[Tutorial] Izrada uspješne micro niche stranice

Izgleda da ti baš nisi dugo u ovome…

2 Likeova

Ko god je želio vjerovatno je mogao s malo truda saznati koji je sajt u pitanju. Pošto me cifra i uspjeh sajta oduševila ja sam juče proveo sate gledajući beklinkove, ogranizaciju sajtu,količinu tekstova, procjenjujući trafik onako poluamaterski jer sam se tako i osjećao gledajući u sve to. Sajt je neđe 200k u svijetu po alexi (znam da nije neko mjerilo i da se može lažirati, ali uzeću da nije lažirano) i sajt je čist i lijep amazon sajt tako da masu te posjete završi s kupovinom. Zamislite kakve su cifre u pitanju. Pozicije sajta su nevjerovatne za bajing kejvorde i bukvalno ko traži takve kejvorde oće da kupi. A beklinkovi? Nevjerovatno koliko njih, sa srodnih stranica. Koliko blogova koji podupiru sajt. Izgubio sam se u tom moru beklinkova i koliko posla i para tu mora biti uloženo. Niša je toliko zajebana da meni nikad ne bi palo da uđem u nju jer kad vidim takve niše strah me je da pomislim da se tu guram jer tu su igrači koji su bukvalno viša liga za dosta stepenica od mene iako ni ja nisam tele. Inače ja nemam amazon sajtove i sve sam ovo gledao u vezi ovog sajta sa te strane seo-a da još nešta novog saznam. I bogami iako forsiram priču da je količina sadržaja najbitnija na primjeru ovog sajta sam vidio i šta beklinkovi rade. Naravno sajt ima i sve ostalo što treba dugačke revjuove, tekstove, izgled, brzinu, organizaciju…Ali opet dobio sam saznanje da su beklinkovi jako jako bitni. Ja se krećem u manje kompetitivnim nišama pa sam s godinama vjerovatno malo zanemario i više se oslanjo na količinu sadržaja da na taj način preskočim konkurenciju.

Ne znam šta bi Ante rekao, ali ja vidim mnogo krvavog rada na ovom sajtu i dosta uloženih para i vremena. I stvarno svaka mu čast na hrabrosti, umjeću i volji. Pogotovo je lijepo što je vrlo mlad, vrijeme je tek pred njim i projekti koji će ako bude sreće i nadmašiti ovaj.
Nadam se da se neće ljutiti na moj osvrt na njegov sajt i rad i da će pokadkad svratiti opet na forum.

9 Likeova

Ja nisam uopće u tome, ja sam u nečem drugom, duuuugo :smiley:

Ante je svakako moja inspiracija za affiliate i ova tema je razlog sto sam uopce krenuo u to. Imam jedan sajt star skoro godinu dana ali tek sad je poceo donositi neke prodaje, a drugi sajt ima 3 mjeseca i zasad jos nema prodaja, ali vec je solidno posjecen i mislim da je prva prodaja na njemu pitanje dana. Hvala Anti za sve informacije na ovoj temi i samo tako nastavi !

3 Likeova

Znam da je skretanje sa teme ali trazeci print screen nisam mislio nista lose. Jbg, volim print screenove. Tako da bez zamjerki.

Super je sto neko sa nasih prostora moze toliko zaradi, zaista, zaista ozbiljnu lovu.

Sretno i u nastavku poslovanja i bilo bi lijepo da nam kazes kako je prosla ova praznicna sezona…

Ako sam dobro razumio, izgleda da si i uspio u svom poduhvatu… tako da ti čestitam. :sunny:

Ja se nadam da… This time, next year, i will be a millionaire :slight_smile: …eto, šestu-sedmu godinu za redom… možda ove 2017. upali… hehe

2 Likeova

mene u biti zanima do koliko si na kraju dosao dnevnih posjetitelja?

Inace totalno si me inspirirao da krenem opet. Zadnji puta sam odustao i prije pocetka kada sam vidio da je onaj rankus now prilicno klimav postao pa sam skuzio da bas treba uloziti vremena i novca da se nesto kvalitetno napravi. A mozda mi je i samo trebao razlog da ne krenem za ozbiljno

ugl sljedece godine krecem opet, ovaj puta skroz ozbiljno - this time next year… hehe

ah fak… ovaj abercrombie me pretekao za par minuta sa izrekom hehe

1 Like

Ja sam na samom pocetku topica obradio keyword research za tu nichu. I karakterizirao je kao teskom. Za ove keyworde koje on rastura nebi mi bilo uopce na kraju pameti ici nesto raditi. No to sam ja, bez plana, bez investicija, i bez mukotrpnog rada.

A ovos to je on napravio je strasno i salzem se da je sigurno puno apra ulozio i vjerojatno radio ko konj, pa zato i postavljam pitanja, dali je radio ko konj ili nije, hehe

A njegov primjer je da si Matts Cutts moze zabit u njegovu debelu guzicu izreku “content is the king”.

Ne kazem da njegov content nije dobar, ima sjajan content, i sve super poslozeno, ali imaju i drugi pa ih nema nigdje. Zasto? zato jer nemaju tisuce backlinkova…

Moze content bit king bez backlinkova,ali doci u top 10 samo sa kvalitetnim contentom vrijedi za one keyworde koji skoro pa da nemaju konkurencije. Za keyword ajmo rec medium difficulty pa nadalje treba masu backlinkova makar imali najkvalitetniji sadrzaj ikad koji je duplo bolji od svega ostalog.

1 Like

Ja sam bila isto razmisljala da pocnem objavljivat neke review postove na stranici ali sam odustala jer sam mislila da kako cu angazirat nekog pisca da mi pise review a nije nikad probao taj proizvod. Pa me sad zanima kako ti Antini pisci pisu dugacke i kvalitetne review clanke a da nisu zapràvo isprobali taj proizvod? Da li vise pisu o nekim featurima umjesto o vlastitom iskustvu sa proizvodom?

Kolko sam ja upucen u to obicno se pogledaju reviewu te se proizvod googla i istrazi… Nakon toga se to sve spakira u jedan clanak :smiley:

Koliko god ovi iz googlea mudruju i stalno donose neke nove ideje dvije stvari su kristalno jasne -

  1. oni žele sve više i više novaca(pohlepa nema kraja), zato ruše određene sajtove i sve više dodaju svojih oglasa u serp
  2. backlinkovi su bili i ostali broj 1 koji rangira sajtove a ostalo je tek usputno.

Pravit cu se da nisam vidio ove uber trolove koji traze od mene da im se dokazujem i polazem racune pa cu odmah prijeci na stvar.

@dadaas da, radio sam ko konj. Stalno mi je taj site bio na pameti, otkad bi se jutri probudio pa sve dok navecer ne bih zaspao. Radio sam 5-10 sati svaki dan, a i kad nisam radio stalno sam o tome razmisljao. Sta dalje, koliko para imam, koliko mi treba itd itd… Dosta sam citao i ucio nove stvari, na to je isto dosta vremena otislo. Sada to ponovno prozivljavam kroz jedan novi projekat koji mi se takoder cini jako perspektivan.

Novca isto tako, nisam ni na cemu stedio. 80% zarade prvih 10ak mjeseci sam reinvestirao.

Nicha ko nicha je zajebana. Na svijetu su samo 2 stranice iz ove niche s vise posjetitelja od moje. Malo mi je zao sto ih nisam sve prestigao ali nema veze, drugi projekti cekaju.

@creatifcode hvala, jako cijenim tvoje misljenje!
@bozoou meni je bila cast, vidjet cemo se mi opet :slight_smile:
@komentar hvala na lijepim rijecima kolega :slight_smile:
@belmin da, tu smo negdje, mozda sam ja malo stariji. U tvojim postovima se lako mogu prepoznati, tako sam i ja krenuo prije koju godinu s developmentom pa sam se prebacio kasnije na marketing. Samo tako naprijed!
@anja1 bome si se potrudio za analizirati sve to :slight_smile: Drago mi je ako se moze sto nauciti iz toga, makar uvjeren sam da sam ionako sve to napisao tu u tutorialu tako da onaj tko zeli moze se snaci. Nicha je zajebana i postaje sve zajebanija, sad ce biti lakse kad mene vise nema tu haha :slight_smile:
@drmrgood samo pomalo, brzo ce to krenuti i bit ce ti zao sto nisi ranio vise paznje posvetio tome, siguran sam.
@abercrombie da, uspio sam :slight_smile: Mora ti uspjeti kad tad, samo nastavi napadati!
@ray 10-15k dnevno, 60% USA.
@Makica hvala ! :smile:

Tu sam jos par dana pa cu pokusati odgovoriti na sva pitanja, a kasnije kuda koji mili moji.

8 Likeova

Prvo da poželim sve najbolje i da svaki naredni projekat bude uspešniji od prvog.

Jedno konkrento pitanje: Koliko ti je pomogao, a koliko odmogao PBN, pošto vidim da koristiš te usluge, a jedne si pohvalio da su rezultati odlični. Eto ako možeš to iskustvo da podeliš.

Hvala

Ako mislis na ono sto sam kupovao na BHW, nista od toga nisam koristio za ovu stranicu o kojoj je ovdje rijec. One njihove usluge ne bih nikome preporucio, to je obicno smece koje moze napraviti samo stetu. Ima pokoja iznimka vjerovatno ali tesko ih je pronaci.

Pohvalio sam ih jer sam morao, da ne objasnjavam sad u detalje recimo da je to bilo ruka ruku mije…

PBNove treba sam praviti, ja sad imam in-house izradu svega. Od PBNova do guest post outreacha itd itd… S tim sam prezadovoljan. Rezultati od PBNova koje sami pravimo su fantasticni. PBNovi nece raditi vjecno, treba to iskoristiti dok ide.

Prvo sve čestitke! Pretpostavljam da je prodajna cijena parsto tisuća dolara. Napravio si nešto sasvim normalno i logično, a to je da si se posvetio poslu za koji si znao da će se isplatiti i nije nikakvo čudo što si tako dobro zaradio. To zapravo može svatko tko se posveti kao ti, ali je problem ustrajnost :slight_smile:

Ja sam u nekom drugom poslu, ali znam da ću kad tad uzeti parsto tisuća dolara u jednoj transakciji. Uglavnom, tebi sve čestitke!

Nešto me zanima iako ne radim Amazon affiliate webove. Kod tih silosa, jel bitno da bude silos o recimo Panasonic brijačim aparatima pod MojWeb.com/Proizvodi/brijaci-aparati/Panasonic.html ili će biti isti učinak ako imaš MojWeb.com/Proizvodi gdje sve nabrajaš, pa onda imaš zasebno MojWeb.com/brijaci-aparati gdje linkaš na recimo MojWeb.com/Panasonic ?

Nadam se da je razumljivo pitanje :slight_smile:

Prvi primjer je bolji, uz malo modifikacija.
imestranice.com/imeSilosa/imeClanka je po meni dobra struktura. Imas ljude koji ne koriste silose uopce, recimo backlinko.com koji je autoritet u SEO svijetu. S druge strane, na moz.com-u ga koriste gdje god stignu…

2 Likeova

ovo su korisne informacije, bas sam gledao one neke kao popularne koji se hvale… znaci bolje ne.

Ajde ne pretjeruj, di sam ja to tražio kakve račune, opravdano sam posumnjao u čitavu priču jer je ovakvih prevara pun web, ispričao sam ti se dva puta, odmah na početku i nakon što sam provjerio čitavu priču.

Našao sam ti web, nije loš, i to je to, sretno dalje sa novim projektima i isprike još jednom -.-

1 Like

Ovo je cista ljubomora ajde ti onda definiraj nesto sto je odlicno ili dobro?