[Tutorijal] Kako povezati YT kanal na Adsense kada je gmail nalog razlicit

Kao sto naslov kaze…

Trudio sam se da budem precizan!
Ako ima pitanja, pitajte!

1 Like

Meni piše
Monetization The YouTube Partner Program is currently not available in your country. Learn more

Kako vidim koja je država odabrana. Izgleda da nije Hrvatska jer nama je dozvoljena monetizacija?

Kod mene je BiH i OK je kao sto vidis!

Ne znam sta je default ali prva drzava je Afganistan.

Uspio sam sve, hvala ti. Baš mi je ovaj video trebao.
Sad me zanima sljedeće, kako planiram raditi drugi YouTube kanal i to na gmailu gdje mi je adsense da ne trpam sve u isti koš, dali ću kasnije moći i na taj kanal koristiti isti adsense?

Ja sam sve svoje yt kanale povezao na jedan adsense. MIslim da imam desetak kanala.

Ista procedura je za sve!

Za svaki kanal moras imati novi gmail? Ne moze 2 kanala pod isti gmail?

Ne,ne… Mozes na jednom gmail nalogu imati vise yt kanala.

Procedura je sljedeca:
1.odes na google plus i tu kreiras novi page/brand page
2.kreiras novi yt kanal od tog google plus page-a

to je to!

Negdje sam procitao da se moze maksimalno 4 gplus page povezati sa yt.

Ma nemoj povezivati, nek se nekom digne ona stvar dobiš par Strike-a, točnije tri i ode ti sve k vragu.

Najbolje da ugase YouTube jer se tamo samo diže i spušta…

Ne kontam. Zasto ne povezivati? Nije nista protiv pravila.

Ma naravno da nije, ali ako slučajno, iz nekog razloga, (ne govorim za tebe, neznam tvoju situaciju), dobiješ tri strikea na jednom od kanala, zaboravi AdSense, isplata je gotova za sve kanale na tom nalogu ako su ti povezani…

Sad opet imam nedoumica. Dobije se ban za sve kanale koji su na istom Adsensu (bez obzira ako nisu na istom gmailu) ili sve kanale koji su pod istim G+ profilom?

Jer ako je ovo prvo, jedina šansa da se zaštitiš je da imaš više Adsense accaunta što nije baš jednostavno.

Ban se veže na AdSense, ako su svi kanali na jednom AdSensu…-Da, svi padaju, makar bili čisti ko suza… 3 bana i pa-pa, zaradi…

Ali to ne vazi za obicne sajtove?

Vrijedi! Ban ide na Adsense:)
Poenta cijele price - don’t fuck with adsense :slight_smile:

:+1: To je to!

Ma jebem ti onda ja to, micem ja kanal sa glavnog adsensa. Jos jedno pitanje, dali se steikeovi sa razlicitih kanala i gmaila zbrajaju ako su povezani sa istim adsensom ili jedan od njih mora imati 3 upozorenja?

Bugi, nemoj se sada prepasti!:slight_smile:
Znas i sam kako je sa Googlom, nema zajebavanja! Mozda je to do nas Balkanaca pa mislimo da smo pametniji i mislimo da mozemo da zeznemo Google ali ne mozemo!
Mala anegdota: prijatelj je ucio za polaganje drzavnog ispita. Jel znate koliko nivoa zabrane ima u BiH(vjerujem da je tako i u regionu)? Tri i to zabranjeno, strogo zabranjeno i najstrozije zabranjeno! U normalnim zemljana je dovoljan jedan nivo-zabranjeno!

Nisam imao(srecom) iskustva sa banovanjem Adsensa ali vjerujem da je pravo zajebano da se odbanuje ili sta vec da sve bude OK! Naravno, tu su i alternativne reklamne mreze. Zarada na njima je manja ali su pravila blaza.

Stvar je u tome da ja imam adsense 10 godina i nema smisla da riskiram ban radi youtube kanala koji ima 200 pregleda dnevno.

Ali nece se nista desiti ako postujes pravila: bez ikakve erotike i klikanja na svoje reklame