U sjećanje na Aarona Swartza

Svim “ljudima interneta” preporučam
ovaj odličan dokumantarac o velikom web majstoru, političaru, anti-SOPA
inicijatoru, borcu protiv totalitarnog kapitalizma.

The Internet’s Own Boy: The Story of Aaron Swartz (2014)

Online dokumentarac sa prevodom na HR:
http://www.filmovinadlanu.com/publ/strani_filmovi/2014/the_internet_39_s_own_boy_the_story_of_aaron_swartz_2014/488-1-0-44844

Ovo je priča o Aaronu Swartzu, sukreatoru RSS formata, kreatoru Creative Commons platforme,
pokretaču Reddita i borcu za slobodu informacija na internetu.

Aaron je pod pritiskom nerealnog pravnog progona od strane USA organa vlasti i korupcije
u krugovima krupnog kapitala 11. siječnja 2013. počinio samoubojstvo.

U kolovozu 2013. Swartz je posthumno uveden u Internetsku kuću slavnih.

R.I.P. Aaron

Samoubojstvo si trebao staviti pod navodne znakove!!!
nemam dovoljno usklicnika da to usklicim!

Zar stvarno mozete pusiti tu medijsku propagandu o tome da je osoba koju si lijepo opisao i ja jos mogu dodati da je bio COVJEK prije svega, pocini samopubojstvo, pa dajte molim vas…

Kaj misliš da je bila likvidacija?
Pa, vrtila mi se ta misao kad sam gledao dokumentarac ali
kad mi takve misli dođu uvijek nastojim filtrirati između zavjere i teorije zavjere.

Morati ću još malo guglati.

Nemoras googlati. Samo razmisli, zasto su ga zatvorili, stos e desavalo kada je bio zatvoren, unutra i vani. Utihnuli su Aarona Swartza prije nego stanje eskalira. Zato i opulacija ovog foruma, dao bih se kalditi vise od 50% nikad ni nije cula za njega.

A čuj, Aaron je zadao gadne udarce krupnom kapitalu ali bome i samim temeljima današnjeg društva,
ideologiji. Bez sumnje, s obzirom na popularnost, socijalno-političku osjetljivost i informatički talent
bilo je tu velikog straha od Obamine administracije. Politička konurencija, reformacija, ukazivanje na
korupciju, dostupnost informacija…

Moram priznati da niti ja nisam čuo za njega i njegovo djelo dok nisam pogledao dokumentarac.
Kažu u dokumentarcu da je “internet politički odrastao” nakon pada SOPA/PIPA.

Takve stvari je lijepo čuti, misliti o internetu kao o nečemu “što nam ne mogu uzeti”.
Ali opet, uz sve žrtve poput Aarona Swartza, pitam se koliko je to realno moguče?

Tko su “oni” i da li se tehnička potkovanost ujedinjenih individualaca može boriti protiv
njihove agende?

Niti 1M rezultata u SERP-u na kw Aaron Swartz samo po sebi govori nešto.

Tko su oni?
pa sto je najvaznija stvar na svijetu?
Eto pa sad pogledaj tko ima najvise te stvari, mozes ih naci na forbes.com
Ali prava bagra nije niti na toj listi, to su ljudi koji imaju jos jednu nulu vise u brojci. Obama, Bush, Sanader su sve amrionete.

A Aaron je bio borac za slobodu, pa kako ce se borac za slobodu objesiti? Covjek s tako velikom inteligencijom ako se je vec htio ubiti bi nasao originalniji nacin.