[Tutorial] Moj put do $100 dnevno putem Facebook Instant Articles

Ma znam ja sve kako funkcionise. Pitao sam da bin znao da li vredi da ulazem u tu pricu sa domacom posetom sa FBa.

A to… Pa na 1k posjeta IA clanaka, odgovarajuci broj klikova na reklamu, te CPM i ostalo… pa moze te, na vecinom “domace” posjetioce, doci oko max. dolar, dva… Ali koliko vidim to je s FB IA jos uvijek turbulentno, iako je recimo prema onome sto ja radim, vrijednost klika na IA 3x veca nego na GA (Google AdSense)… ne znam kako je kod ostalih…

Ne vredi, gledaj da ti poseta bude barem 65% Ameri
I ne kreci bez jedno 150-200 k lajkova :slight_smile: Takodje gledaj da ti publika budu pretezno zene…

Pa to nije lose onda ako je za 1000 posete od 1-2$, toliko za nase podneblje nije za Adsense tj jedno 3-5x je manje.
@Makica pa po ovome sto Q-line kaze uopste nije lose, a mnogo je lakse doci do stranica i do sadrzaja koji bi izbacivao na sajt.
Jel si probao ti za domacu publiku i ako jesi koji CPM ti je bio?

Koliko je na 1000 pregleda za publiku i USA?

Ja imam samo 2-3% Amerikanaca (geografski), a oko 70% je ex. Yu…mogu na 4-5 postova dnevno sada izvuci i do 50$, naravno rijec je o mnooogo vecem Pageu, ali ono sto vec pisem ovdje vise puta, rijec je o tome da su koliko vidim i regionalne posjete dobrlo klikabilne po vrijednosti… e sada do kada… do onog istog trena kada ama bas svi odluce da guraju IA kao sada Google… :slight_smile:

1 Like

Ja isto zaradim 2$ na 1000 prikaza, pa pazi iskreno to je odlicno ako ti na domacem trzistu uspes toliko. :slight_smile:

Pazi, tema ove nase rasprave je: Moj put do 100$ dnevno putem Facebook Instant Articles

On to gura vjerovatno kroz vise Pageova s vise 100k Fanova, zato i ima zaradu preko 1k$ dnevno

Ja to guram svega kroz par postova na jednom Pageu, jer nemam vise mjesta za IA.

Znaci moguce je, samo treba napraviti plan ako se mislis baviti time

Koliko su dugacki tekstovi koje prijavljujete na IA?

Pozdrav svima, evo moje zarade na skoro 70% domaceg trzista a ostalo gastabajteri…vj ce se to spustati sa vremenom ali zasad je ovako…tako da se ne bojte kreniti ako imate hr populaciju…btw samo hr ljudi donose oko 1.55 USD…

@BigTruck tvoji tekstovi me potakli da probam ovo i hvala ti na tome…ako bude dobro sve imas od mene pivu. Hvala

4 Likeova

Tekst moze biti malo duzi(da se cita 2 min npr…) jer onda IA ugura vise reklama…najvise sta sam ja nasao je 3 u jednom tekslu…

A kad je predugacak tekst (znaci 2 strane a4 papira) onda ga uopce ne pokaze hahaahhaha

To je moje dosadasnje iskustvo

Sada na svako 250 rijeci ide jedna reklama… prije je bilo na 350 (zvanicni IA FB blog).

U biti, ljudi nece da citaju dugacke tekstove, vise vole slike i video ukoliko je moguce… nove tehnologije su nas pravo ulijenile :grin:

Ovo nisam znao, hvala na informaciji.

Slučajno sam naletio na tu informaciju, malo sam jos istrazivao i vidim da je bas tako.

Nekako je i logicno da “brdo teksta”, tj. evo npr. preko 2000 rijeci i nece imati 7 IA reklama… ovo je kao za neki standard od 3, pomalo i logicno od njih

  • primjetim da bi mnogi radili s IA, ali su WP korisnici u prednosti zbog plugina, dok svi ostali bi trebali “pjeske” slagati clanak kroz Editor.

Zar ne mozes to rijesit kroz RSS ili API ako ne koristis wordpress?

Rijesio sam ja to vec ranije, ali govorim o tome gdje su prednosti, a gdje mane sistema… nisu svi “u kodu”, vecina ih samo “dizajn” zna :grinning:

Koliko lajkova imas i koliko cesto objavljujes?

na stranici svojoj oko 40k ali jos objavljujem u grupama od 10 do 200k…a objavim jedno 7 puta dnevno cca…ali ono ti nije stattistika ulazaka nego prikazanih reklama…na clanku moze biti i 3 reklame tako da doslovno mozes podijeliti sa 2 ili 3 da bi vidio broj ulazaka naspram requesta…

1 Like

Koliko postova ukupno na svim pageovima za tu vrijednost dnevno sto si prikazao gore u tabeli?

Sta vi koji objavljujete po 10 puta na dan pisete 10 clanaka na dan i to objavljujete? To mi se cini puno posla