U što uložiti 1000 eura svaki mjesec?

Dignuti kredit da bi kupio stan koji ćeš rentati je po meni vrlo problematično ulaganje.
Prvo, protiv sam kredita.

Drugo, stan trebaš kupiti jako povoljno, ispod cijene. Na dobroj lokaciji. U dobrom gradu. Stan u ZG nije isto što i stan u ST. Za stan u ZG dobiješ pola manje nego u ST. Ovisi o ponudi i potražnji.

Treće, etažno grijanje ili toplana. Ako je toplana, režije preko zime su katastrofalno visoke. Ako ti je takav stan prazan sve moraš sam plaćati.

Četvrto, održavanje nije baš “lako ćemo”. Uvijek nešto rikne, potrga se, pukne i slično. Poželjno da je si blizu stana i da imaš DIY sklonosti.

Peto, naći kvalitetne podstanare je lutrija. Možeš naći nekoga tko će ostati 10 godina i nema problema, možeš naletiti na pacijenta s kojim će imati policija posla.

Treba još?

Originalno pitanje je bilo vezano uz ulaganje u web - možda pričekati dok se skupi značajna hrpica i onda uletiti u kakav obećavajući startup.

3 Likeova

da sam želio, nebi mogao bolje objasnit. Sve potpisujem :slight_smile:

Da taj sam,ali ne igram vise :smiley:

Pozdrav evo ja intenzivno tragam da ulozim neke novce! Ukoliko imate ideju ili neki plan javite se! Vasa ideja i znanje moj novac!

1 Like

Video sam da postoji tema sa identicnim naslovom, otvorena je pre tri godine.

  • Moderator prebacio tamo. :blush:

Postavljam isto pitanje: Usta uloziti 1000e mesecno u 2019. godini?:slight_smile:
Zanimaju me predlozi iskljucivo vezani za online zaradu.

Dropshiping, Affiliate marketing ili nesto slicno?

Ja bih to uložio u saržaj tj članke. Na upworku ima dobrih i jeftinih pisaca i može se za male pare dobiti dabar članak. e sad koji model zarade ćeš koristiti (ja preferiram amazon i adsens) to je po želji i šta ko preferira i bolje zna. za 500 dolara možeš 50 članaka sasvim solidnih dobiti. ili 30-40 dobrih. sad koštaće te 100 dolara dok probereš pisce i živaca, ali jebiga. za ostalih 500 plati nekog da ti sređuje i uređuje sajt, kontroliše pisce i ako ostane koji dinar uzmi koji beklink pokadkad. i svaki mjesec možeš novi sajt pravit, a stare obnavljat sa 1-2-3 članka. ako se teme proberu dobro i pokoji solidan beklink odradi vjerujem da će za godinu dana se svaki napravljeni sajt moći prodati po određenoj cijeni od lupam minimum 500 dolara (zbog sadržaja, starosti i sl) i to je moja preptostavka za minimum minimuma. Sad pored te minimalne cifre đe si na gubitku 50 posto postoji velika šansa da će neki od tih 12 sajtova koje napraviš za godinu dana, za dvije godine vrijediti 15+ hiljada dolara i plus će svaki sajt donositi neku zaradu u međuvremenu. Pojma nemam koliko košta da neko objavljuje oubličava sadržaj pa sam stavio 500 dolara, ali vjerovatno može za manje para da se to odradi (ili sam da ti radiš) pa ti onda više para ostaje za sadržaj i beklinkove. Ja sam prebacio u dolare, ali to je taj princip samo sa jurima imaš još više sadržaja.

2 Likeova

ja bih uložio u affiliate marketing

kupovinu saobraćaja (banneri, popupovi, native ads) i promovisanje offera sa affiliate mreža

ali to zahtjeva dosta testiranja i dosta izučavanja, ne znam imaš li živaca za to :smiley:

2 Likeova

E pa kad si već vidio trebao si tu i pisati, pogotovo kad je zadnji post od lani, nije toliko star. :neutral_face:
Evo, ovo veliko i bitno pitanje ćemo i dalje razmatrati ovdje, u ovom topicu. :blush: :o:

1 Like