[Tutorial] Izrada uspješne micro niche stranice

Hej, nije loš je čista ljubomora? Daj se saberi, ako sam na nešto iz ove priče ljubomoran to je količina novca generirana u 12mj. Stranica jednostavno nije moj tip weba (WP, teme, pluginovi, clickbait, itd…), da li mislim nešto loše o tome, ne, firma u kojoj radim živi od toga ali da mi je nešto extra ne nije, ok?

I ode tema u offtopic…

@Anteloff
Koliko je isplativo graditi svojih 15tak web 2 blogova i odatle vuci linkove ka svom sajtu? Koliko si ti koristio web 2 blogove za linkove i imaju li efekta na rangiranje?
Ovo pitam jer nisma pri parama za neke jace linkove a ovo bi mogao sam da izgradim i kasnije koristim za svaki projekat kao start up potporu.
Dalje, komentari sa relevantnih sajtova/blogova valja li ih koristiti? Daju li nekog efekta konkretno u tvom slucaju?

Mislim da je otprilike godinu dana proslo od startovanja ovog sajta koji Ante razvija, mozda i malo vise.
Takodje, ako nisam pogresno razumeo, Ante je svu svoju snagu, vreme i novac ulozio u njega.
Dakle nikakvi side projekti i slicno.
Sve drugo od sajtova i sto je mozda pravio, sluzilo je da izdigne ovaj glavni.
Mislim da je tu kljucna razlika i da ne treba porediti druge web niche i pravce poput adult, game i slicno, jer jednostavno funkcionisu po drugim principima.
Iako je za njih materijal na izvolte, mora se krenuti sa vise istovremeno i zbog ROI ali i generalno posetilaca, koji se nekad zalepe za neku glupost a sajt u koji je ulozeno vise vremena i bolje izgleda jednostavno fejluje.

Tako da, mozda naivno ali ja verujem da bi ovde neki korisnici poput Anje, dadaasa i jos nekih, mogli nesto slicno postici, mozda ne zaradu u stotinama hiljada eura, ali desetinama sigurno, samo kad bi se skoncentrisali na tako nesto konkretno na duzi vremenski period.
Opet, znam da nisu svi u mogucnosti, zbog drugih obaveza, porodice, finansija, vec razvijenog drugog biznisa, nekog jednostavno ne privlaci tako nesto i slicno, ali dobro je cuti da se ipak moze uspeti i da tako necemu treba teziti.

Takodje mislim da je jako bitno sto je Ante napisao da se prebacio sa developmenta vise na klasican marketing.
Toga je i dalje vrlo malo na ovim prostorima, a nema razloga, pogotovo za startere.

4 Likeova

Potpis na sve napisano, točno tako ja gledam na to :stuck_out_tongue:

Isplativo je, ja to isto radim. Doduse ja to ne radim sam vec outsourceam jer je dosta time consuming, ali ti mozes i sam napraviti i ustedjeti nesto novca. Racunaj da su to relativo slabi linkovi i da samo s njima ne mozes rangirati. Takoder, u vecini slucajeva se rade Tier 2 linkovi ka tim web 2.0 blogovima… U suprotnom ti se dio njih nece niti indexirati, a kamoli pomoci u rangiranju.

Komentari i sve ostale vrste linkova sa niche related sajtova su jako korisni.

2 Likeova

Isplati li se kupovat jeftine starter sajtove na flippi iz iste niše i njih koristit za linkove?

1 Like

Iskopao sam vec nemoliko isteklih tumblr domena sa masom linkova ka njima sa jacis sajtova, pa mi je u planu preko takvih blogova da guram koji vec imaju PA. A pored toga bi isto nasao i expired domene i na bloggeru, weebly i wordpressu. Pa sam te zato pitao vredi li da se mlatim. Ovo bi koristio za kw koji imaju oko 20 tezinu rangiranja za kw preko toga bi svakako jace linkove gradio.

1 Like

Evo vrlo sličnog sajta kao ovaj o kojemu se priča, rekao bi da su klonovi kolko su slični LINK :smiley:

Opet ti s glupostima, jesu ti dali otkaz u vecernjem pa imas vremena ili?

1 Like

Ako se moze kupiti za razumnu cijenu, i to je svakako opcija. Plus sto mozes zaradivati i od tog novog sitea…

LINK i LINK ili sam krivo zaključio da je ovo prvo sajt iz ovog threada?

Da, imam vremena trenutno, hvala na još jednom komplimentu i ne, ne radim za večernji, pročitaj malo bolje kad već laprdaš…

@edit
Maknut prvi href iz linka pošto je komentar bio flagiran radi toga

Ti si ogledni primjer ljubomornog i zlobnog covika. Sta ti znas o tim stranicama, nisi uopce kompetentan da doneses zakljucak sta valja a sta ne. Usporedujes stranice isto ko sto bi ih moja baba usporedila. Jesi mi sad napakostio sto si link tu stavio, stvarno se mozes ponosit. To ti je vjerovatno najvece postignuce ove godine.

Sad se vrati brisanju nepoćudnih komentara na vecernjem, ima tu dosta posla.

Moja zadnja poruka.

1 Like

Au bre ubergosu al si dosadan aj zaobidji coveka ljubomorni stvore, nije ni cudo sto si toliko ljubomoran kad si goli kurac internet marketinga, nikad nista neces ni postici umesto sto ovde kenjas bolje iskoristi to vreme pa uci i napreduj u suprotnom ostaces samo trol ili ti bot koji spama po forumima. :slight_smile:

Svaka ti cast kad imas zivce da odgovaras trolovima…

Kazi mi sta koristis od tool-ova za kw i konkurenciju?

ne razumijem šta si želio postići s ovim?

1 Like

Stari moj, napisao sam ti:

Evo vrlo sličnog sajta kao ovaj o kojemu se priča, rekao bi da su klonovi kolko su slični

Kao što i jesu, UX elementi su 1 na 1, jedan ima lazy load drugi ne (vjerojatno feature u temi), raspored ostalih elemenata gotovo identičan, odličan SEO na oba, oba vrlo visoko pozicionirana za ciljane KW-se, na što si odgovorio:

Opet ti s glupostima, jesu ti dali otkaz u vecernjem pa imas vremena ili?

Pa ne razumijem u čemu je problem, uvredu za vecenji niti neću komentirat, glupost je da su sajtovi slični ko jaje jajetu?

Zloban sam, da, i osim što radim najveće portale u regiji koji u 1 danu zarade više novca od vjerojatno svih webova svih članova ovog foruma znam nešto o webu, ne o marketingu, ali o UX-u, Frontendu i sl znam dosta.

i opet spominjes vecernji… ako želiš kreiram ti acc pa piši tamo sa do mile volje… ne kužim

Neki bi rekli da je ovo za ban, ali nvm, uživaj i drugi put čitaj s razumijevanjem, samo savijet.

@Jeronimo034
Hvala na komplimentu, zbog takvih ko ti sam davno prestao pomagat i davat savjete po forumima :slight_smile:

@rootlvl
Ništa osim odgovorit na ovo:

Opet ti s glupostima, jesu ti dali otkaz u vecernjem pa imas vremena ili?

Živcira me kad se netko pravi blesav na vrlo direktno i nedvosmisleno postavljen upit, još k tome i vrijeđa…

Koji je tvoj upit bio, ti si samo zalijepio link na njegovu stranicu i rekao da su slične?
Jel manje vrijedno što koristi neku temu? Nisi prvi koji je našao njegove stranice, ali si prvi koji je zalijepio link iako je on sam rekao da ne želi stavljati link.
A sad ti ispadas onaj zbog kojeg netko drugi neće pomagati više na forumu. Pa sam zato pitao koji je bio cilj? Jesi želio raspravljati o tipografiji? O whitespaceu? O optimizaciji gulp taskova? Nisi jedini koji radi za veće produkcijske kuće pa ne vidim što ima veze da si radio na styrijinim portalima.

Ne vidim poentu tvojih upisa , vec vidim zavid i to je sve. Ima jedna izreka “ako ne mozes da pomognes ne odmazi”. Ovi tvoji upisi su samo pokazali kakav si ti kao covek…