U šta uložiti 2-3000 eur?

U koji online biznis model bi uložili 2 ili 3 hiljade evra? :slight_smile:
Lično radim samo na domaćem tržištu što mi je ograničavajuće pa razmišljam nesto globalno. Radim niche portale na srpskom sa zaradom od adsense i slicnih mreža. SEO, Social media, obrada fotografija…

Kakvo je vrijeme doslo i 100.000 da mi das ne bi znao u cem ulozit jer nema pravila vise. Moje neko misljenje u Instagram profil tipa Auto oglasa i da naplacujes reklame. Eventualno iOS app takodje za oglase. To trenutno pliva i kroz buducnost mislim da ce sve vise. Mozda cak najbolje napravit nesto tipa prodavnica da mogu da kreiraju i dodaju svoje proizvode.

Da, nije lako odluciti o bilo kojoj sumi da se radi. Ne znam koliko je to profitabilno…

U svoje znanje…

Znanje je često i besplatno ali zahteva duži vremenski period i zavisi sta izabrati.

Da i ne. Recimo uzmeš za početak nekoliko dobrih tutoriala na udemy , svaki po $ 10-30.

Pa zavisi za koju oblast IT je širok pojam i koliko je taj izbor profitabilan, a koliko vremena zahteva za učenje. Ne mogu svi biti programeri.

Ne mora biti programiranje.

Šta bi ti izabrao onda? :slight_smile: Verujem da će inspirisati druge članove.

Za taj novac bi kupio neku expired domenu s dobrom backlink strukturom ili neki mini sajt i podigao sve na visu razinu pa kasnije opet prodao za vece novce.

1 Like

Možeš npr. baze podataka i kasnije big data, onda linux administraciju i nastavak dev ops.

1 Like

Pa moze ali s obzirom da radim vec gore pomenuto nije za mene izbor, za nekoga drugog svakako treba razmotriti.

Nije los predlog, a način zarade bi bio Affiliate pretpostavljam?

Ovisno o sajtu kojeg bi uzeo ili pravio, ja sve svoje sajtove monetiziram na vise nacina, Adsense, Affiliate, guest postovi i direktna prodaja bannera.

Kad imam viska novca onda svaki dan pogledam ima li sto zanimljivo na flippa.com aukciji.

Mada obicno za ubosti pravi sajt, treba kontaktirati vlasnike direktno, a to znaci slati puno puno mailova s ponudama…

Amazon affiliate koliko vidim ne ide u dobrom pravcu za zaradu. Kupiti sajt sa perspektivom i dodatno ulagati u dobre članke i seo bi na duze staze trebalo biti ok izbor.

Ne radim s amazonom tako da ne znam ali na forumu ih ima koji vrte solidnu lovu s amazon sajtovima…

Ja promoviram druge aff programe iz jedne specificne niše.

Pratio sam te teme ali nisam jos siguran da bih uložio u to.

Na tvom mestu bih ulozio i isto to sto radis za domace trziste samo sto bi targetirao globalno. Vec si u tome, poznajes niche, mozes da predvidis situaciju.

1 Like

Pa o tome razmišljam duže vremena ali se na našem tržištu mnogo lakše probiti do neke posete nego na eng.

Ali se zaradjuje 10x vise. Sve ia svoje. Ulozi vise truda u pripremu i mislim da ne bi trebao da izostane rezultat, pogotovu sto znas sta radis.

1 Like