[Tutorial] Kako zarađivati od Youtubea

Evo jedan video, koji sam napravio prije godinu dana, večeras sam ga konačno uplodao, baš da vidim prolaznost… a možda i nekom ovdje dođe kao inspiracija za nešto svoje… :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Nema ništa pogleda pa budite prvi… :wink:.
Imao sam namjeru slagati takav slideshow kanal ali sam odustao, jednostavno previše vremena bi mi oduzimalo slagati takve nekakve “priče”… Ustvari ne samo slaganje i montiranje, nego pronalaženje materijala, e to je prava gnjavaža…

Molim gledati po mraku…

Evo nesto sta sam ja slozio danas:

Uzas ovi videi…

Dobar je za prvi video. Samo smanji intro na max 5 sekundi i kad narator cita probaj vise animacije ubaciti da se krece ispod slika ili par slika za istu tu temu iz drugih uglova da ide.
Zatim tekst u boxu moze izlaziti postepeno kako narator cita i sl.

Koji je ovo text to speech program?

Isto opis doradi previse kratko i tagove istrazi malo bolje i mislim da promijenis kategoriju, tamo ti pise people and blogs a rekao bih da je to za drugu kategoriju.

I mislio sam da ce mi trebati vise slika. Ovo je Balabolka, po meni je najbolji TTS program jer ima najmanje robotski glas, a odmah daje i opciju snimanja audio filea. Što se audia tiče tu sam malo jači, a dobar sam i u editiranju već postojećih videa, samo mi izgleda pravljenje videa od nule baš ne ide :slight_smile: .
P. S. Di da nadjem to People and Blogs ?
P.P.S. Našao sam i promijenio u Entertainment.

Ako mislis to ozbiljno raditi onda samo lagano. Napravis sedmicno bar dva videa ali da budu kvalitetni i nemoj odustajati jer samo ako si istrajan mozes se probiti na Youtube-u.

Ma to su ti kategorije, sad kad si vec ubacio video odes u Video manager - Edit - Advanced settings - Category i onda izaberse od ponudjenih koja bi najbolje odgovarala.

Da užas…zato sam i odustao…haha…
Kao što rekoh prvi video, svjestan sam da nije nešto… Tko zna kako bolje, bez naracije, slideshow… objasnite detaljno…svojim primjerom, nemojte zaljepiti samo “neki” link…

Jedno pitanje. Za ove videe pretpostavljam da koristite tekst iz nekog članka. Dali Google može prepoznati taj članak i vaš video kao kopija i zbog toga ga lošije rangirati?

Nevjerujem da je toliko dobar, ali i ja osobno izmjenim text isčupam iz tri složim u jedan…

Vidjao sam kanale s tisuce videa na istom, koji rade na ovaj nacin sve automatizirano.
Nit nesto pregleda nit kvalitete, treba tu punu vise od sklepanog videa. Ipak taj video postoji radi korisnika, ne radi kanala i adsense naloga :smiley:

1 Like

@AMG nema na čemu :slight_smile:

http://www.fromtexttospeech.com/

EDIT: Ovdje ti je najbolje raditi to, imaš po naglascima…ja uzmem britanski najmanje robotike se osjeti…pozzz

1 Like

Odlican.

Kanal bez naracije, slideshow, ništa spektakularno, 2miliona subscribera, Dark 5. Čovjek je stvarno rasturio… Jedan od njegovih novijih videa:

Zbilja nista spektakularno, dodat cu ja u svoj video jos slika, napraviti i malo pretapanja, klizanja lijevo-desno, zooma itd pa ce biti puno bolje od ovog.

Naravno. Kako Mirkec kaže; da je to tako jednostavno, onda bi i popovi to radili. :smile:

P.S. Ovo nije upućeno Mrgoodu čiji post je iznad mog. Samo naprijed Mrgoode, pa nam javi kako ide. :o:

Koji efekat si koristio za text (subtutle), ovo ispisivanje teksta s lijeva na desno u ovom tvom videu (Hottest ufc), jel ovo u uradjeno u Premieru ili After Effectsu
poz.

Vec sam spomenuo gore, koristim photoshop i after effects…

Kako zaradjivati od YT? Bilo je dosta slicnih tema, evo i mojih zapazanja.

Kvalitet vs. kvantititet? Dugorocno gledano i ozbiljno gledano kvalitet. Kad kazem kvalite ne mislim na 1080p ili 4k na 60fps, nego kvalitetat sadrzaj mada minimum tehnoloskih standarda bi trebao biti zadovoljen.

O tehnickim stvarima sam pisao vec puno puta pa cu ovdje samo o po meni profitabilnim nisama.

Niche: DIY
Raditi svoje video sadrzaje. Najbolji primjer vam je Edis Alic @Edis_Alic i njegov Ed’s workshop:


Ovi DIY video su jeftini za napraviti. Jeftini jer sve te neke stvari imate kod kuce ili ih mozete lako napraviti. Ideje mozete uzeti sa drugih DIY kanala i samo sami napraviti video.

Evo nekih DIY kanala koje ja pratim


Niche: ako ste neki zanatlija ili ozbiljniji hobista

Posto mene zanima rad sa drvetom, pratim ove kanale




Mozda se neki sjecaju videa kada momak od stare zahrdjale sjekire napravi novu? Mislim da je imao 2m pregleda za 3 dana.

Niche: recenzije

Iskreno mislim da ovo nije za trziste Balkana iz jednostavnog razloga, treba finansija za ovo ili imati nekog ko radi u nekoj radnji pa vam moze posudjivati stvari radi recenzija.

Niche: prankovi

Ovo necu da komentarisem jer mi je ova nicha glupa ali je popularna na yt.

Niche: muzika

Ko zna svirati, ove akusticne obrade ili bilo kakve obrade… Pomenucu samo dva imena Jessie Greenberg i Marta Altesa


Niche: fitness

Skidanje kila

Ili naci nesto sto vec neko nije pokusao :slight_smile:

Imam nekoliko yt kanala ali sve je to mrsavo, planiram pokrenuti neki DIY kanal i zgrnuti silne pare :slight_smile:

1 Like

Kad već nabrajamo niche… spomenut’ ću i ja jednu; iluzije. :rolling_eyes:
Znam da je to jako teško i nije za svakoga, ali volio bih da se javi netko koga ovo također zanima i ide u tom smjeru? (može i na PP) :sunny:

U to ime, evo velikan i mag nad magovima; Great Brusspup:

Poklonimo se. :slight_smile: :o:

@bobo_1

Vjerovao ti meni ili ne ali meni je dok snimim video, editujem i uploadujem trebalo izmedju 3-5 sati ali sam se trudio sto kvalitetnije to da odradim.
Ono sto je dobro kod npr. DIY videa jeste da konstantno zaradjujes od nekog videa, nema da padne traffic skroz na videu pa da nema nista, uvijek nesto kaplje. Samo kolicinski kad bis e moglo napraviti 500 videa na ovaj nacin moglo bi se solidno zaradjivati na mjesecnom nivou bez puno truda kasnije. Eto moj pr. gdje nista nisam radio pola godine a kanal raste iako nemam puno videa :slight_smile: