Tutorial za streamovanje filmova sa prijevodom

Pozdrav svima, vidio sam da mnogo ljudi pita kako streamovati filmove sa prijevodom, pa sam evo odlučio da napravim ovaj mini tutorial. (Ovo što slijedi jeste moj način kojeg sam sam nekako skužio i pretpostavljam da postoje i lakši načini pa ako ko zna neki lakši i jednostavniji neka napravi tutorijal i ja ću mu biti zahvalan).

Šta nam treba da bismo imali web stranicu sa online filmovima sa prijevodom?

Treba nam:

  1. Web hosting (free hostinge nemojte koristiti na duže staze, samo radi testiranja, a ako mislite nešto ozbiljno onda kupite hosting).
  2. CMS (Ja koristim Joomla 1.5 primjer možete vidjeti ovdje , ali mogu i neki drugi npr: PHP Melody, DLE, PHP Motion itd…
  3. jwplayer
  4. gkplugins (može i vidfetch ali je skuplji i gkplugins je moj odabir nakon što sam isprobao oba)

Što se tiće CMS-a bitno je da kada dodajete video imate opciju (embed code), tako da možete unijeti embed code kojeg ćemo nešto kasnije generirati. Takodžer potrebno je da prethodno napravite kategorije i folder u kojeg ćete ubacivati prijevode. npr: “titlovi”. Najbolje je da se folder “titlovi” nalazi u “root” direktoriju vašeg hostinga.

Predpostavit ćemo da ste prva dva koraka odradili (nabavili hosting, i instalirali skriptu - bilo koju) i recimo da ste kreirali kategorije za filmove i izabrali opciju da dodate novi film: šta dalje?

Ono što obično svaka skripta traži jeste:

  1. Naziv filma
  2. Kategorija
  3. Embed code (prijevod filma će se nalaziti u embed code-u)
  4. Thumbnail: (sličica koja predstavlja film)
  5. Tag (oznaka filma, radi lakšeg pretraživanja

Ono što je vjerujem svima najveći problem jeste famozni “embed code”.

Dabi smo došli do embed koda, prvo moramo instalirati jwplayer i gkplugins.
(ja ću u ovom tutorialu koristiti gkplugins za movie2k.to - web stranicu koja hosta filmove)

Pa krenimo! (slijedite upute korak po korak ako želite da uspijete)

  1. Ja sam za vas pripremio jwplayer kojeg ja lično koristim na svojoj stranici. Preuzmite ga ovdje
  2. Raspakujte (UnZipujte) fajl player.zip kojeg ste upravo skinuli
  3. napravite novi folder u vašem “root” direktoriju i dadnite mu ime player
  4. Kopirajte sadržaj zipovanog fajla “player.zip” u novi folder (player) kojeg ste napravili u root direktoriju

5 Sada imamo jwplayer i treba nam gkplugins (tj. plugin za movie2k.to odakle ćemo embedovati naš prvi film)
6. gkplugin možete preuzeti ovdje
Napomena: Sve ostale plugine npr: plugin za vk.com, možete preuzeti ovdje
7. Raspakujte (unzip) fakl gkplugins_movie2k.zip kojeg ste skinuli.
8. Otvorite folder “plugins” u tom fajlu a u folderu plugins se nalazi pet fajlova.
9. kopirajte svih pet fajlova u folder “player/plugins” kojeg ste prethodno napravili na vašem hostingu
To je to!

Do sada bismo trebali imati: hosting, cms, jwplayer, i gkplugins. Sve na svome mjestu.

Još jedan detalj nam treba a to je da napravimo folder u kojeg ćemo ubacivati prijevode za filmove.
Dakle: Napravite folder “titlovi” u vašem root direktoriju.

Sada ćemo vidjeti kako izgleda jedno dodavanje filma kada imamo sve spremno:

Naziv filma: The Son of No One (2011)
Kategorija: Akcija, Kriminalistički, Triler
Opis: Bla bla bla
Embed code:
[HTML][/HTML]

Thumbnail: Slika za film

Koristite embed code tačno ovakav kakav sam vam dao. Gdje god piše “www.vasastranica.com” zamijenite sa nazivom vaše stranice.

Kao što vidite u embed codu se nalaze još i link od filma [HTML]http://www.example.com/The-Son-of-No-One-watch-movie-921393.html[/HTML] kao i link od prijevoda [HTML]http://www.vasastranica.com/titlovi/The.Son.of.No.One.srt[/HTML]

To bi bilo to, nadam se da sam bio od pomoči, ako imate bilo kakvih pitanja tu sam :wink:

P.S. (GKPlugins koji smo koristili ima TRIAL licencu) Da biste koristili FULL verziju morate platit $4 mjesečno

Ako koga zanimaju detalji moje stranice:
Ja koristim CMS: “Joomla 1.5”, sa komponentom “jMovies 1.2” koja je super za dodavanje filmova, i template JSN EPIC PRO :wink:

Imam problem, player uopste ne prikazuje sledeca slova:
š,ć

Sta da radim?

[quote=“tk0pe”]Imam problem, player uopste ne prikazuje sledeca slova:
š,ć

Sta da radim?[/quote]

Skines program CP Covertor i pod opcijom Source odaberes Central Europeran Windows 1250 ,a pod target Unicode UTF-8 65001 i kliknes na run,zatim uploadujes sredjeni titl.

Hvalaaa !!! Radi !!! :smiley:

eh prvi titl je bio ok, a drugi o5 isto nema š,ć -.-

Mozda je vec sredjen i da kada sredis titl nemoj ga otvarati vise u Workshopu ili nekom drugom text editoru,mozda je i zbog toga :slight_smile:

naj jednostavnije otvori prijevod sa notepadom i spremi ga u UTF-8 formatu i radit ce. ili skini notepad++ i pod encodings odaberes convert to utf-8

Da li postoji ikakav plugin da se ne mora placat [color=green]…[/color].

ne postoji, u stvari ima JW player al onda mozes da postavljas samo sa youtube tako da ti to nista ne znaci…

Koristio sam embed code iz uputstva i sve odradio kako treba ali imam problem kada startujem film on pocne na nekoliko sekundi i onda mi izbaci Please use full embed code???

Imam problem odjednom filmovi nemaju prevod, i nema ga CC u playeru? Do sad je sve bilo OK :confused:

Nikad niste culi za nulled ?

Mozes li da kazes nesto vise o tom nulled-u?

Da tako nesto postoji niko ne bi placao. Nije to wp tema da se nuluje ili neki program pa da se krekuje…

Jel moze neko ponovo da napise embed code iz ovog tutorijala, posto se meni ne prikazuje…

Ovo sam uradio u wordpressu i ne funkcionira??? Kreirao sam foldere kako ste objasnili, u folder “player/plugin” svih pet fileova za vk, upisao “embed” kod i linkovao na vk.com i ne funkcionira???

Takodjer
Nis ne radi ne znam sto wordpress

Da li je problem da se ovde vrati embed code ubi se trazeci nema ga nigde!