuspjeha može biti i vlastita greška i splet loših okolnosti (bad luck)

Nadalje, da bi dao gornji odgovor…moraš malo više otkriti o sebi :smile:
Jel možeš reći koji ti je ovo po redu projekt u koji ulažeš cifre ovog reda veličine?
Dali si dovoljno puta do sada već bio uspješan da si si dokazao vlastite metode…ili još uvijek ne možeš biti 100% da ti nije ovdje uletila fino sjekira u med. (Mislim, vidi se da znaš što radiš…ali ako se nekome plati SEO koji je blackhat, to je ipak malo rizičan potez da završi odlično za tebe…ili loše za tebe i tako ugrozi ukupan ulog)

a čuj, ne žalim se :smile:
Ma jos sam ja zelen za donositi takve zakljucke, al probat cu.

Mislim da je najveca opasnost okrutna konkurencija, al opet cim imas malo jaci budzet mozes im se suprostavit. Sumnjam bas da bih odabrao losu nichu, jer jednostavno bi trazio dok ne bi nasao, nema zurbe. Znam sto treba traziti.

Nisam platio kompaniju da mi radi blackhat, odakle ti to? Google je zajeban, nikad ne znas s njima. Evo navodno se ovih dana rola neki update, ja prolazim dosta dobro jer mi napreduju gotovo svi keywordi.


Imam 2 stranice koje donose dosta dobru zaradu, ali ova koju sam pokrenuo kad i ovaj tutorial je prva koja je nastala bas s ciljem “idem napraviti stranicu koja ce zaradivati od affiliatea”.

Šta ja znam, mislim da bi od 100 000kn mogao napraviti 1 000 000kn u cca godinu dana. Planiram se dati i u neke poslove koji nisu povezani s amazonom, jer nevalja sva jaja drzati u istoj kosari.

Čujem da je najmladi hrvatski milijunas (bio) star 21 godinu, imam jos nesto fore da ga stignem, drz’te fige :smile:

1 Like

Napravi od 1 000, 10 000 za godinu, od 10 000 100 000 sljedece godine i trece godine …

radim, radim :smile:

Ne mozes napravit te pare tom metodom jer ipak sigurno dosta vremena svog trosis na taj glavni sajt. Zamisli da imas deset takvih i deset puta vise obaveza, zamisli da moras samo deset puta vise clanaka pregledat malo uredit… ima jos milion stvari koje ti radis oko sajta a nisi ni svjestan koliko to vremena odnosi.
A naci nekoga da ti olaksa i ubrza priliv novca, a da je pouzdani da zna koliko i ti je prakticno nemoguce. A objasnjavat nekome ko je pouzdan sve od nule se ne isplati ili ulaziti u kombinaciju sa nepouzdanim je katastrofa.
Sam mozes radit ali ako u toku godine pored neuspjesnih napravis jos 3-4 sajta slicnog uspjeha ja skidam kapu jer vjerujem da znam koliko ces guzicu ozuljat i kicmu iskrivit dok to uspijes.
Ja sam ti i predlozio zbog vremena da pravis jos sajtova iste nise, ustedices vrijeme na proucavanje statistike, znas sta prolazi, znas kako, znas konkurenciju, znas sta mozes lako rangirat…
Kad vec pravis pare nije prevelik problem napravit ih jos problem je vrijeme i eventualno volja.

3 Likeova

I ja sam nekako skužio da si platio blackhat, ne znam zbog čega.

Spominjao si rankusnow, pa možda zbog toga…

Nego, vidio sam po stranim forumima da se vode polemike oko affiliate stranica. Mnogi tvrde da ih google ne voli po defaultu i da mala greška treba da ih isključi iz pretrage. Kada stavljaš tekstove, jeli radiš čisti review proizvoda ili stavljaš članke “vijesti” u kojima ponudiš i buy on Amazon?

Pretpostavljam da je čovjek mislio da na prodaju stavi imaginaran proizvod, prijatelj kupi od njega, on prijatelju vrati pare, a zarada mu ide od provizije preko amazona. Znači nikom ništa ne dostavlja, a on prijatelju pare vrati. E sad ne znam je li to moguće preko amazona kao što je moguće preko ebaya, ali na ebayu nema provizije (barem koliko ja znam)…

Pa provizija ide od cijene proizvoda, neće amazon dati iz svog đepa. Kako god nema zajeba. Da ne kvarimo čovjeku thread

Tako sam shvatio iz onoga da si plaćao za SEO. Čisto mi je sumnjivo da ti je ta ekipa unaprijeđivala site po Googlovim sugestijama. A sve što ne savjetuje Google, a ima jedino za cilj proguravanje u rezultatima pretrage je vrlo često black hat…nebitno koliko god te metode bile kvalitetno napravljene i teške za otkriti…čim im nije primarni cilj da olakšaju Googleovim bootovima sortiranje rezultata, nego im je cilj da zavaraju i prikažu lažnu sliku o sajtu…to je Googleu trn u oku koji mu otežava da sortira rezultate po relevantnosti.
Prema tome, svaki link koji košta…očito nije prirodni pokazatelj djeljenja stranice…nego umjetno proguravanje na trazilici…itd itd… (Što si točno plaćao, neznam…i možda sam dobio krivu sliku…)

Uglavnom, ako je rađeno išta Googleu iza leđa…postoji opasnost da te skuži i penalizira. Na duže staze ćeš onda imati situacije da se ponekad opečeš ponekad ne.
Moguće situacije su znači:

  • da vratiš uloženo (budeš oko nule)
  • da zaradiš određenu sumu i tu stvar stane
  • da zarađuješ konstantno i dugoročno (najljepša opcija očito)
  • da izgubiš uloženo, u samom startu te Google ignorira
  • da zaradiš nedovoljno da vratiš uloženo

Na duže staze, vjerujem da se periodički sve opcije mogu pojaviti ovisnosti o kvaliteti odrađenih segmenata procesa…zato i pitam kako ti ide na duže staze.

Recimo, ako ti je to prvi affilate site…zamisli da upravo drugi site bude trigger Googleu da te poveže da izrađuješ affilate siteove s jedinim ciljem prodaje (Koje on ne voli, ako sam dobro skužio)

Zato nježno sa zlatnom kokom, ako te je već tako lijepo krenulo!

bozoou a tko moze reci sto je Googleu sumnjivo a sto ne ? To nitko ne zna 100 posto, sve je to nagadjanje i rekla kazala.

1 Like

Po meni googl ne moze biti protiv amazon sajtova. I ja sam cuo ove price da gugl ne voli amazon sajtove. I sam sam imao slicno misljenje. Ali sam googl u svom proizvodu (bloger) nudi monetizaciju preko amazona. Dalje gugl moze da ne voli da je sajt samo podstanica za dalje. I da stranica nema informacije (bitna je kolicina). takva stranica moze lako pasti na guglu. Zamislite koliko spam linkova dnevno konkurencija salje jedna drugima, a opet rangiraju.

Najbolje je da odnos “sale” postova i opstih postova bude 1:10. Da bude i postova koji kritikuju neki proizvod, da budu iskreni oko nedostataka. Isto tako, najbolje prolaze tekstualni linkovi, a i korisno je da sami imate taj proizvod, da ga slikate i postavite u post.

pa nećemo se valjda i po stoti put vrtiti sta je blackhat, a sta ne… da je radio po nekim googleovim smjernicama i onom kako su oni zamislili da bi se svijet trebao vrtiti, nebi nikad ni dospio tu gdje je, vec bi imao neku neuhranjenu umjesto zlatne koke :relaxed:

4 Likeova

Postoji mogucnost da me google kazni, ko i svakog tko ima web stranicu. I sta ces, radis i unatoc tome. Bas pratim jedan case study, u kojem se stranicu bombardira negativnim backlinkovima ali onda i dalje stoji neokrznuta. Razlog? Ima dosta authority linkova koji je drze tu di je.

To je i moj sljedeci korak, uloziti par tisuca dolara u linkove s high authority siteova. Prava igra tek pocinje :smiley:

Ja bi vazda rekao da je veći razlog sadržaj sajta i reagovanje posjetilaca kad dođu na sajt. Mnogo se više priča o beklinkovima no što zaslužuju, naravno ne kažem da su skroz nebitni, al ni približno koliko ljudi misle. Ja bi vazda prije uložio u sadržaj pare no u beklinkove. Napravi sličan sajt ko prvi i sve skoro isto uradi i nemoj platit rankusnow i ne garantujem ali mislim da ćeš skoro isti rezultat postić. Beklinkovi su samo jedan od faktora za rangiranje ali danas ni deseti dio bitan kao nekada i trošit velike pare na beklinkove nema smisla ako će ti više posjetilaca donijeti veća količina kvalitetnog sadržaja. Zašto neke forumske teme npr o metal detektorima rangiraju bolje od sajtova u koje su ugruvane ogromne količine novca na beklinkove. Zbog količine sadržaja i korisnih informacija.

1 Like

Kako kaze anja1 , danas za seo mozemo reci da se svodi skoro samo na jedno: kvalitetan i koristan sadrzaj radjen iskljucivo za korisnika, kojeg ce onda i google prepoznati i podrzati sa dobrim pozicijama. Backlinkovi su bitni, ali puno manje nego nekad. Ono sto je bitno je iskustvo posjetitelja web stranica i to je danas u seo broj jedan,majka i otac. Backlinkovi su tek bratici i sestricne,da se slikovito izrazim.

2 Likeova

Pored korisnosti i zanimljivosti sadržaja jako bitna je količina sadržaja i on pejdž optimizacija i struktura sajta

Sve to stoji, ali nema ozbiljne zarade bez ozbiljnih backlinkova. Rankusnow je tu nebitan faktor, radio sam ja seo i van njihove usluge…

Slazem se da treba uloziti u sadrzaj i onpage optimizaciju, to je polaziste. Bez toga ne ide. Evo u ovih 15 dana potrosio sam $200 na sadrzaj, a uskoro mi pocinju ljudi raditi na jednom tutorialu “how to build …” koji placam $300. Nikad nisam osporavao vaznost kvalitetnog sadrzaja, dapace. Linkovi su ono sto ce vam dovesti posjetitelje, kvalitetan sadrzaj je ono sto ce ih zadrzati.

1 Like