U kojem PHP file-u se nalazi neki tekst koji želim promijeniti?

Je li moguće saznati slijedeće:

Recimo postoji neki botun na stranici (mojoj stranici, rađenoj u WP) i u njemu je neki tekst, na pr VIEW CALENDAR.

Taj se tekst vjerojatno nalazi u nekom PHP file-u plug-ina koji koristim. Može li se nekako saznati u kojem se fileu nalazi taj tekst kako bih ga mogao promijeniti, recimo prevesti na hrvatski?

Kad se klikne desni klik/view source ili pregledaj element, dobijem nešto, ali ne i lokaciju tog php filea…

Neke sam tekstove našao manualno, otvarajući file po file, ali neke ne mogu naći…

Probaj skinut sve php fileove od tog plug-ina na svoj disk pa sa notepad++ imaš opciju search in files i traži cijeli ili dio tog teksta…

To je to! Super! Hvala!

otvoris chrome desni klik pogledaj elemente

I kako će na taj način vidjeti u kojem se php fileu nalazi traženi string?

kao što sam rekao onda klikne resources i u search upiše traženu riječ i nemora skidati i otvarati sve php datoteke.
Odma piše i koliko puta se ta riječ koristi u kodu.Stiskanjem entera prebacuje se na drugo mjesto di se riječ koristi.

hmm, nisam baš siguran u to koliko Chrome vidi .php

definitivno Notepad++ i Search in files

[quote=“kres0”]kao što sam rekao onda klikne resources i u search upiše traženu riječ i nemora skidati i otvarati sve php datoteke.
Odma piše i koliko puta se ta riječ koristi u kodu.Stiskanjem entera prebacuje se na drugo mjesto di se riječ koristi.[/quote]

Nije točno. Kako bi Google Chrome mogao čitati source PHP datoteke sa servera?

Daj mi reci onda koja datoteka ispisuje “Zahvali se za post” što vidiš ispod svakog posta na forumu.

Ako želi samo promijeniti tekst VIEW CALENDAR može se poslužiti sa Notepad++ i Search in files.

Desni klik i Pregledaj element dobro dođu za traženje unutar kojeg .php fajla je određeni element, ali u ovom slučaju nije potrebno.

Da nije možda
http://www.webmajstori.net/forum/reputation.php

Hahahaha, ja ću poluditi s vama :smiley:

Ali mislim da reputation samo dodaje reputation u bazu :wink:

[quote=“kres0”]Da nije možda
http://www.webmajstori.net/forum/reputation.php
[/quote]

Nije možda.

I da ne zaboraviš - nisi mi odgovorio na pitanje prije toga.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja