U poslednje vreme zarada na nativemedia.rs je katastrofalna

U poslednje vreme zarada na nativemedia.rs katastrofalna. Ranije su bili dobri na nekih 400 klikova 8€, dok danas na 400 klikova jedva 2€. Imam oko 40.000 po danu, pored adsensa i migda jedino nativa nema fiksnu cenu. Stalno nesto smanjuju. katastrofa

Nema adsens fiksnu cijenu… cak stavise rade na isti nacin kao nativemedia. Sto se nativemedie tice- imaju nekih problema, ili su barem imali zadnjih dana pa se ne registruju klikovi

1 Like

Pozdrav Dejan,
Također sam publisher na NativeMedia rs
Koristim ih sigurno ne pune 2 godine.
Mogu reci da je NativeMedia mreza u kojoj vidim veliku buducnost za nju samu.
Kao Publisher koji pocinje sa studiranjem njihovog advertiser sistema,mogu reci da Publisher koji je prilagodio svoj sadrzaj i broj posjeta ima zadovoljavajacu zaradu.
Potrebno je prilagoditi se onome sto NativeMedia trazi i sigurno da prihod dobija respekt uz paznju i proucavanje posla za Publishera od strane NativeMedia.
NativeMedia je mreza koja jos nije uznapredovala i dobila kapacitet kojim vec moze da upravlja i funkcionise.
Vjerujem da ce uskoro i NativeMedia upasti na Level koji zasluzuju i level u kojem sigurno mogu upravljati.
Imam veliki respekt za NativeMedia Mrezu.
Sve sto je potrebno za jednog publishera je da spusti ono sto je potrebno NativeMedia mrezi i sigurno da NativeMedia ima svoje dosege na tim Publisherima , isto to vazi i za Advertisere.

Sadrzaj koji dovodi relevantne ljude za reklame
Broj Posjeta.
That’s all.

Vjerujem da ce ova mreza dobiti ono sto zasluzuje i da ce publisheri iskoristiti Income i uloziti u Advertise sistem koji sigurno moze kupiti vam vise vremena i zamjeniti tezi posao za laksi.

Ako neko ima neki upit, tu smo.

Hvala na citanju i svako dobro

nativmedia je dobra mreža ali samo za “početnike” dakle hoću reći kod njih ista zarada ako si tek došo i ako si 5 god…
JA IZ ISKUSTVA MOGU REĆI
nativ media je jedina fer firma sa naših prostora, ali kao što rekoh samo za početak dok ti se stranica ne razvije…

kasnije kada mi se portal razvio (dnevno 20k pv) prešao sam na adnow koji ima fix cpc i nakon 6 mj adnov mi je digao sa 0,025usd na trenutnih 0,06usd klik…što je (nažalost) nedosanjani san za nativmediu.

opet kažem kapa do poda na račun poštenja, ali sorry niste vi za nas koji imamo dnevno 50+k pv…

Imaju 3 tiera za publishere… ko je duzi i ima bolji sajt ima dosta veci % zarade (razlika izmedju 40 i 70%)

Nativamedia.rs kako se secam, za početnike placaju oko 0.02 po kliku, tek nakon 6 meseci smanjili cenu klika na 0.01, opet nesto kasnije smanjili na 0.005 , pa sledeci mesec 0.003, pa nekad se desi da povecaju cenu klika. Kontaktirao sam ih licno kako kazu sajt ostvaruje lose konverzacije, pa se onda pitam zasto mi mgid placa 0.03 po kliku, zasto adsens placa 0.04, nekad i 0.O6? Sto se uplate tice zaista su tacni. Cesto primecujem da imaju tehnickih problema itd…

Sve ovo je moglo u jednu recenicu da stane. Prva recenica napisana na deset nacina…

iz 1 pređeš u 3 za 7 dana, a razlika 1,5centa tako da… mažem ti oči a opet prosjek 3centa…kontaš :innocent:
da smisle 15tiera mogli bi doći do levela adnowa u mojem slučaju…u tom je fora

Nemaju često tehnički problema, 1-2 se desilo…

Koristiš nativemedia, adsense i mgid na sajtu i opet imaš samo na native 400 klikova na 50k pregleda?

Kuzim , treba da posaljem sadrzaj za adsense pa upalim tool da sto vise napise :smiley:

Dobar komentar, čak 9 puta piše NativeMedia, čisto da se zna :slight_smile:

1 Like

Ammm, nije moguce da ne skuzis od koje strane dobivas doseg i radnju.
Cisto
Ako ima neki problem sa istim komentarem, mogu to izbrisati :slight_smile:

Ma ne, samo sam ljubomoran što i ja to ne radim :wink:

Kaj to ?
Manipuliras dok drugi ne vide ? :smiley:

1 Like

Koristim jednu jedinicu 2x2 i drugu 1x1

Kakav sadrzaj koristis ?

Vesti, ispovesti, vicevi itd…

Ne kontrolisu oni cijenu klika nego je dinamicna cijena. Oni imaju ljude koji placaju reklame, i onda vama ide x% a njima ostatak. Ako ste dobar publisher onda imate 70%.

Sto se tice poredjenja s googlom- imaju manji cpc obicno, ali i daleko veci ctr pa se to izravna, i cak stavise- obicno bude na stani native-medie, barem kod mene na sajtu.

Nema veze, placaju procenat, ne mogu platiti vise od 100% od onog sto dobiju sto je i logicno. I mene adnow placa vise, ali kad bi zamjenio sve native media-a reklame sa adnow zaradjivao bih manje.

1 Like

Sta mislis na to ?

hellooowmnm

1 Like

to je solidno… s tim da je taj cpm po pojedinacnom bloku

1 Like