[Tutorial] Kako zarađivati od Youtubea

Kako si promovisao video snimke? Jesi li radio samo SEO ili si ih i negde sherovao?

Pisao je vec o tome a bas si ga ti pitao

@Edis_Alic, htio sam da pohvalim tvoj kanal i vjerujem da treba nekoliko sati dok se sve zavrsi(editovanje, zvuk, thumbnail)

1 Like

Jel zna netko koliko se u prosjeku kreče zarada od 100 000 pregleda, ali isključivo sa naših područja ?
Isplati li se uopče započimati išta ?

Ne isplati

Jel to govoriš iz iskustva, ili na temelju što je netko rekao/napisao (mada je to vjerovatno istina), htjeo bih nešto probati pa me zanima

Evo ti statistika za Balkan. Radi se o kanalu Vesic :slight_smile:

Ukupno je na 10.662.594 pregleda zaradio 1.433 eura.

Ako sam dobro izracunao za 1 euro mu je potrebno 7.440 pregleda i u tvom slucaju na 100.000 pregleda sa Balkana zaradio bi 13.50 eura :slight_smile:

Dosta žalosno

Ja zaradim 1 euro na 2 000 pregleda, doduše imam i dosta stranaca iako je kanal domaći.

1 Like

Ovdje se radi o samo Adsense zaradi. Naši youtuberi zarađuju i od raznih partnerstva.

Pa pitao je neko koliko za 1000 pregleda. A to koliko ko zaradjuje od sponzora ne znam. Ne moze manje od Adsensa nikako.

1 Like

Znam, znam… Samo sam napisao za ljude koji možda nisu znali da im to nije jedini izvor prihoda.

1 Like

Evo ako nekoga interesuju rezultati videa što sam naštancao čisto testiranja radi na spomenuti način na početku ove teme

edit: ukoliko ne vidite dobro sliku, otvorite je u novom tabu, pa će se pojavit i onaj plusić za povećavanje.

dva klipa od 3k i 4k su na engleskom ostali na engleskom i drugim evropskim jezicima su ispod hiljadu pregleda, ostali preko 1k pregleda su na našem jeziku. Svi klipovi su štancani u martu dva različita dana razmak među klipovima je 5-12 minuta tj koliko mi je potrebno bilo da napravim klip. Ovaj jedan klip što ima najviše dislajkova sam okačio nešta kao najljepše žene na svijetu (na jednom nenašem jeziku) i skinuo besplatne slike žena sa pexelsa i možda nisu najljepše al su besplatne. Uglavnom pojma nemam jel se može zaraditi ovakvim klipovima nisam monetizovao ni jedan video, no eto ako su nekoga interesovali rezultati, da ih zna.


evo ovdje brzina izrade.

Može se ova priča upristojit malo i dovesti na bolji nivo pravljenjem custom thumba što bi vjerovatno rezultovalo i bar malo većim brojem pregleda, kao i malo bolji opis, napravit koju plejlistu i sl uglavnom, ja sve ovo onako amaterski istestirah i nemam pojma o yt, ali eto, možda nekom bude interesantno.

1 Like


prosječna dužina videa je oko 30ak sekundi

pade mi na pamet provjerit statistiku onih smećarski yt videa što sam pravio onomad, pa evo statistike zadnjig godinu dana ako koga zanima.

Nije lose
Evo i moje neke statistike za poslednjih 30 dana

zašto nemaš uključenu monetizaciju još?


Sad udjoh na kanal na koji nisam objavio nista 100 godina, i nije lose.

nemam pojma, ne znam ni da li uslove ispunjavam sa ovakvim videima i brojem subskrajbera i odgledanih minuta.

Koliko to kanala imas?
Ako ti je ovaj neaktivan koliko onda mlatis para na onim aktivnim?

Zapostavljen mi je YT dosta dugo, radim druge stvari. Mrzi me da snimam…

Ne razumem.
Imas kanale,imas preglede,a mrzi te da radis …