[Tutorial] Moj put do $100 dnevno putem Facebook Instant Articles

russia today, telegram.hr, likemag srbija

2 Likeova

I mene to zanima.

btw @Monika.B ako se ne varam i ti si krenula s IA … kako ti ide, jesi li zadovoljna ?

CPM je svakako veci u top zemljama ali i tamo CPM zavisi od mnogo faktora. Evo meni za US publiki zadnjih dana je pao na 2.5$ a bio je 5$+.

Nisam jos. Jos se dvoumim da li da krenem ili da jos nabildam malo fejs stranicu posto mi je trenutno uzasan reach na linkove pa ne znam koliko mi se isplati. Ali svakako planiram krenuti u buducnosti.

Ja sam se danas prijavila i čekam odobrenje. Ne očekujem za sada ništa jer mi je stranica naše područje i ima samo oko 7k lajkova, ali eto tek toliko iz znatiželje da vidim kako će biti, budući da je adsense na njoj čista katastrofa.
Imam i eng verziju stranice ali s njom za sada ništa ne planiram jer nažalost ima vrlo vrlo malo lajkova, iako je stara oko dvije godine, ali nisam baš s njom napredovala jer taj marketing mi nikada nije išao, ne znam se baš snaći na tom području, isto me mrzi dosađivati nekome za link ili guest post a bome i ostavljati komentare… ne da sam lijena, nego mi je to, ja to zovem “nametanje i dosađivanje” baš nekako bed.

Pokušala sam par boost kampanja i sada analiziram :slight_smile:

Prve dvije, tri su bile katastrofa, već sam umalo odustala s mišlju da mi ni to ne ide od ruke, ali rekoh hajde da probam još jednu i eto ova posljednja od jučer još traje i čini mi se da sam ipak ubola barem donekle…(haha…iskopala sam neku fotku što sam slikala prije 6-7 godina)
…ako nekoga zanima stavit ću screenshot ove koja traje, a s onima prvima se ne bih baš sramotila :smiley:

1 Like

sad nešto razmišljam, šta bi bilo kada bi boostao neki viralni članak koji je na mom sajtu povezan sa instant articles :smiley: da promovišem na fb i da zaradjujem od fb, vjerujem da bi bio u plusu, a ovo što sam boostao neka mi odbiju haha da prebijamo zaradu :smiley: volio bih da javi neko ako je probao

1 Like

@korisnik9758789 Dobro jutro Kolumbo. :smiley:

1 Like

nešto sad kontam da bi bilo malo klikova na link?

Da li ce mi odobriti IA sajt ukoliko su mi clanci prekopirani?

Ne zanosi se sa guranjem clanka, mnogo kockica treba da se sloze da budes na 0 a kamali u plusu. Dosta je skup klik na sajt. Treba sadrzaj da bude ultra viralan da bi mogao da izvuces nesto. Drzi se postova i kvaliteta na stranici. Znam iz licnog iskustva jer sam dosta stucao upravo na to i nisam uspeo ni blizu pozitive da bude.

1 Like

Meni sve ove Fb stranice otvaraju normalan clanak s AdWords oglasima… Jel to mozda jer imam Lite Fejs aplikaciju a ne onu regularnu, nije mi jasno zasto ne mogu vidjet IA clanke

Moraš imati onu ‘‘regularnu’’ aplikaciju a ne Lite Facebook…

2 Likeova

Vidim da brdo stranica koje koriste IA samo umetnu neke viralne slike u clanak i to im dobro prolazi, imaju vrdo lajkova i shareova na objavama, ali koliko je to ‘legalno’? Posto te slike ipak imaju neki copyright… Da li postoje kakve sankcije ako se takve stvari prakticiraju?

1 Like

Takodje i mene to zanima, video sam da umetrnu u clanak neki semsan video skinut sa FB-a. napisu par recenica i eto ga clanak. Da li FB dozvoljava da se uzimaju tudji video snimci i slike ?

Za svako krsenje autorskih prava na video doci ce vam klasicna FB notifikacija… vecinom kao upozorenje koje ne utice na moguce sankcije prema vasem profilu (samo vam kazu da ukoliko to niste znali, ok je, samo uklonite spomenuti sadrzaj)

Pretpostavljam da za manje FB pageove ovo upozorenje bas i ne dolazi, nego za one vece, vidim po vasim pitanjima :slight_smile:

Postoji resenje za clanak. Embed i miran si kao i za YT klipove koje postavljas u clanak :slight_smile:

Mozes ga jednostavno “Share”… ne znam zasto je to problematicno? Jel to sto ces originalnom videu donijeti jos lajkova? Pa sta?

Rec je o clanku a ne sheru na svoju stranicu. A embed videa u clanak svakako donosis autoru engagment a tebi zaradu od toga tako da to ispada win-win.

2 Likeova

Da li je to doslo do pada reach na clanke od juce , ima li kod vas promena?

Ne mozemo znati da li je to FB odredio da nam svima padne reach ili je razlog to sto su nam clanci losi pa nema reakcije na njih.