[Tutorial] Moj put do $100 dnevno putem Facebook Instant Articles

Gdje pronađeš taj?
Evo šta ja imam samo ili ga ne znam pronaći.

Jeste, to je taj IA FB Editor, ali vidim da ti fali dosta FB IA tagova

Instalisi https://wordpress.org/plugins/fb-instant-articles/ u svoj WP i s njim radi

A sve sam to druze uradio bio ali nisam jednu bitnu stvar, nakon svega to nisam updateovo postove na wp-u. Evo sada sve normalnije izgleda, hvala tebi sto si se trudio pomoci.

Svi su imali problema u startu… :slight_smile:

Koliko otprilike treba vremena da očitaju novi podaci tamo na “Audience Network Performance”?

Koliko sam primjetio sistem kasni jedno 10-ak sati u ocitavanju impresija, klikova i zarade… ako to pitas :slight_smile:

1 Like

meni u 10 h ujutro otprilike pocne brojati novi dan…tako mi je dosadasnje iskustvo

Pa to i kazem… onda toliko i kasni kroz citav dan…

Evo ga moj 1 dan. Iskoristio sam nekih 30% kapaciteta. Razradio sam plan koji će vraćati ljude nazad na stranicu da traže nove objave pa će tako i članke otvarati. Uglavnom izgleda mi mnogo mnogo efikasnije nego adsense. Stranica mi svakog dana odlično raste a prve zarade će ići u reklame, tako da će, nadam se, ova zarada samo rasti. Hvala momcima iznad na pomoći :wink:

3 Likeova

Kolika je stranica sa koje vuces posete i koliko si clanaka objavio?

4 članka, stranica 100k

Čisto da potvrdimo @Olaf, domaća posjeta je u pitanju? :slight_smile:

1 Like

Jeste druže, sve domaća posjeta. Naravno tu je i naša raja iz Njemačke, Austrije i sl. koja čini oko 10% stranice.

Fejs nas privlači jako pametno, da li će tako ostatiti ne znamo još… Planiram preći na IA ovih dana, zbog toga se malo informišem. Možeš li mi reći kada i kako isplaćuju novac? Da li postoji opcija wire za naše tržište? Hvala, na izdvojenom vremenu. :slight_smile:

Nisam ni ja još imao prilike da isplatim novac ali evo šta sam pročitao. Trebaš imati min. 100$ da bi ti isplatili, mislim da kada god pređeš tu cifru, možeš poslati zahtjev da ti isplate novac. Možeš isplatiti preko bankovnog računa ili paypala :wink:

1 Like

Samo je pitanje da li ce Google imati na ovo odgovor, nije moglo biti bolje za nas da konacno se pojavi prava konkurencija Google-u…
Prije je to bio monopol, uzmi ili ostavi, a sada kada masovno bude raja prelazila na IA…ih zanimljivo ce biti. Ja ocekujem i potez Google-a u povecanju cpc-a, ako izgube velike igrace…

Pa za Adsense na nasem trzistu je jakk tesko imati 1$ na 1000 poseta, tako da je ovo daleko iznad google ponude. I 3x je lakse aplicirati, azurnije otd. Mada ovo je tek pocetak i probijanje, videcemo da li ce takav trend i dalje da bude. Ljudi koji imaju npr USA stranice, 7+ $ na 1k poseta je fantazija!

@Olaf nije li to mala poseta za 4 clanka i stranicu od 100k? Kakav je reach bio na objavama? Mozda da malo eksperimentises sa objavama odnosno tematikom.

E pa tebi to super ide :slight_smile:

Moraces sacekati bar 7-8 do onih 14 dana koliko pise u IA postavkama da vidis pravo stanje.

Posto otprilike znam o cemu se radi i s cime ti eksperimentises mislim da ti $50 dnevno nece biti problem, sve ostalo je do tebe

Nemoj “udusiti” Page s previse objava u startu zeljno ocekujuci “koliko-koliko $$$”

Za ostale da ukratko kazem (iz iskustva) da je odnos IA - GAdSense 3:1 u zaradi na istom broju klikova, isplata je slicna kao kod Google oko 20. u mjesecu, podesite svoj bankovni racun i posaljite im onaj PDF koji traze (a koji nije uslov da u startu otvorite racun, nego tek kasnije ako vas sta budu tuzakali) i to je to.

Dobro tek je prvi dan eksperimentisanja. Uglavnom ono cime sam zadovoljan jeste da je reach 2-3x veci u odnosu na adsense clanke kao i zarada.

Imam osjecaj da je to pomalo nerealno, CPM, ali ce se to sve poravnati s AdSense onda kada svi navale na Instant Articles!

Do tada FB skuplja Publishere, krade malo po malo teritoriju Googleu koji je bio monopolista vec 12 godina na tom trzistu…

Ova idila s IA ce trajati mozda jos max. 6 mjeseci ili do iduce godine u ova doba, a onda ce se sve pomalo izravnati.

Do tada, mozda i Google nesto ucini, a npr. sam primjetio da su podigli i oni CPM bar za 15-20% zadnja 2-3 mjeseca