Upwork iskustva i tutorial - Kako do poslova i do zarade!

Zamolio bih ove koji rade preko Upworka da kazu je li sada tesko poceti na toj platformi, vidim treba za pocetak profil biti odobren, pa ako saljete previse proposala bez rezultata, da znaju banirati, onda da li je tesko doci do poslova (web ili mob development)

Koliko ja znam ako duze nemas posla samo ti uklone profile visiblity da te drugi ljudi ne mogu naci, ali ti i dalje mozes slati proposale i sve norm raditi, ili uzeti plus membership od 10$ mjesecno i sve bude norm.

Evo bas sam sad usao i to mi dodje:
Because you haven’t earned money on Upwork in a while, we set your profile to “private.”
If you want to switch your profile back to “public,” either start earning again, sign up for a Freelancer Plus Membership, or contact customer support.

A mozes im i pisati pa ce ti vratiti vratiti visiblity nazad jer mi ovo nije prvi put. A trenutno slabo radim na Upworku itd…

Zavisi, naravno da nije lako, ali nije ni toliko teško. Ja sam već mjesec dana ‘Top Rated’ član, iako sam pretežno novi na Upworku. Međutim, moraš se potruditi ako želiš uzimati ozbiljne i dobro plaćene poslove. Prije registracije na Upwork, najvažnije je da imaš dobar portfolio i da dobro poznaješ engleski jezik. Ostalo ćeš naučiti vremenom tj. kako Upwork funkcioniše i kako dobijati više poslova :wink:

Evo mala motivacija za korisnike upWorka.

Početkom godine našao oglas, javio se, prvi zadatak bio kreirati Mali landing page, nakon 3/4 mjeseca to izgleda ovako

5 Likeova

svaka čast majstore, konkretno šta radiš? koje tehnologije?

Ovo konkretno samo Frontend, jednostavne landing ili stranice za restorane. Fina zarada za posao koji sam radio sa strane :man_shrugging:t2:

2 Likeova

svaka čast još jednom, ako je profil star 3-4 mjeseca a ovo si uspio, bravo majstore

ovo mi je velika motivacija, kanim se od nove godine da počnem sa freelancer i upwork, ali kad sam neorganizovan i nemam vremena, ■■■■■ ti život hahaha

Nije, profil je star već nekoliko godina, ali ga nisam koristio, 2013. Zadnji put mislim. I sad sam imao viška vremena preko zime, rekoh da si nađem koji poslić sa strane, na kraju ispala suradnja na razini dobre plaće.

Ona druga tema za zaradu me potaknula da objavim motivaciju.

1 Like

Na koji način se odvija komunikacija preko Upworka, pismeno ili usmeno? Npr. jel pošalju što treba napraviti baš preko Upwork messaging sustava pa se tako dopisujemo, ili traže i usmeno?

upWork ima svoj messaging sistem ali komunikacija je stvar dogovora izmedu tebe i klijenta.

Da li ima trenutno clanova koji rade preko upworka?

Tamo jos samo da pocnu i preglede naplacivati bezobrazluk cisti. Ja malo prelistao nakon petrove teme za sve zivo hoce :dollar: plus sto provizuju opet uzmu.

Da li se sad moze sto zaraditi, ne bitno da li se prijave placaju.

Naravno da moze, nadjes dobrog klijenta i onda se maknete sa te platforme ako se ispostavi da mozete suradjivati :slight_smile:
Nije po TOS-u, al’ koga briga :smiley:

2 Likeova

Pa ima poslova, ali da bi se prijavio moras platit. I npr moze se desit da bacas po 2-3$ a ne dobijes nijedan posao.

Jedino kad se napuca profil.

Koliko kosta jedna prijava?

Pa zavisi oznece ove konekcije. Imas od 2 do 4 je neki prosjek. 10 konekcija ti je 1.5$.

Stim da traze i onaj membership da ti prpfil ne ode na private on je 14$ mjesec.