U čemu crtate stranice?

Zanima me u čemu crtate stranice?
Ja radim u fireworksu nacrt, ušao mi je u ruku i imam ga tako reći u malom prstu. To i je program baš za web dizajn.

Sad me mući to što ne radim u photoshopu :ludjak: , photoshop je firewoks + puno toga i sad se ja kopam jer mislim da ne mogu puno napredovat više u web/grafičkom dizajnu ako ne prijeđem na photoshop. Al kako sad da prijeđen na photoshop nakon 4 godine…

Uglavnom poludit ću. Vaša iskustva? U kojem programu radite i ima li smisla paralelno radit u oba dva?

[color=“Navy”]Ovisi što ti treba. Photoshop služi za obradu fotografija.
Ako nisi i fotograf morat ćeš potrošiti dosta vremana da bi saznao što to fotografija uopće je.
DreamWeawer je u mojoj procjeni najbolji za razvijanje web stranica.
Posjeduje sve što je potrebno.
Corel je grafički program, trenutno najbolji.

Ako nisi vrhunski profesionalac moje mišljenje je da sve što želiš napraviti možeš napraviti i u
Fireworksu, sve ostalo je pitanje nijansa.[/color]

Naravno da ima smisla,u PS napraviš dizajn i onda u FW napraviš optimizaciju,izrezivanje ,izrada logoa i tako to…

Photoshop + Notepad ++
U photoshopu sredim grafički izgled i sve to izrežem onda i spremim sliku po sliku za što mi je potrebno i onda to povezujem CSS-om u notepadu.
Preporodit ćeš se kad shvatiš PS.

Photoshop (sve više Fireworks) i Aptana studio, istodobno oba programa otvorena. Prvo napravim strukturu site-a u html-u, css-om uredim bazični izgled i onda režem dijelove template koje ne mogu odraditi s čistim CSS-om.

Ukoliko imaš Fireworks u malom prstu, tada se isplati naučiti osnove Photoshopa da bi znao obrađivati fotografije. Iako se sada sa svakom novom varijantom Fireworksa može napraviti i sve više u FW.

Imaš odličnih članak na smashingmagazinu zašto je Fireworks ipak bolji izbor za web dizajnere.

Okini ovo:

Lynda.com - Adobe Photoshop CS5 - One on One seriju (Fundamentals, Advanced i Mastery) … trebat ce ti jedno mjesec-dva … brzo i jednostavno. A mozes proci usput i Adobe Photoshop CS5 - Essential Training… cisto radi ponavljanja gradiva i otkrivanja trika-dva : )

… barem danas kada je to vrlo lako - grijeh je ne naucit ga… a mozes od kud jel.

[quote=“Zubatac”][color=“Navy”]Ovisi što ti treba. Photoshop služi za obradu fotografija.
Ako nisi i fotograf morat ćeš potrošiti dosta vremana da bi saznao što to fotografija uopće je.
DreamWeawer je u mojoj procjeni najbolji za razvijanje web stranica.
Posjeduje sve što je potrebno.
Corel je grafički program, trenutno najbolji.

Ako nisi vrhunski profesionalac moje mišljenje je da sve što želiš napraviti možeš napraviti i u
Fireworksu, sve ostalo je pitanje nijansa.[/color][/quote]

Photoshop je puno više od programa za obradu fotografija.
DreamWeaver služi početnicima za brže pisanje jednostavnih tagova.
Corel je program za crtanje vektora i nije “najbolji grafički program”

potpis.
Aptana je odličan!

[quote=“innos”]Photoshop je puno više od programa za obradu fotografija.
DreamWeaver služi početnicima za brže pisanje jednostavnih tagova.
Corel je program za crtanje vektora i nije “najbolji grafički program”[/quote]

Nadovezao bih se sam na ovo… Sto se tice samog photoshopa, program se koristi od obavljanju zadataka na podrucju forenzike pa do filmske industrije. Da ne spominjem gonmon uciliste na kojem 1-godisnji studij kosta 80 000 dolara…

Photoshop je Bog i batina za sve sta ima veze sa grafickom obradom ili kreacijom, bilo to za web ili za tisak. Samo je pitanje koliko ga znas koristiti.

Koji fors lol… danas je opce poznato da svi propali umjetnici se hvataju fotografije zbog kul statusa u drustvu i besplate hrane i pica po izlozbama :smiley:

*Cim se bavis? - “crno bijelom fotografijom und self portretima” :roflmao:

Dizajn u photoshop, onda HTML i CSS u notepad++ da pretvorim.
Od CMS-a najviše radim u Joomli, WordPressu ili OpenCart. Ali učim se sada i na Drupal.

možda mali offtopic, kako dođete do ideje za dizajn stranice ?
tj. kako se odlučite kako će stranica izgledati… ?

tnx !

[quote=“chief_wolfinjo”]možda mali offtopic, kako dođete do ideje za dizajn stranice ?
tj. kako se odlučite kako će stranica izgledati… ?

tnx ![/quote]

Naravno svaka web stranica ima svoju temu, tamo uvijek i počinješ.
Mnogo se puta potrefi da te tema web stranice sama asocira na neke boje, takodjer uzmi u obzir boje logo-a.

Izgled same web stranice tj. layout kreiras prema tome koliko contenta ta web stranica uistinu mora imati.

Uvijek postoji opcija da googlas malo okolo na temu koja te zanima te ces tako pronaci ideje na kojima biš mogao zasnivati svoj dizajn.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja