[Tutorial] Moj put do $100 dnevno putem Facebook Instant Articles

Takva stranica je neisplativa i ta cijena je prevelika.

1 Like

neko hoce da te zajebe, nemoj nasjedati na to … 1350 usd za 600k usa lajkova je previše … da su naši lajkovi pa hajde ali usa stvarno dno dna

ne bih je uzeo džabe da mi daju

4 Likeova

Ako je neko za zamjenu strane za domace pp

Hahaha, sve mi jasno , hvala

Vidim Index ima IA i po 5 reklama na jednom članku… Kako to?

Ono sto sam ja primetio jeste da index postavlja linkove na svakih 2 minuta. Ja ne znam kako prolaze te restrikcije od fejsa sa toliko linkova. Bukvalno na svakih 2 minuta.

Iz iskustva do sad sam dosta puta naletio na takve ponude i na većinu stranica nisu mogli ići linkovi. Ima ona grupa iz Makedonije što su djelili lažne vijesti, pretpostavljam da je dosta takvih stranica blokirano. U tom slučaju da dobiješ 1 milion fanova šta ti vrijedi ako ne mogu ići linkovi(ako je to primaran cilj). Ali ako se stranica može iskoristiti na drugi način onda zašto da ne. Mada sumnjam da bi neko prodavao za tako male pare toliko fanova :smiley:

Niko ih ne prijavljuje pa ih FB ne dira.

1 reklama ide nakon svakih 250 riječi… eto kako ih ponekad ima 5

A Index često ima duge članke… pogotovo im je drag baAgrokor :slight_smile:

Slika/iframe/video unutar clanka se racuna kao 70 rijeci

3 Likeova

Glupo. Slika inace vrijedi 1000 riječi, a da ne spominjem koliko riječi vrijedi video. Al ovaj Mark sve umanjuje, od reacha - do broja riječi koliko vrijedi slika…

1 Like

Kad već spominjete videe, pitat’ ću vas nešto. Osobno nisam još na IA, ali kolegu mi zanima pitanje koje je i meni insteresantno. :blush:
Naime stvar je u videu u IA. Njemu se događa slijedeće: kada napravi share web posta sa embed videom unutra, video se ne prikazuje na IA nego samo thumb čak i bez linka, a ako je riječ o videu uploadiranom na Facebook, tada se video prikazuje ali nema IA reklama. :no_entry:
U čemu je stvar? Jeli dovoljno samo share-ovati post, ili što još učiniti?
Ovo je nešto što će i mene zaustaviti, ali vjerujem da se može doskočiti problemu. Hvala svima koji će nas uputiti… :o:

Odakle je video embed? youtube?

Youtube, da. Samo se s njim radi (van FB-a). :blush: :o:

P.S. Posebno je bitno reklame na IA sa videom koji je na FB pageu.

Neka pregleda kod koji se napravio za taj IA clanak u kojemu se nalazi youtube video
Ovdje mozes pogledati kako embed treba izgledati https://developers.facebook.com/docs/instant-articles/reference/embeds

Ako se ne pojavljuje onda je greska do tog plugina ili stagod vise koristi za pravljenje IA clanaka.

2 Likeova

Pozdrav citam ovu temu i cini mi se da dosta znas o ovome a ja sam tek poceo sa ovim. O cemu se radi. Uradio sam sve potrebne korake na i sada cekam odobrenje od fb (instalirao plugin, rss feed, 10 tekstova, postavke placanja itd.). Imam par pitanja:

  1. Interesuje me kako ovo sto si napisao za deljenje IA na vise stranica. Koji je proces? Ja sam sa jedne poslao zahtev, a imam ih dve kako sad to funkcionise?

  2. Vidim da pises da ulazes neke pare u to? Da li je potrebno da reklamiras ili ulazes pare u reklamu na fb ili je dovoljno da zaradis samo ako prikazujes IA na svojim stranicama?

  3. Jos jedno pitanje je u pluginu na wordpresusu za instant clanke u delu ADS meni je podeseno Facebook audience network da li mozes da mi objasnis sta znaci to i da li treba da promenim na none?
    Meni jednostavno treba da mi se prikazuju reklame na moje dve stranice ne zelim da ja ubacujem dodatnu reklamu hocu da ima 100 % ne zelim da mi fb uzima 30 % ili koliko vec uzima

Hvala na odgovoru

Koji vi plugin za WP preferirate za IA?

Ja koristim onaj od FBa i bez problema sve ide. Mada vidim da ima dosta negativnih revjua, ali nisam citao sta je problem jer kod mene radi bez ikakvih problema.

1 Like

Jesi uradio ovaj zadnji Update plugina… jer piše da nije kompatibilan sa zadnjom verzijom WP-a?

Ja čekam jedno vrijeme da pročitam koju recenziju tamo na WP-u

Evo koja je verzija kod mene:

Ja svaki plugin apdejtujem odmah, tako da mislim da je i ovo zadnja verzija. Cuo sam i ja da ljudi imaju dosta problema sa ovim oficijalnim pluginom i vidim po ocenama (cini mi se da su 3 zvezdice) ali eto kod mene radi. 4 sajta su prijavljena i sva 4 preko tog plugina i do sada nije bilo problema.

1 Like