[Tutorial] Izrada uspješne micro niche stranice

Može li se koristiti blog umijesto web stranice?

@Anteloff imam jos jedno pitanje,na svojoj stranici saljes ljude na amazon kada tek stave proizvod u kosaricu kod checkout ili ih samo saljes na amazon preko linkova u review-ima?

Možeš naravno…

Nemaš ništa sa košaricom i plaćanjem. Dovoljno je da ih pošalješ na Amazon putem aff linka, pa ako korisnik kupi bilo što u 24 sata tebi ide postotak od prodaje.

@Ivan_Pauker ne koristim linkove koji automatski dodaju proizvod u kosaricu. Dakle, obicni aff link ka product pageu.

Ono kad postanes prepoznatljiv u svojoj niche i konkurencija ti pocne vrbovati pisce… ali pisci, kojima si citavo vrijeme pruzao odlicne uvjete rada ti ostanu vjerni i backlinkaju te s konkurentskih stranica :sunny: :sunny:

8 Likeova

Koji pisci? Pisci koji pisu za tvoj site ? Ili ovi guest bloging pisci?

Ovi koji pisu za moj site…

Ne razumijem kak te backlinkaju sa konkurentskih stranica? Pa zar vlasnik konkurentske stranice ne vidi da backlinka na konkurenciju?

Pozdrav anteloff jedan od najboljih topica na wm forumu,
Jedno pitanje, koliko ti u proseku pisci naplate po pisanju teksta, na kom sajtu nalazis pisce?

Vlasnici sve vide, ali to se provuce na shemu sto pisac linka na svoj clanak (na mom siteu), a oni ocito jako zele tog pisca…

A i nisu to siteovi koji su orijentirani samo na zaradu od amazona, pa se ne osjecaju toliko ugrozeno. Iza nekoliko njih stoje bogati investitori…

@Makica Pozdrav,
$1.50 do $2.50 za 100 riječi, ovisno o kompleksnosti članka. Naravno da će neki “news” iz niche ići za $1.50 za 100 riječi, dok neki članak usporedbe par proizvoda ili analiza tržišta ide za višu cijenu jer je potrebno više vremena da se napiše.
Našao sam ih (2) na elanceu, tj danasnjem upworku.

Kada postavite oglas da tražite pisca, većinom će vam se javiti ljudi koji se time profesionalno bave i koji pišu o gotovo svim mogućim tematikama. Ja osobno izbjegavam takve jer s njima je teže izgraditi dugoročan odnos. Iz svog iskustva mogu reći da su najbolji studenti koji su zainteresirani za taj vaš proizvod, koji o njemu nešto već znaju a još više žele saznati.

Prvog pisca sam pronašao tako što sam postavio oglas, objasnio o čemu se radi itd… i javio mi se taj student koji je bio upućen u proizvod te je već imao svoj blog na blogeru gdje je pisao o tome… To je idealna situacija.

3 Likeova

koliko plaćaš pisce po članku. mislim na one koji objave članak na drugom site-u ?
i kako si došao u kontakt s njima.

hvala

OMG ajde procitaj post iznad sebe… -.-"

2 Likeova

Kako ide plačanje pisaca? Vidim da na upwork pisači idu po satu. Barem tako piše tamo.
Dok na forumu govore da idu po broju riječi.

Da i mene zanima koristenje tog upworka. Mozda sljedeci tutorial bi mogao biti to ili ako ima netko tko masovno koristi upwork za zaradu, ali i za kupovinu. Mene trenutno zanima kupovina tih clanaka.

1 Like

Ma zaobišli smo upwork, placam pisca preko paypala. Cijenu definiramo po 100 rijeci…
nemojte me prijaviti upworku :wink:

1 Like

I koliko ga placas za 100 rijeci i po cemu je on bolji od drugih? Jel stundent engleskog ili jee englez? Jel bitno da se razumije u tvoju nichu?

Znaci na upworku ih nadjemo pa ih onda vrebujemo na email da se dogovorimo.

Pa rekao sam vec par puta, placam ga $1.50 do $2.50 za 100 rijeci, ovisi o tipu članka. Student engleskog jezika, iz portugala je lik… meni je bitno da se razumije u moju nichu, zbog toga sam ga i uzeo. On ima neki svoj blog na kojemu pise o tome vec par godina i zanima ga to o cemu pise tako da smo se dobro nasli…

Palo mi je na pamet, da li je ko pokušavao nešto preko iWriter-a?

Ja sam probao na upwork i nisam našao odgovarajuću osobu. Tek kada sam stavio na freelancer dobio sam ponudu native eng pisca odnosno mlade dame koja rastura … Sve smo odradili preko freelancer stranice, a možda pokušam sa paypalom direktno ali o tome kasnije razmislim.
Izašlo me 50$ 1x800 + 7x400 riječi

1 Like