U poslednje vreme zarada na nativemedia.rs je katastrofalna

Kod mene su Instant Articles, tako da vrlo malo ljudi ide na sajt, ali ovo sto ode je ovako u prosjeku i sasvim mi je ok. Ne stavljam oglase na pocetak teksta jer me to nervira, jedan oglas mi je ispod cetvrtog paragrafa i drugi poslije objave, pa ko ce da klikne, kliknut ce ako ga zanima, nista ne forsiram

Zar se može u ia ubaciti druge reklame?

Tako su i kod mene raspoređeni i uvijek taj ctr i manji. Ne znam kako ovi uspiju 0.6 ili 0.8 ctr.

Sadrzaj je ključ carko :smiley: 1000%

Koji ti je sadržaj?..

Za osobe od 35 do 60+ god.
Naslovi pri,
Dječakov rendgen je šokirao doktore diljem svijeta: Sad njegovi roditelji upozoravaju druge!

“Jučer na bazenu bila sam svjedok jedne velike sramote današnje omladine”

Da li je pristojno za ženu od 45 godina da nosi pocijepane farmerke kao i djevojka od 20 ?

Kužiš na sto mislim ? :slight_smile:

Znači nemaš određen sadržaj, nego samo privlačiš ljude da kliknu na link?

Recimo da svaki clanak ima 100%-ni doseg ne moze proci a da ne kliknes.
Svi gledaju i klikaju

Jesi ovo ti? :slight_smile:

Ne koristim ja Seksizam i mizogoniju na sajtu :blush:
Ali gledajuci sada par clanaka od Genijalno
Izgleda da sam povukao nesto i od njih :smiley:
Ali ne mogu da skuzim kako

Da li je pristojno za ženu od 45 godina da nosi pocijepane farmerke kao i djevojka od 20 ? "

Ulazi u to sve , mislim , naslov je pitanje koji dovodi engagement i obje strane posjetioca , vise zene .

Nisam ja ubacila u IA druge, kod mene je Audience Network, nego kazem da mi slabo ljudi ide na sajt zbog IA, pa tako malu zaradu pravim na Native. A za druge oglase u IA sam citala stare objave, neki su stavljali Adsense, e da li sada moze ne znam, evo jedan stari tekst na tu temu Facebook Instant Article Ads - For Any Site - The AdPlugg Blog

Dejane, poslali smo vam malopre mejl. Postoji više razloga zašto imate slabu zaradu. Pored slučajnih klikova, kojih je bilo mnogo, kratki su članci, tematika sajta je zabavna i ukupan broj oglasa nije adekvatan dužini sadržaja.

Naša mreža ima dužnost i obavezu da napravi efikasan sistem kako za oglašivače tako i vlasnike portala (izdavače). Ako ne bi o ovome vodili računa, sistem bi se vrlo brzo urušio.

Pre nekoliko meseci napravljen je sistem podele izdavača po nivoima. Veliki broj oglašivača odlučuje se samo za reklamiranje na sajtovima srednjeg i najvišeg nivoa. To je dovelo do sve većeg jaza između boljih i slabijih izdavača, što je i bio cilj uvođenjem ovog sistema.

Oglašivači mogu pojedine sajtove/izdavače staviti na crnu ili belu listu. Dakle, mogu da plasiraju reklame na sajtovima po želji.

Na zaradu izdavača najviše utiče tematika sajta, dužina tekstova, broj reklama i izgled sajta.

Sajtovi treba da budu jasni, pregledni i da ostavljaju dobar doživljaju na publiku. Najbolje rezultate imaju sajtovi koji koriste jednostavne teme, bez mnogo related postova i obimnog sidebara.

Idealno bi bilo potpuno ukloniti sidebar, ostaviti najviše 4-6 related postova. Objavljivati na sajtu tekstove 500+ reči. I postaviti maksimalno 12 oglasa (ukupno od svih mreža).

1 Like

Hello
Kakav je vas status sa NativeMediom ?
Kod mene su nestale reklame :smiley:

Ima obavijest…

1 Like