[Tutorial] Moj put do $100 dnevno putem Facebook Instant Articles

Jeste nase trziste je ovo a ubacio sam i ja tako da automatski, sto je veoma dobro jer ako imas vise od 350 rijeci on automatski ubacuje dva oglasa i dobro ih pozicionira.

da li imas podaatak koliko je klik za spanjolsko govorno podrucje jer pravim face stranicu za to govorno podrucje…hvala

@tomcat Baš imam premali uzorak za to područje imam, pa tako da ne vjerujem da će ti mnogo pomoći. Kod mene se kreće od 0.6$ do 1$ za takve zemlje. Španije, Portugal, Brazil itd…

@BigTruck Koliko ljudi imas trenutno skupa na stranicama? I koliko objava udaras dnevno po jednoj?

ok hvala

Da li je ikako moguće monetizovati facebook video… Lijep pozdrav…

Bilo je govora o tome još prije koji mjesec, ne znam u kojoj su fazi?
To za video koji se uploadira na Facebook, a video sa Youtubea postan na FB-u već je monetiziran na Adsenseu. :sunglasses:

Aham, pitanje i jest facebook video… što se tiće klipova sa youtuba… facebook daje smiješan reach na takvim objavama…

Ovo se meni pojavilo prije nekoliko dana, ali kada kliknem da vidim, nista se ne desi, samo se refresa ista stranica pa je to bugovito trenutno, ali mislim da ce se uskoro to popraviti i da ce jako brzo biti i ta opcija. :slight_smile:

1 Like

Jedno, možda glupo pitanje? Broji li ili bilježi google analytics facebook instant articles?

Možete postaviti JS kod u Instant Article, dopušteno je…

Mislim da svako 250 riječi ide automatski po jedan oglasni blok… tako sam pročitao

Znam da dopušta, ali pitanje je da li broji. Jel ima neki delay? Mislim da mi ne bilježi…

@BigTruck može neki UPDATE

Vidim da je tema malo poduža, samo me zanima, da li za ovo treba imati firmu za zaradu ili mogu i kao fizička osoba?

@fenix021 trenutno nisam siguran da li cu nastaviti objavljivati javno bas sve rezultate, samo iz razloga sto je npr prosli mjesec bio nevjerovatno dobar i sada ne bih zelio da zurim sa objavama dok sam ne skontam kako ce to da izgleda. Ovaj mjesec nastavlja slican trend. :smile:

Uglavnom, situacija je vise nego odlicna. Desava se nesto slicno sto se desilo Anti prije nekoliko mjeseci… Oni koji su duze na forumu, skontat ce kakvo je otprilike stanje. :smile::smile:

5 Likeova

Meni je i ovo dovoljno. Čuo sam da je sa IA trenutno 2, 3 puta bolje nego sa Adsensom.

Mene interesuje da li su mi za ovakav biznis pretezno potrebne fb stranice od 300-400k lajkova i aktivnih ljudi ili mogu krenuti sa brand new stranicom i adsima i doci do ovakve zarade uporedno?

Hvala.

Pozdrav!

Samo jedno pitanje za sve koji ste omogućili Instant Articles i monetizaciju!

Konkretno imam problem sa step 2, koji me spečava da odu članci na publish. Inače sve sam povezao preko plugina, ubacio kroz njega Audience Network i radi meni na aplikaciji (preview) sve ok, vide se reklame i to.

Po tom koraku 2 ne dozvoljava H3 tag koji povuče sa bloga, već samo H1 i H2. Kako ovo prevazići, nema smisla menjati išta na blogu jer fino rangira na google.

P.S. Možete li mi dati primer domaćeg (ex yu) fb page-a i bloga koji koristi i monetizuje Instant Articles?

Toliko za sad!

@BigTruck Zamolio bih te ako mozes na svom blogu napisati post o uspesnom razvijanju fb stranice uz pomoc adsa, jer ako sam dobro procitao ti si sad 500e uspeo nabiti 400k lajkova na onoj tvojoj stranici za poeziju od aplikacije, to je ipak veliki uspeh zato i kazem vidim da si majtor sto se tice targetiranja fb kampanja pa eto mislim da je to naj korisnije sto mozes uraditi :slight_smile:

1 Like