[Tutorial] Izrada uspješne micro niche stranice

Znaci oko 7$ za 500 rijeci, ali ako rastura to je super.

http://www.junglescout.com/ super stranica za sve koji žele početi s ovom vrstom zarade.
Ako netko želi da prode jeftinije neka se javi jer zašto da svi dajemo 100$ kada može naš par biti na jednom računu :slight_smile:

@croatiatur ovo na prvi pogled nije loše, ali kako misliš više da može koristiti jedan račun (kad se račun otvara na jednu osobu i oni sigurno imaju IP registracije)? Da li si siguran da to može?

Znam da može jer to već duže vrijeme se radi i funkcionira.

Kako se moze povlacit lova na payooner? Meni u racunu nude samo ovo:

Gdje ej tu paynoneer?

I dali trebamo staviti neke disclaimere ako koristimo amazon affiliate? Dali ensto treba staviti u privacy policy?

Odaberi Pay me by direct deposit, u payoneer dashboardu imas podatke koje tu treba unijeti.

Dakako, disclaimer je obavezan. Potrebno ga je prikazivati na svakoj stranici gdje ima linkova ka amazonu, pa je po meni sidebar idealan izbor za to :

SiteName is a participant in the Amazon Services LLC Associates Program, an affiliate advertising program designed to provide a means for sites to earn advertising fees by advertising and linking to (“your website name” (amazon.com, or endless.com, MYHABIT.com, SmallParts.com, or AmazonWireless.com).

Ukoliko cloakate linkove, predlazem da koristite amzn.to linkove jer oni su jedini koji sigurno imaju dozvolu za koristenje. Oko ostalih vlada opca pomutnja, dosta ljudi dobija banove radi toga. Takoder, ukoliko linkove postavljate na sliku, trebate ljudima naznaciti u opis slike “Clicking this image will redirect you to product page on Amazon” ili tako nesto…

Takoder, nigdje nemojte pisati cijene proizvoda jer zbog toga se dobije ban. Jedini nacin za prikazivanje cijene proizvoda koji amazon dozvoljava je putem njihovog API-a. Na taj nacin osigurava se da je cijena uvijek up to date.

To su neki od najcescih razloga za ban, ima toga na forumima koliko hocete. Ovo za cijene je mene najvise iznenadilo.

2 Likeova

Ima rezona to s cijenom. Sigurno bi se našlo pametnjakovića koji bi namjerno prikazivali nižu cijenu samo da privuku više kupaca.

Slučajno sam naišao na:
1.) http://tinyurl.com/hb4t64e
kao i na:
2.) http://tinyurl.com/juxkpsr
Pitanje:

  • šta je od ovoga legitimno - ukoliko bi se kupovalo?

regularno je i jedno i drugo, ne vidim razlog zasto mislis da je nesto od to ne regularno?

@Makica, hvala na odgovoru, ali kako da ne bude sumnjivo kad pogledaš cenu i bonuse koje dobijaš u primeru br.2 u odnosu na br.1.

@Anteloff Molio bih te da mi se javis na [email protected] htio bih te pitati za jedno misljenje ali ne bih htio javno objavljivati.Unaprijed hvala.

@Anteloff evo jos par pitanja u vezi SEO-a,koliko backlinkova za svoju aff stranicu stavis na svaki web 2.0 tire1?Koliko backlinkova u tire2 stavis za tire1?Gdje jos stavljas backlinkove za svoj tire1 i jesi li ikada koritio GSA?

1-3 linka, ne treba pretjerivati. U tire 2 stavi koliko god mozes, ja osobno nisam koristio GSA niti planiram, fokusirao sam se na Guest posting i “natural” backlinkove.

Infografike su takoder dobra stvar, prosli mjesec sam napravio jednu. Platio $500 na 99design i dobio stvarno kvalitetan rad. Postoje direktoriji gdje mozete uploadati infografiku i navesti izvor, sto je u principu backlink ka vasoj stranici. Nadalje, kontaktirate ostale webmajstore iz svoje niche i ponudite im da objave infografiku, vecina njih ce to rado prihvatiti…

Ponudite im i uvod, napisan specijalno za njihove potrebe… To je u principu par recenica o onom sto je prikazano na infografici, i tu ubacite svoj backlink.

Kad sve sumiram, za $500 sam dobio 10ak low quality (direktoriji), i 10ak medium quality(sajtovi iz moje niche) linkova.

@Anteloff imam problme oko web2.0,kako graditi dofollow backlinkove,meni su nofollow neznam zasto (web2.0 radim na worspres.com) i kako im povecati PA?

Pozdrav, interesuje me koliko % ide od amazona za prodatu stvar?

Imas na njihovoj stranici, čini mi se od 4 posto pa naviše zavisi od broja prodaja… nekad sam to vidio valjda sam zapamtio

Ajde ako želiš ući u affiliate i ja sam zainteresiran pa možemo probati skupa?

Pitam se da li Anteloff mozda ima koji savjet za mene ? Naime unajmio sam pisce za nekoliko clanaka, promovirao stranicu na facebooku i imam 58 klikova na proizvode ali ni jednu prodaju, pa ne znam gdje grijesim ?

Nije nužmo da igdje griješiš. Potrebno je “samomnogo više prometa, po mom mišljenju.
Neka me Ante ispravi ako griješim. :slight_smile: