Tutoriali za naučiti se programirati

Ali mislim da ovo nije potrebno učiti na jezicima više razine. A milsim da postoji i jedan veliki razlog.
Greške se događaju u samoj logici aplikacije.
To je onaj problem kojem se pokušava doskočiti na razne načine.
Pa recimo tu je primjer OOP koji bi trebao smanjiti baš te logičke greške koje su puno češće (barem tako smatram) kod proceduranog programiranja.
Web programeri na svakodnevnoj razini ne rješavaju matematičke probleme već logičke isto tako ne uzrukuju matematičke probleme vež nasuprot uzrokuju logičke probleme.
U zadnji četri mjeseci baš sam pratio koji će najveći matetmatički task pred mene biti postavljen i radi se o banalnim stvarima, osnovnim matematičkim operacijama.

I sad tu nastaje novi problem kada se te probleme pokušava riješiti preko matematike što je još jedna razini abstrakcije nad surovom logikom…

Neznam, danas mi se čini da se od jednog vozača autobusa traži da zna voziti formulu 1.
Tako to nekako ispadne u web developmentu. To se pokušava racionalizirati na razne načine, neznam čemu, na kraju se pretpostavlja da onaj tko zna voziti formulu, znati će i autobus…

FreeBookCentre.net je direktorij linkova na besplatne knjige. Njihov opis: [quote=""] Freebookcentre.net sadrži linkove na tisuće besplatnih tehničkih knjiga objavljenih online. Te uključuju temeljno računarstvo, mreže računala, programske jezike, knjige o sistemskom programiranju, knjige o Linuxu i mnoge druge.[/quote]

Prema sadržaju, čini se da direktorij obuhvaća i druga područja - matematiku, fiziku, kemiju, medicinu…

Izbor prediplomskih predavanja iz informatike na Višoj školi u Flensburgu. Sadržaj je na njemačkom, s par dijelova na engleskom.

Treba pratiti linkove iza kojih se skrivaju vrlo različite cjeline gradiva: algoritmi, baze podataka, softversko inžinjerstvo, teorijska informatika, primjene programiranja u bioinformatici, kriptografija, čak dotiče i formalne metode.

Informatika za sve: Prva video lekcije u nizu mnogih…
Odlični vizualni video napravljen za početnike u programiranju.
Uskoro dolaze i novi videi(svaki treći dan novi).