[Tutorijal] Kako prodavati na Amazonu

Da ne pregledam sada sve teme o trgovini na Amz…interesuje me jedno.
Imam Amz nalog (7-8god starm i mnogo prodanih stvari na njemu…nije u mom vlasnistvu vec od momka za kojeg radim) kojim mogu da se sluzim. Pokusavam naci neki dobar proizvod na Aliexpresu, ali sta god da mi deluje dobro to se vec prodaje na Amz.

OK,nije problem sto vec postiji listing za te stvari. Problem je sto su to sve oficijalni shopovi i kako vidim samo oni prodaju te predmete na Amz. Neke sam cak i kontaktirao da vidim da li ce mi dati “zeleno svetlo” da i ja prodajem te iste stvari, ali za sada mi niko nije dozvolio.
Najmanji je problem da uzmem par proizvoda od tih prodavaca, ali ne zelim da dodjem u sitaciju da mi Amz zatvori listing ako se neko od njih bude zalio.

Ima li neko iskustva sa takvim stvarima ?
A da, radi se o nekim punajcima za tel…

kakve stvari sa aliexpressa? Posto nije bas da oni prodaju brendove tamo… obicno su to “generic” stvari

Evo ti primer.
Nasao sam na Aliju official store FLOVEME koji prodaju neke punjace za recimo 2.45$. Isti ti punajci se prodaju na Amz za recimo 9.99$. Na Amz ih prodaje takodje FLOVEME.
Znaci, oni sami (i jedini) prodaju te stvari na Amz.
Kada sam ih pitao da li mogu i ja da prodajem njihove proizvode, oni kazu da to ne dozvoljavaju.

A zasto ne bi otisao na Alibabu, nasao ko pravi te punjace i narucio da ti ih napreve po znatno nizoj ceni i zalepe tvoj logo i naziv? Zasto bi morao da preprodajes tudje kad mozes svoje?

1 Like

Pa ovo mi je prostije zbog toga sto mogu da uzmem manji broj za pocetak, onda recimo te stvari se vec prodaju na AMz, imaju reviews-e, proizvod se vec neko vreme prodaje tamo itd. Na kraju krajeva moram da vidim kako ce to ici.
Ne zelim da zarobim pare ovako na blef.
Druga stvar, ne znam koji je min broj da neko u kini to uradi sa mojim imenom. Kontam da to ne rade ispod 1000 kom.

Imas dosta amazon fba case study da iscitas po netu. Ja sam citao prije nekih god i po lika koji je opisiva bukvalno cijeli proces svega, pregovori sa prodavcima na alibabi o cijeni, sta je potrebno, koliko se placa i sl stvari. Sjecam se da je on prvi put narucio 500kom. Uglavnom naravno skuplje je ukoliko zelis logo ili dodatne izmjene na proizvodu. Sad mi se ne da trazit ali bas zanimljiv kejs stadi sam citao na ovu temu. Sve u detalje objasnjeno. Da i na kraju nije ispalo profitabilno za tog sto je radio.

sjetih se da mi je tad bila na pala ideja na pamet sto ne bih prodavao potkosulje iz Arilja na Amazonu. Pretprosle godine u Pazovi kod moje taste moje u firmi bili ljudi iz Arilja komercijalisti prodavali potkosulje 120din (1€) na malo. Na Amazonu su potkosulje oko 10$. Na veliko u Arilju bi to bilo skoro dzaba. A dobre potkosulje.

i dali bi bilo islativo prodavati porkosulje? da li bi moglo to biti izvodivo?

E pa to je to. Slazem se ja da je mnogo jeftinije kada cimnes Kineza da uradi tvoj “brand”. Taj brand je nov na Amz, nemas ni jedan review. To je nesto potpuno novo. Izvodljivo je to u svakom slucaju, samo sto zahteva dosta vremena. Mislim da je u startu bolje prodavati tudje stvari, pa kasnije terati i tudje i svoje.
Mislim da se na Amz moze dosta toga prodati, pa cak i te potkosulje. Veliko je to trziste. Samo dok posaljes recimo 100 postokoslju u USA (ako bi tamo prodavao)… postarina bi te ubila.
Mozda bi bilo bolje prodavati ih na Amz EU (IT,GB,DE,FR, ES).

Imajte u vidu da je malo teze ako niste iz US (npr bosanci uopste ne bi mogli raditi FBA po pravilima)…

Jedan prijedlog- krenite lagano sa amazon->ebay dropshiping… Nema ulaganja a moze se nesto zaraditi

Mislis, kupovati na Amz a prodavati na eBay ?
Recimo, napravis listing a eBay od neke xy stvari koja postoji na Amz. I kada neko to kupi od tebe, ti to kupis na Amz i posaljes na adresu od tog kupca ?
Tako neka fora ?

Da

Ovo su moje prodaje za adnja 2 mjeseca:

Al ja sam samo radio tamo pocetkom Jula par dana… Sad samo ispunjavam narudzbe kad dodju. Zadnja tri dana ~35$ zarade. Dogovaram se trenutno s jednim amerom, radio bih preko njegovog PP naloga, on bi izvadio cashback kartice, i onda bi ovo mogao lagano skalirat

Svaka cast. Lepo je sve ovo.
Iskreno nisam o tome razmisljao, ali opet nije losa alternativa.

Mislim da je ovo jako jednostavno, bez nekog rizika i bez potrebne banke na startu (ako niste u PP jailu). Ja se nadam da bih mogao skalirat ovo na 100.000$ prodaja mjesecno u ovo doba za godinu dana

OK, a sta radis ako kupac ne dobije paket ? Ili ako mu stigne ostecen paket…

Ma sve je to laganice… Svaki paket ima tracking broj, ako kaze da paket ne valja, ti odes na amazon, kazes da ne valja i kliknes tamo UPS pick up, it o je to. Pare dobijes nazad a onda njega refundiras

Mislim da sam u nekoj od tema za dropshiping stavljao link sa tutorijalom amazon ebay dropshiping. Covjek je bas detaljno opisao. Doduse, taj tut. je pisan prije mozda 4 godine, vjerujem da se dosta toga promjenilo( a mozda i nije). Sto je najbolje tutorijal je bio na srpskom. :slight_smile:

Da to znam za TR ID… Mislim to i radim vec nekoliko god za ja jednu firmu iz US, kod njih svaki put kada se kupac zali da je paket ostecen, nije stigao… rade refund. Do duse ostecene pakete ne traze nazad da im vrate.

@bobo_1 moracu potraziti taj tut da vidim…nisam ga do sada skontao :slight_smile:

Sustina je da nadjes proizvod koji je snizen na Amz i postavis ga po punoj ceni na Ebay. To je to ukratko :slight_smile:

Ako ga iskopan negdje poslacu ti link. Dobio sam vec jednom opomenu da ne stavljam linkove sa drugih foruma. Potrazicu sutra pa ti javim.

Uglavom ideja je jednostavna: stavis da prodajes na ebayu skuplje, kupis jeftinije na amazonu i tebi razlika u parama. Radi samo za USA i za vrijednosti preko 20$ posto je onda postarina free i stavi se da je poklon posto onda ne pise adresa narucitelja! Ovaj lik je za primjer dao neki joypad.

To sam pretpostavio :slight_smile: Ali kontam mozda ima nekih stvari koje mi nisu pale na pamet.

@bobo_1 ma baci ga na pm ako nadjes.