U čemu je najbolje (i najlakše) radit plakat?

što biste preporučili apsolutnom početniku (ups, početnici) koja treba napravit plakat, a ne zna kak počet. tj. zna šta bi, al ne zna kak to napravit.

priti pliz :slight_smile:

najlakše ti je u paintu

joj, hvala :cmok:

al nisam ni tamo baš spretna :brukica:

konkretno pitanje: mogu li tamo promijeniti boju pozadine na fotki, i to u dvije različite boje? a mogu li u pozadinu ubaciti raster recimo srčeka?

Po meni:
najbolje je raditi u Illustratoru, InDesignu ili InkScapeu
najlakše je raditi u programu s kojim znaš raditi

Promjena boje pozadine

http://www.mycity.rs/Grafika/Kako-da-obrisem-i-promenim-pozadinu-na-slici.html

[quote=“gambo”]Po meni:
najbolje je raditi u Illustratoru, InDesignu ili InkScapeu
najlakše je raditi u programu s kojim znaš raditi[/quote]

uffff. nisam u životu napravila niti jedan (ma niti pol) plakata tak da ne znam u ničem :neznam:

al mogu (probat) (na)učit :nadase: :slight_smile:

što je najjednostavnije za naučit? : plavuša: :wink:

[quote=“kres0”]Promjena boje pozadine

http://www.mycity.rs/Grafika/Kako-da-obrisem-i-promenim-pozadinu-na-slici.html
[/quote]

hvala puno :klanjamse :cmok:

a ubacit raster?

Slažem se sa Gambom najbolje naučit neki od profi alata obrada grafike uvijek treba…
Za prvu pomoć može poslužiti i corel…

može li mi tko reći koliko bi stajalo da mi to netko složi u Corelu ili nečem drugom? dakle, ja sam smislila, al ne znam sama posložit.

thx :slight_smile:

photoshop / illustrator… ovisno sve o tipu plakata… naravno uvijek je najbolje kombinirati i jedan i drugi za max. rezultate…

da, ali kolika bi (otprilike) bila cijena?

Ako imaš sve elemente, fotografije, tekst i dimenzije plakata i znaš kako želiš da izgleda javi mi se. Radim ih u firmi kao i brošure, letke itd. Inače inDesign + Photoshop. Dobiješ gotov format u PDF-u ako treba i upušten bleed kao i crop markse. Jednom rječju spremno za tiskaru. Važan mi je jedino rok jer sam na gusto sa vremenom.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja