[Tutorial] Izrada uspješne micro niche stranice

Možda si mogao sa tim novcima dobiti i vizu “B” (stalni boravak) u Švici. Kad im kažeš hoću da stavim pare u vašu banku sva ti vrata otvaraju :wink:, a onda bi rešio i porez :wink:. Šala mala :grin:

Slazem se :)Al crv me natera da pitam :slight_smile: Povucen tvojim tutorijalom sam i ja krenuo u avanturu. Videcemo kako ce sa se zavrsi :smiley:

Kreni da gledas sto pre osnivanje firme u zemljama poput Irske, poreskim rajevima i slicno, cak i USA/Delaware ima super opcije.
Nema razloga da placas nista nikome sto ne moras, barem ja tako razmisljam, a i vecina IT likova je slicno postupila nakon prve ozbiljnije zaradjene love.
Da im je drzava nesto pomogla, oni bi isli sve regularno, posto nije, ne osecaju nikakvu obavezu prema njoj.
Pogotovo sto, ako sam dobro skapirao, ulazes veliki deo te love u nove biznise, pa moze dosta toga i fejlovati i svaki euro ce ti znaciti i bolje je da ga ulozis u nesto konkretno, pa i poklonis nekom kome zaista treba nego da sipas u neku birokratiju kojoj para nikad nije dosta.

Teorijski porez te ne bi trebalo izaci vise od 20 - 30% kad je samo transfer love u pitanju.
Problem je sto najcesce to ne ide samo tako, nisi ti novac nasledio od nekog preminulog rodjaka iz inostranstva, nego zaradio.
Pa te onda drzava pokusa obavezati da otvoris neku firmu i slicno, mora se ta zarada proknjiziti po nekom realnom osnovu,
A na to se uracuna zdravstveno, doprinose razne socijalne i zato su ljudi cesto prolazili i sa vise od 30% na kraju price.
Npr. evo konkretno za game dev studio Nordeus ovde u Srbiji koji postoji, registrovan je napolju:
https://en.datocapital.com/gi/companies/Nordeus-Win-(Gibraltar)-Ltd.html
Slicno je i sa svim vodecim IT firmama ovde, nebitno da li su pocele kao indie, startup ili je u startu veci kapital ulozen.
Izuzetak su firme koje muljaju sa drzavom, ali to je vec prica za krupnije ribe.
Ovde postoji neki tzv. privredni registar gde mozes proveriti javno i zvanicno za sve firme kako zavrsavaju godinu.
Da nije smesno bilo bi tuzno.
Milionske firme zavrsavaju bilans sa par hiljada, desetina, u najboljem slucaju stotina hiljada evra, a milione otpisuju na razne troskove.
Sve legalno.
Toliko o tome i postenju.

3 Likeova

Bolji trolling nisam dugo vidio :slight_smile:

PS
Isprike svima ako sam u krivu :wink:

1 Like

Mislis da je cela prica o prodaji sajta i zaradi trollovanje?
Sve je moguce, pogotovo kad nesto ne mozes proveriti.

Mene ipak i dalje vise zbunjuje to sto ljudi zele platiti porez u maticnoj zemlji pa sam se zato ukljucio.
Valjda razmisljam pokvareno.
A ne kupujem u McDonaldsu, Apple-u, Ikei i ostalim slicnim kompanijama niti sam njihov fanboy.
Samo je dobro pratiti ih i kopirati za tako neke stvari kao sto su porez i drustvena odgovornost.

Razmisljas dobro - ja da imam toliki protok love ne bih ni dinar ostavio ovdje.

1.Nikakav podsticaj od drzave nisam dobio
2.Ne zelim s tim novcem placati skupe vecere banditima iz vlade, i finansirati kupovinu bijesnih auta, te ostale silne malverzacije.

1 Like

@Anteloff, nije da ti ne vjerujemo ali daj neki print screen

Velika je cifra u pitanju. U svakom slucaju, svaka cast na zaradi pa ako je i 10 puta manja.

Zasto bi covjek lagao. Lijepo je napisao tutorial i vjerujem da je puno radio an siteu.

Pa zato bi moje pitanje bilo, dok je covjek jos tu:

  1. Koliko si dnevno radio?
  2. Dali si radio svaki dan?

Pod radio mislim na sjedenje za kompjuterom i raditi bilo sto vezano za tvoj site, pa makar samo gledati koliko je prodaja. Sve je to rad. Pa me zanima dali si radios vaki dan i dali si radio mukotrpno, jer kao sto bobo kaze, ovo je ogromna cifra, i vjerujem da si s ovomcifrom postao TOP 1 clan ovog foruma. Pa me zanima jesi li mukotrpno svaki dan radio?

EDIT:
I da jos kazem, da je anteloff pokrenuo cijelu ekonomiju jednog foruma. Zbog ovog njegovog tutoriala ja sam isto zaradio, ali prema njegovoj cifri ja sam zaradio sicu. A vjerujem i mnogi drugi koji pisu clanke, pisu bas zbog njega, jer je on inspirirao ljude da krenu u to, a ljudi trebaju clanke.

1 Like

Svaka cast, skidam kapu legendo. :slight_smile:

1 Like

[quote=“dadaas, post:333, topic:24298, full:true”]
Zasto bi covjek lagao.[/quote]

#cane #klonCane #caneStrikesBack #returnOfTheCane #juNejmIt

:smiley:

Mogu da garantujem da ja sve sto ovaj covek kaze cista istina, sad ko hoce da veruje nek veruje ko nece ne mora, nema on sta kome da se dokazuje. :slight_smile:

2 Likeova

nema on veze sa canetom. @Anteloff je jedan od rijetkih mladica na ovom forumu koji posten i nema potrebe za laganjem i napuhavanjem.

I da budem do kraja iskren izuzetno mi je drago rado njega iako ga osobno ne poznajem.

3 Likeova

Ja sam imao čast ovog dečka upoznati na kavi, popričati malo…podijeliti razmišljanja…i tako.

Prva stvar, s obzirom da smo se upoznali, cijela ova priča mi je puno zanimljivija i rado pratim razvoj situacije.
Druga stvar, Ante ničim nije ostavio dojam da igra neke skrivene igre.

Ante jednostavno razvaljuje :D…keeeeeep it!

2 Likeova

Recimo tebi iz nekog razloga vjerujem, ali i dalje mi je priča malo nategnuta, nije mi jasno svo to skrivanje i poluinformacije ali ok, isprike Anti, keep it up :sunglasses:

Da, prica je previse dobra da bi bila istinita, ali to je zbog naseg mentaliteta. Tesko nam je povjerovati da netko tko se ne bavi politikom ili nekim drugim slicnim kriminalnim radnjama moze da uspije.
Ante je dokazao da se moze. Svaka cast…

1 Like

Zasto ne bi bilo istina ? Bas kao sto @komentar kaze, da se radi o nekome iz USA npr svi bi povjerovali.Jednostavno, postoje i kod nas ljudi koji razmisljaju na drugi nacin, i koji su ispred 80% populacije.

Mislim da smo Ante i ja tu negdje sa godinama, ali ovo sto je on napravio je stvarno velika stvar - skidam kapu.

1 Like

Pa ovo sto je on napravio je u rangu cuda. To ni kinezi, amerikanci, pakistanci, tko god nemoze napraviti.

Startati site i za godinu dana s jednim siteom zaraditi vise od milijun kuna granici s podvizima najvecih gospodarstvenika u RH.

I sad on mora platiti porez. To mene u cijeloj prici najvise muci. Nogometasi, zvijezde i svi ostali imaju racune po pitaj boga kojim drzvama a obican covjek koji je uspio on sad mora platiti porez drzavi, drzavi koju je bolio K***** za njega dok je on mozda trebao neki poticaj, pomoc, savjet ili bilo sto drugo…

2 Likeova

Da, ovo s porezom je priča za sebe, ali netko treba hranit 100k uhljeba po državnim firmama/agencijama i ostalim parazitskim sabirnim centrima :slight_smile:

Ajmo reć da je čitava ovba priča istina, čemu skrivat URL?

Zato sto bi 90% foruma napravilno niche site u istoj bransi…

2 Likeova

Hehehe, i bez da ga je javno napisao mnogi su i krenuli u tu istu bransu. Ja sam krenuo u druge branse inspiriran njegovim topicom, ali neznam, mozda sam fulao branse, mozda ne radim dovoljno (zato sam postavio pitanje koliko dnevno je radio). A i krenuo sam s previse projekata odjednom i sad imam 10 projekta, a nijedan pravi…

EDIT:
Ja nevolim dat url nicega. bez obzira dali site zaradjuje ili ne, dali je lijep ili ruzan, jednostavno nezelim prikazivat siteve, mada isto da si netko dade truda moze ih iskopat vjerojatno jos lakse nego njegovog.

1 Like