[Tutorial] Moj put do 100$ dnevno putem Facebook Instant Articles

@BigTruck Zasto ugasi stranicu, bas sam bio se fino prilagodio tvojim lagano strucnim objasnjivanju. :frowning:

@Enka kada bih ti rekao da ne znam gdje se nalazi sajt ni user i password ne bi mi vjerovao/la. Imao 6-7 shared hostinga (6-7 mailova različitih za koje pojma nemam koji su sada) na stablehost.com i različite manje projekte imao tu. Sve batalio, fokusirao se na najveći koji je na dedicated hostingu i sada jebeno nemam pojma ni na kojem se hostingu nalazi taj sajt. Jedan dan sam pokušao naći istražiti i vratiti, ali bezuspješno. Jebeš ga…

Momci nije mi jasno zasto ovako slabo klikova? Znači još nije prošlo onih 14 dana kalibracije ali ovo je opet preslabo… Inače kada ja uđem na članak sa mobilnog i fb stranice vidim da je instant ali ne vidi oglase uopšte… Šta se zbiva? @BigTruck Kako ga ceniš buraz?

@Dimi3je CTR ti je skoro pa identičan mom tako da je okej to. To što ne vidiš oglase je razlog što si admin i što vjerovatno često posjećuješ svoj sajt. Pokušaj sa telefonom od prijatelja ili slično i sve vjerovatno radi okej.

Samo radi na povećanju posjete i bombonica. :wink:

To je to hvala ti puno na svemu ! Reci mi CPM kad bi trebao da se normalizuje? Tipa kao tebi i većini 2$>

To kao što znaš zavisi od brdo faktora, ali on se inače normalizuje nakon 5-10 dana. Meni je 90% posjeta USA, tako da mi je CPM 4-5 trenutno. Inače zna da ide i do 6-7. Za domaće tržište nemam ideju kakvo je stanje…

I da, dužina teksta igra ulogu. Što duži, bolje.

Steta care, bas sam bio zagrijan u tvoje metode i poceo da razumim cijeli proces.

Evo svima info kakvo je stanje na Balkanu, a kakvo u ostatku svijeta…

Kod mene su pola-pola posjetioci, tako da je zbirni eCPM vise nego ok.

Samo s Balkanskim posjetiocima izvlaciti nesto s FBIA je pravo tesko, na brojnost moze, ali ipak treba imati i dosta stranih, tj. dijaspore :slight_smile:

Situacija je kod mene ovakva. Da živim u nekoj drugoj zemlji, bio bi bogat skoro kao Big Truck :slight_smile:

eCPM ti je pravo malen… sigur imas 90% Balkanaca :slight_smile:

Koji je točno postotak zaista ne znam, ali si generalno u pravu, makar tu ima zemalja kojih na karti nebi mogao pronaći :slight_smile:

Ista zarada iz BiH i Švicarske, a skoro 10 puta manje klikova iz Švice! O tome govorim… Ali ovako gledajući na toliko broj klikova iz HR, BiH i Srb i ne možeš puno šta očekivati

Evo i od mene jučer i danas

Inače mi je jedan dan za norvešku bio najveći cpm koji sam vidio, preko 30$

Q Slažem se, ali opet se nekako nadam boljem :slight_smile: nada umire posljednja

Momci kada hocu da dodam drugi sajt, kako da dodam jos jedan rss feed bas za taj sajt pa da mi vuce rss feed sa oba sajta?

Da li neko od vas zna kako da se riješim ovih upozorenja, kako da to fixiram?
12

Problem negdje u charsetu:

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8">

?

Taj kod mi prikazuje kad nanesem mišem preko…

Može biti da ti je do WP Teme… mozes ga “ignore” kroz IA plugin, ali onda ti nece nista raditi…

Jeli se odjednom pojavilo, ili si nesto mijenjao?

Ma stoji mi tako od pocetka kako koristim IA, neke clanke objavi kao IA neke ne…ali ta crvena upozorenja stoje uvijek tu…